2015.11.07 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA HOTELARZY W ELBLĄGU

Dnia 7 listopada 2015 roku dwoje uczniów naszej szkoły Natalia Rudajko z kl. IV Ht oraz Daniel Magdziński z kl. III Ht, wzięli udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie. Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu, przystąpiło do niego 18 szkół z północno – wschodniej Polski.

Etap pierwszy konkursu polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy hotelarskiej. Do etapu drugiego, który polegał na przeprowadzeniu przy ladzie recepcyjnej procedury przyjęcia do hotelu gościa zagranicznego, przeszło tylko 10 najlepszych uczniów. Wśród nich była reprezentantka naszej szkoły Natalia Rudajko.

Ostatecznie Natalia zajęła IX miejsce, natomiast Daniel zajął miejsce XII i został wyróżniony przez jury konkursu.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom występu w konkursie, IX i XII miejsce to duży sukces i ogromny powód do dumy:)

Uczniów do konkursu przygotowała oraz sprawowała nad nimi opiekę podczas konkursu p. Magdalena Karczewska.

BĄDŹ PRZYJACIELEM PROJEKTU!!!

Zagłosuj na projekt uczennic klasy III TG:

SKUTECZNA DROGA DO MATURY Z MATEMATYKI (projekt 11).

Głos można oddawać codziennie od 2 do 16 grudnia.

Głos jest ważny po potwierdzeniu wiadomości e-mail na poczcie. Wygrywa 10 projektów, które uzyskają najwięcej głosów internautów.

Nagrodą jest grant w wysokości 2 000 zł z przeznaczeniem na wykonanie projektu.

Można głosować na stronie:

Wygrana przeznaczona byłaby na:

-zakup projektora multimedialnego i ekranu ściennego do sali matematycznej w celu praktycznego wykorzystania sprzętu na każdej lekcji matematyki

-nagrody dla najbardziej aktywnych uczestników projektu (uczennice klasy III technikum gastronomicznego)

-zakup przyborów matematycznych: linijki, ekierki, ołówki, cyrkle, kątomierze, kalkulatory (do wykorzystania na lekcjach matematyki przez uczniów)

POMÓŻ NAM UATRAKCYJNIĆ LEKCJE MATEMATYKI!

Za wszystkie głosy dziękujemy: opiekun projektu G. Napiórkowska i uczestnicy projektu uczennice z klasy III TG  :-)

2015.11.23-24 XIV MISTRZOSTWA MIASTA OSTROŁĘKI

XIV MISTRZOSTWA MIASTA OSTROŁĘKI SZKÓŁ ŚREDNICH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR PRZECHODNI PREZYDENTA MIASTA OSTROŁĘKI

W dniach 23 i 24 listopada 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrołęki w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn. Do rywalizacji przystąpiło osiem reprezentacji ostrołęckich szkół ponadgimnazjalnych, mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Po sześciu zwycięstwach i dwóch remisach drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce zdobywając tym samym Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęki.

W skład zwycięskiej drużyny weszli:

Michał Kruczkow, Kamil Murach, Damian Duszak, Łukasz Bednarczyk, Jakub Kaczyński, Sebastian Parzych, Piotr Dąbrowski, Damian Prusaczyk, Adrian Chilicki.

Opiekunem drużyny jest Sylwia Gałka

2015.11.19 SK PCK w PRZEDSZKOLU BAJECZKA

Dnia 19 listopada 2015r SK PCK odwiedziło Prywatne Przedszkole Bajeczka w Ostrołęce. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków. Instruktaż przeprowadzili uczniowie z klasy I Ht: D.Walczak, W. Surdel, P.Grzybowski. Natomiast wśród 3 i 4 latków zostały przeczytane bajki w ramach akcji: „Cała Polska Czyta Dzieciom SK PCK Czyta Dzieciom”. Czytanie bajek i przeprowadzenie różnych gier i zabaw zaangażowali się uczniowie z kl. I Ht: A. Polak, A. Zapadka, D. Ustaszewska, M. Rostkowska .

Opiekę nad uczniami sprawowali opiekunowie SK PCK:

E. Zabielska, B. Zaborowska

2015.11.09 XX OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU

W dniu 09.11.2015 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny XX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności o tematyce wiodącej „ Ewolucja na talerzu”. Wydarzenie to jest tradycją wśród młodzieży naszej szkoły. Po raz kolejny uczniowie klas gastronomicznych 4 TG, 4 TR, 3 TG, 3 TR, 2 TG rywalizowali ze sobą z zakresu wiedzy z przedmiotu- technologia gastronomiczna, zasady żywienia człowieka. Test Olimpiady opracowały: P. Magdalena Kacperek i P. Małgorzata Damięcka.

Skład komisji tworzyli nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych:

P. Ewa Tyszka

P. Magdalena Kacperek

P. Małgorzata Damięcka

Zwycięzcami szkolnego etapu Olimpiady zostali uczniowie:

I miejsce - Anna Budna – klasa 4 tg

II miejsce – Martyna Jędrzejczyk – klasa 4 tg

III miejsce – Beata Ścięgaj – klasa 3 tg oraz Patrycja Janczak – klasa 3 TR

Kandydatami do udziału w etapie okręgowym Olimpiady jest Anna Budna i Martyna Jędrzejczyk . Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w etapie okręgowym Olimpiady, która odbędzie się 11.01.2016r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom XX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbyło się w dniu 13.11.2015 r. Dyplomy i nagrody wręczyły P. Wicedyrektor Barbara Stepnowska i P. Wicedyrektor Bogusława Grabowska .

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Ewa Tyszka