NOC w MUZEÓW w MUZEUM KULTURY KURPIOWSKIEJ w OSTROŁĘCE

Już po raz drugi klasy gastronomiczne z naszej szkoły uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji – Noc Muzeów w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. W tym roku impreza odbyła się w weekend z 14 na 15 maja, a jej tematem była Noc Światła.

„Tematyka wydarzenia wiązała się z prezentowaną w Muzeum nową wystawą czasową pt. Stanisław Ostoja-Kotkowski. Noc Światła wypełniały liczne atrakcje. Entuzjastów nowoczesnych technologii zainteresowało widowisko laserowe – pierwszy raz prezentowane w Muzeum. Tegoroczna Noc Muzeów była także ucztą dla koneserów dobrej muzyki. Recital Justyny Walczuk oraz występ zespołu Żelipapą cieszyły się zasłużonym uznaniem publiczności.”

Naszej szkole przypadło zadanie, a mianowicie poprowadzenie części gastronomicznej na dziedzińcu muzeów celem dopełnienia doznań odwiedzających w atrakcyjne smakołyki . Zadaniem uczniów było serwowanie pysznych dań, wcześniej przygotowanych przez klasy 2TG i 1 TG, w „ Bistro pod Księżycem” pod opieką pań Sylwii Dyko i Ewy Okowickiej – Dyl . Uczniowie przygotowali szereg niezwykle kolorowych i atrakcyjnych smakołyków na słodko i na słono aby umilić każdemu odwiedzającemu muzeum tą niezwykle „świetlną noc”.

„Muzeum zadbało nie tylko o potrzeby ducha. Pyszne smakołyki opatrzone oryginalnymi nazwami (Słodkie płomienie, Tęcza smaków, Wiosenne przebudzenie) serwowało Bistro pod Księżycem, które prowadzili uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce.” – czytamy na stronie internetowej Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom w ogrom pracy włożony w przygotowanie i obsługę „Bistro pod Księżycem” i zapraszamy na przyszłoroczną Noc Muzeów!

PS. Zapraszamy do odwiedzin naszego muzeum