AKTUALNOŚCI


NOC w MUZEÓW w MUZEUM KULTURY KURPIOWSKIEJ w OSTROŁĘCE


        

Już po raz drugi klasy gastronomiczne z naszej szkoły uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji – Noc Muzeów w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. W tym roku impreza odbyła się w weekend z 14 na 15 maja, a jej tematem była Noc Światła.

 

„Tematyka wydarzenia wiązała się z prezentowaną w Muzeum nową wystawą czasową pt. Stanisław Ostoja-Kotkowski. Noc Światła wypełniały liczne atrakcje. Entuzjastów nowoczesnych technologii zainteresowało widowisko laserowe – pierwszy raz prezentowane w Muzeum. Tegoroczna Noc Muzeów była także ucztą dla koneserów dobrej muzyki. Recital Justyny Walczuk oraz występ zespołu Żelipapą cieszyły się zasłużonym uznaniem publiczności.”

 

czytaj dalej>>

obejrzyj zdjęcia

 

WYCIECZKA DO JBB


        

Dnia 18.05. 2016 uczniowie klas: I i II Technikum Technologii Żywności z nauczycielami : Anną Krasną, Barbarą Krzemińską, Moniką Mulawką i Elżbietą Rogalską mieli przyjemność zwiedzania zakładu JBB w Łysych. Dyrektor Techniczny Mariusz Rynkiewicz oprowadził nas po całej produkcji, dziale technicznym, oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody.

 

Zakład zatrudnia 1300 osób wytwarzając około 300 ton wędlin na dobę, w bardzo szerokim asortymencie. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne, innowacyjność procesów produkcyjnych, nie zapomina o środowisku naturalnym. Własna stacja uzdatniania wody, kotłownia gazowa, odzysk ciepła z chłodnictwa oraz oczyszczalnia ścieków czyni z JBB nie tylko samowystarczalnym ale i proekologicznym zakładem.

 

W następnym roku szkolnym wybieramy się na zwiedzenie zakładu JBB w Dylewie.

Rogalska Elżbieta

 

„DROGA, KTÓRĄ IDĘ…- debata o dopalaczach”


        

W piątek w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie działań profilaktycznych, podejmowanych w bieżącym roku szkolnym. Spotkanie rozpoczął film autorstwa Alberta Pazery „Droga, którą idę…”, ukazujący miejsca, w których uczniowie najczęściej spędzają czas. Następnie wysłuchaliśmy piosenki „Życie choć piękne, tak kruche jest” w wykonaniu Patrycji Zakrzewskiej i Daniela Magdzińskiego.

 

W dalszej części odbyła się debata na temat dopalaczy, którą poprowadziła przewodnicząca SU Karolina Milewska. Tematami dyskusji były przyczyny sięgania po dopalacze i inne środki odurzające, zagrożenia, szukanie w sobie możliwości radzenia z problemami. Jako przyczyny sięgania po środki odurzające młodzież najczęściej wymieniała: ciekawość, presję grupy rówieśniczej, nudę, problemy rodzinne. Uczniowie na koniec doszli do wniosku, że alternatywą dla używek jest hobby. Młodzież chętnie opowiadała o swoich pasjach, które dają im radość, satysfakcję i wypełniają wolny czas.

 

W drugiej części spotkania odbył się koncert muzyczny, którego inicjatorem była Klaudia Krasna. Wystąpili w nim uczniowie naszej szkoły: Daniel Magdziński, Patrycja Zakrzewska, Karol Samsel, Kinga Wilkowska, Klaudia Krasna oraz goście- Adam Wołosz, Legal i Mroziu. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała historii o piekle nałogu opowiedzianych przez zaproszonych artystów.

 

Uroczystość zakończyło wręczenie nagród zwycięzcom konkursów profilaktycznych. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem w realizację zadań profilaktycznych. Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki oraz WORD w Ostrołęce.

obejrzyj zdjęcia

 

KLASA I TO NA WYCIECZCE


        

W dniach 12-13.05.2016 roku klasa I TO po raz pierwszy była na wycieczce krajoznawczo – integracyjnej w Pasymiu w ośrodku "Kalwa". Pierwszy dzień był dniem turystyczno–rekreacyjnym. Młodzież pływała kajakami i rowerami wodnymi po jeziorze Kalwa. Wieczorem zorganizowaliśmy ognisko podczas którego nie zabrakło konkursów i zabaw, pieczenia kiełbasek oraz śpiewu przy dźwiękach gitary. Drugi dzień był dniem krajoznawczym. Odwiedziliśmy Olsztyn, gdzie młodzież miała okazję uczestniczyć w seansie w Planetarium oraz zapoznać się z historią i zabytkami Olsztyna. Pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom. Organizatorem wycieczki była Pani Ewa Margiel i Ewelina Sienkiewicz.

 

To był dobry początek turystycznej przygody dla klasy i mam nadzieję, że będzie inspiracją do uczestniczenia w kolejnych imprezach turystycznych. Do zobaczenia na następnej wycieczce.

 

Ewa Margiel 

obejrzyj zdjęcia

 

OSTROŁĘCKIE OBCHODY JUBILEUSZU 1050-lecia CHRZTU POLSKI



 

Gorąco zachęcamy uczniów i nauczycieli do aktywnego udziału w ostrołęckich obchodach jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski w dniu 22 V (niedziela) pod hasłem "Gdzie Chrzest, tam nadzieja".

 

W programie:

Miasteczko średniowieczne na Fortach Bema - godz. 12.00, Forty Bema.

- pokazy warsztatów rzemieślniczych, obóz wojów, walki rycerskie na miecze i topory, dawna kuchnia, miniskryptorium, czerpanie papieru, gry i zabawy dla publiczności.

 

Orszak Mieszka i Dobrawy - wymarsz o godz. 16.30 z Placu Bema na forty przez most gen. Madalińskiego.

Orszak odbędzie się z udziałem władz miasta, powiatu, duchowieństwa i mieszkańców Ostrołęki w strojach historycznych.

 

Rekonstrukcja chrztu Polski - godz. 17.30

Widowisko historyczne w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. "Bogurodzicę" - najstarszą pieśń polską wykonają połączone chóry pod dyrekcją Henryka Gadomskiego.  

 

Uroczysta msza święta - godz. 18.00.

Nabożeństwo z udziałem biskupa Janusza Stepnowskiego i mieszkańców miasta oraz powiatu.  

 

Szczególnie zapraszamy do wzięcia udziału w orszaku.

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce publikuje galerię zdjęć, w której znajdują się propozycje strojów, które być może zainspirują Państwa do przygotowania przebrania z motywami historycznym na jubileuszowy pochód.  

Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski

 



340 z 419

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl