2015.09.12-20 WYCIECZKA NA LAZUROWE WYBRZEŻE

We wrześniu młodzież naszej szkoły oraz I LO, III LO i Liceum Klasycznego wzięła udział w wycieczce na Lazurowe Wybrzeże. Trochę czasu już minęło, ale miło jest powspominać ciepłe klimaty w szare listopadowe dni :)

Odwiedziliśmy Monte Carlo, Saint Tropez, Cannes, Niceę, Weronę i Èze. Najwięcej czasu spędziliśmy w Port Grimaud. Tam mieszkaliśmy i uczestniczyliśmy w sezonowych atrakcjach. Zachęcam do obejrzenia zdjęć!

Jeśli ktoś z Was tęskni za ciepłymi klimatami zapraszamy za rok w październiku na wycieczkę do Hiszpanii. Szczegóły u pani Barbary Stepnowskiej i pani Dominiki Sakowskiej.

Barbara Stepnowska

KONKURS "AKTYWNY MATEMATYK"

Wszystkich uczniów klas I – IV technikum zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie matematycznym

„AKTYWNY MATEMATYK”

Konkurs trwa:

od XI. 2015 do III. 2016 dla klas IV

od XI. 2015 do V. 2016 dla klas I – III

Jeśli:

- lubisz uczęszczać na zajęcia matematyki

- lubisz rozwiązywać zadania matematyczne

- chcesz poznać program matematyczny Geogebra,

to jest to konkurs właśnie dla Ciebie. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie. - pobierz regulamin konkursu

POWODZENIA!

NAUCZYCIELE MATEMATYKI

2015.10.24 WARSZTATY BARMAŃSKIE

Karambola, pitahyja, physalis czy filetowa marchewka – to już przestaje zaskakiwać kogokolwiek. W sobotę 24 października najbardziej zainteresowani uczniowie uczyli się, jak można je wykorzystać do przygotowania różnokolorowych drinków (napojów mieszanych bezalkoholowych). Warsztaty prowadził pan Jerzy Czapla, Mistrz Polski Barmanów. Podczas warsztatów pokazane zostały główne cztery sposoby sporządzania napojów mieszanych, sposoby posługiwania się shakerem oraz podstawowy sprzęt barmański. Uczestnicy z dużą ciekawością korzystali z nieznanych dotąd narzędzi. Pan Czapla zwracał też uwagę na to, jak ważną rolę pełni osoba, która przygotowuje drinki w barze.

Trener powtarza, że „mixologia jest sztuką, a Barman powinien być artystą”. I w niejednym uczestniku warsztatów odezwał się śpiący artysta! Podczas spotkania powstało wiele ciekawych napojów. Pan Jerzy docenił pomysłowość i nie raz pochwalił dobór smaków czy kolorów. Przygotowane drinki cieszyły oko i kubki smakowe. Uczestników warsztatów zwerbowała pani Sylwia Dyko, dzięki której ojciec polskiego freestile'a w barmaństwie zdradzał podstawowe sekrety miksologii.

2015.09.30 TURYŚCI I HOTELARZE ODWIEDZILI MAŁOPOLSKĘ

W dniach 30.09 -02.10.2015 roku uczniowie klas turystycznych i hotelarskich wraz z Panią Ewą Margiel i Eweliną Sienkiewicz uczestniczyli w 3 -dniowej wycieczce krajoznawczej na trasie Oświęcim-Ojców- Kraków – Wieliczka. Podczas zwiedzania obozu w Oświęcimiu młodzież zapoznała się z z historią bestialskiego męczeństwa ludzi podczas II Wojny Światowej. Dzień ten był żywą lekcją historii i pozostanie na długo w pamięci uczniów. Podczas wycieczki nie zabrakło również elementu rajoznawczego.Odwiedziliśmy gród pierwszych królów Polski Kraków , korzystaliśmy z naturalnych inhalacji w kopalni soli w Wieliczce a także odbyliśmy wędrówkę pieszą po przepięknej dolinie Prądnika w Ojcowski Parku Narodowym włącznie z Jaskinią Łokietka, Maczugą Herkulesa i Zamkiem na Pieskowej Skale . Pogoda i humory uczestnikom wycieczki dopisywały.

Zapraszamy na kolejne wycieczki.

Ewa Margiel

2015.10.09 GALA ROKU CHĘTNIKOWSKIEGO 2015

9 października 2015 roku w OCK odbyła się przygotowana przez naszą szkołę Gala podsumowująca obchody Roku Chętnikowskiego . Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz powiatowych i samorządowych z wicestarostą- p.Krzysztofem Parzychowskim oraz wiceprezydentem- p. Grzegorzem Płochą na czele a także p. Jacek Chętnik- rodzina Patrona, dyrektorzy ostrołęckich i Chętnikowskich szkół, przedstawiciele związków zawodowych i lokalnych mediów, których powitała p. dyrektor Anna Przygoda Majewska.

Prowadzący uroczystość uczniowie- Małgorzata Gumowska i Radek Ciuchta- w interesujący i dowcipny sposób , na tle bogatej prezentacji fotograficznej , opowiedzieli o działaniach podjętych przez naszą szkołę w ramach obchodów Roku Chętnikowskiego. Całość przygotowali : p. Dariusz Bunkowski, p. Ewa Zych, p. Agnieszka Sikorska i  p. Anna Nol.

Na zakończenie , nie szczędząc słów uznania dla wysiłków młodzieży starającej się godnie uczcić Święto Patrona, głos zabrali: p. wiceprezydent Grzegorz Płocha, prezes Stowarzyszenia Pomocy Szkole p. Zofia Grzebisz- Nowicka, p. Jacek Chętnik, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego i dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie filia w Ostrołęce- p. Marian Krupiński oraz p. Teresa Pajka-  zastępca dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce. Po uroczystości zaproszeni goście  wraz z Radą Pedagogiczną ZSZ nr 4 próbowali specjałów kuchni kurpiowskiej przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych.

Ewa Zych