Rozstrzygnięcie konkursu Gorączka Złota PCK

Szkolne koło PCK wzięło udział w konkursie „Gorączka Złota PCK 2021” organizowanym przez Polski Czerwony Krzyż Mazowiecki Odział Okręgowy w Warszawie. Celem konkursu było zebranie największej ilości żółtych monet , które zostaną przeznaczone na sfinansowanie wypoczynku potrzebujących dzieci. Członkowie szkolnego koła PCK z klas 3AH, 3A1, 3SH1 systematycznie organizowali akcje charytatywne i zbierali żółte monety aby pomóc potrzebującym dzieciom. Całej społeczności szkolnej dziękujemy za duże wsparcie podczas akcji charytatywnych. Dzięki temu nasza szkoła zajęła II miejsce. Zebraliśmy 16,5 kg żółtych monet.

„Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę"

Organizatorzy:
Barbara Zaborowska, Hanna Kozikowska

Meet the participants of our school eTwinning project

konkurs "Gorączka Złota PCK 2021"

Projekt eTwinning "Kuchnia europejska XXI wieku"

Od września w naszej Szkole realizujemy projekt eTwinning. Tytuł projektu to "Kuchnia europejska XXI wieku". Celem projektu jest poznanie kuchni europejskiej, wymiana przepisów, doskonalenie znajomości języka angielskiego i wykorzystania technologii. Planujemy również wymianę przepisów na specjalne okazje:mi...

• ”Jesienne ciasto”

• “Świąteczny obiad”

• “deser dla dwojga”

Na koniec naszego projektu stworzymy ebook ze wszystkimi przepisami. Postępy projektu można obserwować na stronie fb. European cuisine of XXI century | Facebook.

Elżbieta Rogalska

Projekt Demokracja jest OK!”

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Demokracja jest OK! Rozwój demokracji szkolnej w ostrołęckich szkołach ponadpodstawowych”. Jest on realizowany we współpracy Urzędu Miasta Ostrołęki z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego Projekt ma na celu wsparcie społeczności ostrołęckich szkół ponadpodstawowych w rozwijaniu demokratycznej kultury szkoły.

Po więcej informacji o projekcie zapraszamy na stronę internetową:

Częścią projektu Demokracja jest OK!” jest anonimowe badanie ankietowe prowadzone wśród uczniów szkół ponadpodstawowych w Ostrołęce. Odbędzie się ono między 25 a 29 października 2021. W badaniu nie uczestniczą jedynie klasy pierwsze, gdyż ich uczniowie nie mieli możliwości udziału w projekcie w ubiegłym roku szkolnym.