KALENDARZE EUROPEJSKIE

Rozpoczynając nowy rok szkolny 2015/2016 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły otrzymali od Pani Aleksandry Nowak konsultanta PIE Europe Direct Ostrołęka kalendarze europejskie. Członkowie klubu wraz z opiekunem pomogli w rozdawaniu tych kalendarzy. Kalendarz Europejski zawiera:

-praktyczny kalendarz i notatnik, w których uczniowie mogą zapisywać pracę domową i robić notatki z lekcji, zapisując cytaty, informacje, pytania.

-materiały do pracy na lekcji – tematy ważne dla młodych ludzi: aktywne obywatelstwo, wiedza o Unii Europejskiej i wiele innych.

- aktualne informacje przedstawione w atrakcyjnej szacie graficznej.

- adresy stron internetowych (polskich i europejskich), dzięki którym uczniowie mogą pogłębiać swoją wiedzę.

- opowieści o państwach członkowskich.

Serdecznie dziękujemy.
Małgorzata Święcicka

2015.09.24 RAJD ROWEROWY

W dniu 24 wrzesień 2015 r. odbyła się VII edycja Rajdu Rowerowego „Szlakami Adama Chętnika”. Podobnie jak w zeszłym roku miejscem docelowym rajdu była Zagroda Kurpiowska w Kadzidle. Całkowita trasa rajdu wynosiła ok. 50 km. Uczestnicy rajdu byli Brzozowska Katarzyna i Nurczyk Angelika z kl. 1 Te, Wójcik Wiktor z kl. 1 To, Szpakowski Piotr z kl. 2 Ht1, Brzuzy Klaudia, Kurpiewska Emilia i Orzoł Aleksandra z kl. 3 Tg1, Ropiak Karolina i Ruszczyk Karolina z kl. 4 Te. Opiekunami młodzieży byli Małgorzata Litwa i Cezary Filochowski.

Małgorzata Litwa

2015.09.30 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA GADKĘ KURPIOWSKĄ 30.09.2015

W dniu 30.09.2015r. w ramach Roku Chętnikowskiego w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Na Gadkę Kurpiowską. Patronat nad konkursem objęli: p. Stanisław Kubeł - Starosta Powiatu Ostrołęckiego, p. Janusz Kotowski - Prezydent Miasta Ostrołęki i p. Anna Przygoda-Majewska, dyrektor ZSZ Nr 4 im. A. Chętnika w Ostrołęce.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrołęckiego.

2015.09.26 PODZIĘKOWANIE