SZKOLENIA DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI KIERUNKU EKONOMICZNEGO

W dniach od 4-6.10.2021r. uczniowie klas ekonomicznych 1A, 2A, 3A1, 3AH wraz z nauczycielami M. Złotkowską, J.Skarzyńską i B.Parzych na zaproszenie Urządu Komisji Nadzoru Finansowego w ramach V edycji kampanii World Investor Week (WIW) - Światowy Tydzień Inwestora wzięli udział w szkoleniach zawodowych. Pierwszym tematem szkoleniowym była „Giełda, inwestycje, akcje, obligacje – co się kryje pod tymi pojęciami”. Celem webinarium było zapoznanie Uczestników z podstawowymi pojęciami związanymi z inwestowaniem w akcje i obligacje. Uczestnicy poznali nie tylko charakterystykę akcji i obligacji, ale także sposoby analizowania zarówno spółek jak i papierów wartościowych. Webinarium umożliwiło poznanie i zrozumienie ryzyka towarzyszącego inwestowaniu na rynku kapitałowym. Webinarium pt. „Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych – aspekty praktyczne” miało na celu przedstawienie praktycznej problematyki cyberbezpieczeństwa w sektorze finansowym z perspektywy klienta. W trakcie prezentacji omówione zostały najczęściej stosowane metody ataków na środki finansowe użytkowników. Szkolenia prowadzili pan Paweł Piekutowski Kierownik CSIRT KNF z Departamentu Cyberbezpieczeństwa Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i pani Dorota Nowalińska Zastępca Dyrektora Departamentu Firm Inwestycyjnych Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

Oliwia po raz kolejny na podium...

W środę 6 października 2021r. Oliwia Prachniak z klasy 3 Tg1 kolejny raz reprezentowała naszą Szkołę na zawodach sportowych. Na Międzypowiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych odbywających się w Ostrołęce w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Oliwia wywalczyła trzecie miejsce oraz awansowała do kolejnego etapu rywalizacji - etapu wojewódzkiego.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW...

Małgorzata Litwa

XXVI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Dnia 20 października 2021 roku, odbędzie się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, której tematem wiodącym będzie żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia, ze szczególnym uwzględnieniem nadciśnienia tętniczego.

Celem Olimpiady jest:

• pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia i żywności,
  • podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu profilaktyki chorób dietozależnych,
  • upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocja zdrowia,
  • konfrontacja możliwości i osiągnięć uczniów z różnych szkół,
  • podniesienie poziomu kształcenia zawodowego.

Zapisy na Olimpiadę przyjmują organizatorzy etapu szkolnego – nauczyciele gastronomii:

Magdalena Kacperek, Ewa Tyszka i Wioleta Dyko

DZIEŃ CHŁOPAKA

W naszej szkole 30 września to okazja do świętowania, chłopcy bowiem stanowią mniej liczną grupę wśród uczniów. Uczennice klasy II S pod czujnym okiem wychowawczyni Agnieszki Stefańskiej przygotowały różne zabawy. Sala gimnastyczna tętniła muzyką, gdyż nasi chłopcy odgadywali tytuły piosenek po dźwięku kilku nut. Było jedzenie na czas cytryny i masła, a także odróżnianie oryginalnych produktów spożywczych od podróbek.

Pod okiem licencjonowanej instruktorki Zumby Krystyny Pyskło chłopcy próbowali swoich sił w tej aktywności fizycznej.

Słodkie nagrody ufundował sklepik szkolny.

Wszystkim Panom i Chłopcom naszej szkoły życzymy wszystkiego najlepszego.

Organizatorzy:

A. Stefańska, K. Pyskło, E. nedźwiedzka, M. Tyszka, E. Okowicka, R. Lech.

Spotkanie organizacyjne Szkolnego Koła Caritas ZSZNr4 w Ostrołęce

4 października 2021 r. na 3. godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie organizacyjne naszego SKC. 6 października 2021 r. mamy zaplanowaną akcję sprzedaży ciast w obu budynkach naszej Czwórki. Mamy zamiar zrobić kwestę w którąś niedzielę listopada przy Sanktuarium św. Antoniego. Fundusze trafią do potrzebujących Rodzin naszej Czwórki.

Pod koniec listopada rozpocznie się akcja "Tytka (Torba) charytatywna". Zachęcamy do wzięcia udziału, ze wskazaniem konkretnych Rodzin.

Opiekunowie, Wolontariuszki i Wolontariusze SKC ZSZ Nr 4 w Ostrołęce