INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW - EGZAMIN ZAWODOWY

Deklaracje na egzamin zawodowy (który odbędzie się w czerwcu 2016 r.) absolwenci szkoły mogą składać do dnia 20 grudnia 2015 r. w szkole.130%"

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW PRZYZNANE

W siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów najzdolniejszym uczniom. Wśród uhonorowanych znalazło się dziesięciu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki i dziesięciu z powiatu ostrołęckiego.

Lista nagrodzonych z Ostrołęki:

- Klaudia Jadczak - I Liceum Ogólnokształcące,

- Karolina Pędzich - II Liceum Ogólnokształcące,

- Gabriela Agnieszka Leszka - III Liceum Ogólnokształcące,

- Krzysztof Krasowski - Liceum Klasyczne w Ostrołęce,

- Renata Wujkowska - II Społeczne Liceum Ogólnokształcące,

- Adrian Zych - Zespół Szkół Zawodowych nr 1,

- Paweł Polkowski - Zespół Szkół Zawodowych nr 2,

- Katarzyna Borucka -Zespół Szkół Zawodowych nr 3,

- Milena Dobkowska - Zespół Szkół Zawodowych nr 3,

- Martyna Anna Jędrzejczyk - Zespół Szkół Zawodowych nr4

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Wśród gości byli przedstawiciele samorządów, przedstawiciele kuratorium, nauczyciele, rodzice oraz stypendyści.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w czwartek 3 grudnia.

Gratulacje dla Martyny Anny Jędrzejczyk.

Treść artykułu zaczerpnięto z moja-ostroleka.pl

2015.11.26 "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA" WIECZORNICA

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie przez bibliotekę szkolną wieczornic listopadowych, poświęconych sławnym ludziom. W tym roku to spotkanie poświęciliśmy Markowi Grechucie. Chcemy bowiem ocalić od zapomnienia jego nadzwyczajną twórczość, jego genialny talent i czarującą osobowość. Uroczystość odbyła się przy świecach, w sali gimnastycznej naszej szkoły, co podkreśliło podniosły i uroczysty nastrój wieczoru poetyckiego.

Montaż słowo-muzyczny przygotowała kl. II to pod kierunkiem p.Agnieszki Sikorskiej. Prezentacje o Marku Grechucie przygotowała Ksenia Lipska z kl. III ht. Piosenki „Nie dokazuj miła” i „Będziesz moją panią” zaśpiewał Daniel Magdziński z kl .III ht, którego przygotowaniem, jak i całą oprawą muzyczną zajął się p. Dariusz Bunkowski.

Bożena Żebrowska

2015.11.07 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA HOTELARZY W ELBLĄGU

Dnia 7 listopada 2015 roku dwoje uczniów naszej szkoły Natalia Rudajko z kl. IV Ht oraz Daniel Magdziński z kl. III Ht, wzięli udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie. Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu, przystąpiło do niego 18 szkół z północno – wschodniej Polski.

Etap pierwszy konkursu polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy hotelarskiej. Do etapu drugiego, który polegał na przeprowadzeniu przy ladzie recepcyjnej procedury przyjęcia do hotelu gościa zagranicznego, przeszło tylko 10 najlepszych uczniów. Wśród nich była reprezentantka naszej szkoły Natalia Rudajko.

Ostatecznie Natalia zajęła IX miejsce, natomiast Daniel zajął miejsce XII i został wyróżniony przez jury konkursu.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom występu w konkursie, IX i XII miejsce to duży sukces i ogromny powód do dumy:)

Uczniów do konkursu przygotowała oraz sprawowała nad nimi opiekę podczas konkursu p. Magdalena Karczewska.

BĄDŹ PRZYJACIELEM PROJEKTU!!!

Zagłosuj na projekt uczennic klasy III TG:

SKUTECZNA DROGA DO MATURY Z MATEMATYKI (projekt 11).

Głos można oddawać codziennie od 2 do 16 grudnia.

Głos jest ważny po potwierdzeniu wiadomości e-mail na poczcie. Wygrywa 10 projektów, które uzyskają najwięcej głosów internautów.

Nagrodą jest grant w wysokości 2 000 zł z przeznaczeniem na wykonanie projektu.

Można głosować na stronie:

Wygrana przeznaczona byłaby na:

-zakup projektora multimedialnego i ekranu ściennego do sali matematycznej w celu praktycznego wykorzystania sprzętu na każdej lekcji matematyki

-nagrody dla najbardziej aktywnych uczestników projektu (uczennice klasy III technikum gastronomicznego)

-zakup przyborów matematycznych: linijki, ekierki, ołówki, cyrkle, kątomierze, kalkulatory (do wykorzystania na lekcjach matematyki przez uczniów)

POMÓŻ NAM UATRAKCYJNIĆ LEKCJE MATEMATYKI!

Za wszystkie głosy dziękujemy: opiekun projektu G. Napiórkowska i uczestnicy projektu uczennice z klasy III TG  :-)