XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1.10.2021 nasza szkoła uczestniczyła w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Byliśmy jedną z 5463 szkół, w których odbyło się wydarzenie pod hasłem „ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Uczniowie byli egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia zadając pytania koleżankom, kolegom oraz pracownikom szkoły. Wszyscy doskonale zdali ten egzamin.

W auli odbył się również turniej międzyklasowy, gdzie 3-osobowe zespoły z poszczególnych klas zmagały się z interesującymi zadaniami. Zwycięzcami zostały klasy: 4 A, 3 A1, 2 G i 1 A! Dziękujemy wszystkim klasom za wspaniałe zmagania i współpracę.

Zapraszamy do zabawy za rok.

Nauczyciele matematyki

OBSŁUGA POCZĘSTUNKU PODCZAS KONFERENCJI „DEMOKRACJA JEST OK.!”

21 października uczniowie klas gastronomicznych i hotelarskich mieli przyjemność obsługiwać poczęstunek podczas konferencji „Demokracja jest ok!” pod opieką p.R.Lech i p.E.Stepnowskiej w Ostrołęckim Centrum Kultury. Uczennice klasy pierwszej technik hotelarstwa, pod czujnym okiem doświadczonych koleżanek i kolegi, z dużym zaangażowaniem wykonywali czynności przygotowawcze związane z nakryciem stołu bielizną stołową, ich dekoracją, ekspozycją zastawy stołowej oraz uczestniczyli w sprawnej obsłudze uczestników konferencji. Młodzież miała okazję do doskonalenia posiadanych umiejętności oraz zdobywania nowych doświadczeń, które w przyszłości zaowocują wzrostem kompetencji zawodowych.

Renata Lech

Akcja misyjna z okazji Tygodnia Misyjnego w naszej Czwórce

24 października 2021 r. obchodziliśmy 95. Niedzielę Misyjną pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”, która rozpoczęła Tydzień Misyjny w Kościele. Papież Franciszek skierował do nas Orędzie na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20).

W ramach wolontariatu Szkolnego Koła Misyjnego ZSZ Nr 4 w Ostrołęce i z okazji Tygodnia Misyjnego 26 października 2021 r. zorganizowaliśmy akcję misyjno-modlitewną w naszej Czwórce. Dziękujemy za dobre serce, pomoc i wsparcie misji wszystkim, którzy się w nią zaangażowali!

Misyjność powinna nam towarzyszyć przez cały rok. Modlimy się, by Dobra Nowina o Jezusie dotarła do wszystkich ludzi.

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Misyjnego ZSZ Nr 4 w Ostrołęce

Wycieczka do drukarni fleksograficznej A-Z Color

W dniu 13 października uczniowie klasy 1A technikum ekonomicznego wraz z opiekunami Panią Urszulą Kaliszewską i Panią Iwoną Ustaszewską, uczestniczyli w wycieczce do drukarni A-Z Color w Antoniach. Drukarnia zajmuję się m.in.drukiem laminatów oraz rozmaitych etykiet. Celem wycieczki było zapoznanie się z etapami procesu drukowania, jak również poznanie specyfiki pracy w drukarni.

Na miejscu czekali na nas pracownicy, którzy zaprezentowali nam swoją pracę i oprowadzili po drukarni. Młodzież po raz pierwszy mogła zobaczyć profesjonalne maszyny poligraficzne, wielkość urządzeń drukarskich oraz hali fabrycznej wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z praktyczną stroną całego cyklu technologicznego w profesjonalnej drukarni. Panowie w drukarni omówili i pokazali fazy projektu, przygotowanie form drukowych i różne procesy drukowania etykiet. Podczas wycieczki po drukarni, młodzież mogła zobaczyć różne przykłady gotowych już wydruków etykiet na butelki, napoje, samoprzylepnych, termokurczliwych, jak też etykiet typu otwórz-zamknij.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni, bogatsi o doświadczenia i wiedzę.

Urszula Kaliszewska

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 22 października 2021 r.

„W naszej Ojczyźnie jest wiele znaków obecności Maryi, przez które wyprasza wiernym u swego Syna potrzebne łaski. Sanktuaria maryjne rozsiane są niemal po całym kraju. «Jakby wieńcem obronnych stanic kresowych otoczyła Maryja ziemię polską stolicami cudów i łask, gdzie krzepiła serca, ocierała łzy, uzdrawiała, cieszyła… a sercem serc Jasna Góra!»”.

(bł. kard. Stefan Wyszyński)

22 października 2021 r. braliśmy udział w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. W czasie pielgrzymki, przez wstawiennictwo Czarnej Madonny, powierzaliśmy Bogu sprawy naszej Czwórki, w szczególności naszych Maturzystów, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości. Najpierw słuchaliśmy katechezy w Bazylice Jasnogórskiej, a następnie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich, w Nabożeństwie Pojednania i Eucharystii w Bazylice Jasnogórskiej oraz Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu. Ten czas spędzony u naszej Mamy był dla nas wszystkich błogosławiony.

Czwórkowi Pielgrzymi