2015.09.26 PODZIĘKOWANIE

2015.09.26-27 XVI ZLOT TURYSTÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

W dniach 26 -27 września 2015 roku turyści z województwa mazowieckiego spotkali się w Nowej Ostoi w Ostrołęce na XVI Zlocie organizowanym przez Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK. Współorganizatorami tej imprezy był Oddział PTTK „Celuloza” oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr4 im .Adama Chętnika wraz ze Szkolnym Kołem PTTK. Honorowy patronat nad zlotem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik , Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski oraz Starosta powiatu ostrołęckiego Stanisław Kubeł.

200 uczestników Zlotu w ramach Małego Pierścienia Kurpiowskiego, na którym nie zabrakło atrakcji i niespodzianek, odwiedziło Kadzidło, Dąbrówkę i Lelis. Zdobytą wiedzę turyści mogli wykorzystać biorąc udział w Konkursie Krajoznawczym „Co wiem o Kurpiach”, który przygotowała i przeprowadziła Ewelina Sienkiewicz wraz z uczniami Technikum Obsługi Turystycznej. Uroczystego otwarcia Zlotu dokonał v-ce Prezes Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK Janusz Natkowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Anna Przygoda – Majewska . Swoją obecnością zaszczyciły uroczystość zaszczyciły Izabela Stelmańska Z -ca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, Marian Krupiński Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Mariusz Popielarz Dyrektor Ostrołęckiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego, Grzegorz Płocha Wiceprezydent Miasta Ostrołęki, Maria Samsel Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Dariusz Nazarczyk członek Głównej Komisji Rewizyjnej PTTK, Marszałek Województwa Mazowieckiego wystosował listy gratulacyjne dla 45 działaczy członków PTTK Wśród wyróżnionych było 2 osoby reprezentujące Szkolne Koła PTTK działającego przy ZSZ Nr4 w Ostrołęce . Z rąk Izabeli Stelmańskiej Zastępcy Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, list gratulacyjny odebrała Pani Anna Przygoda – Majewska Dyrektor ZSZ Nr4 oraz Pani Ewelina Sienkiewicz – nauczyciel przedmiotów zawodowych turystycznych w ZSZ Nr4. Opiekun Szkolnego Koła Ewa Margiel została uhonorowana przez Zarząd Główny PTTK Srebrnym Medalem za pracę z młodzieżą. Sobotni dzień zakończyła biesiada turystyczna. Drugiego dnia uczestnicy Zlotu poznali zabytki Ostrołęki. Zlot zakończył występ zespołu kurpiowskiego „Ostrołęka” w OCK oraz gorący poczęstunek.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli Renaty Lech, Magdaleny Karczewskiej, Eweliny Sienkiewicz, Roberta Piątka, Cezarego Filochowskiego oraz uczniów z klas obsługi turystycznej i hotelarskich , którzy zaangażowali się w organizację i pomoc przy obsłudze Zlotu.

Do zobaczenia na kolejnym Zlocie
Ewa Margiel

2015.09.25 KONKURS "WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!"

Zapraszamy do udziału w konkursie "WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!". Stwórzcie w klasie komiks i pokażcie, że dopalacze to już historia! – to wystarczy, by wygrać w naszym konkursie.

Celem konkursu "WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!" jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat szkodliwego działania dopalaczy oraz kształtowanie negatywnej postawy wobec ich używania. Naszymi partnerami są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Zdrowia. To oni razem z MEN zafundują nagrody laureatom.

Do udziału w konkursie zapraszamy całe klasy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Z każdej szkoły może zgłosić się dowolna liczba klas.

Co należy zrobić? To bardzo proste!

Na kartce A4 narysujcie wspólnie komiks i pokażcie w nim historię, jak dopalacze kradną życie. Do 11 października wyślijcie nam swoją pracę na adres e-mail: komiks@men.gov.pl Uczniowie zwycięskich klas wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na uroczystą Galę Finałową oraz zwiedzą Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Na zgłoszenia czekamy do 11 października. Więcej informacji na stronie www.men.gov.pl

Zespół Departamentu Informacji i Promocji

OGŁOSZENIE

Z okazji Światowego Dnia Turystyki w dniach 26-27.09 odbędzie się w Nowej Ostoi XVI Zlot Turystów Województwa Mazowieckiego „Ostrołęka 2015”. Organizatorem zlotu jest Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK . Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik , Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski , Starosta powiatu ostrołęckiego Stanisław Kubeł. Współorganizatorem jest Zespół Szkół Zawodowych Nr4 im. Adama Chętnika, Oddział PTTK „Celuloza” oraz Szkolne Koło PTTK działające przy ZSZ Nr4.

UROCZYSTA GALA

Uroczysta Gala podsumowującą obchody 130-tej rocznicy urodzin Adama Chętnika, odbędzie się 9 października 2015r. o godz. 11:00 w Ostrołęckim Centrum Kultury

Program uroczystości:

8:30 - Msza Święta w Sanktuarium pw. Św Antoniego w Ostrołęce w intencji patrona szkoły Adama Chętnika i społeczności szkolnej ZSZ Nr4

10:00 - odsłonięcie tablicy pamiątkowej - płaskorzeźby upamiętniającej 130-stą rocznicę urodzin patrona ZSZ Nr4 w Ostrołęce (budynek szkoły przy ul.Traugutta 10)

11:00 - uroczysta Gala w OCK (ul. Inwalidów Wojennych 23)

12:30 - spotkanie zaproszonych gości z Radą Pedagogiczną ZSZ Nr 4 (sala kameralna w OCK)