PREZENTACJA KIERUNKU: TECHNIK EKONOMISTA

Prezentacja kierunku technik ekonomista w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce obejmuje prace plastyczne wykonane na plastyce przez następujących uczniów :

• Oliwia Pławska
• Żaneta Szok- Sarnacka
• Kacper Szczęsny
• Paulina Jakubowska
• Bartosz Salamucha
• Chełstowski Norbert

Krystyna Korczakowska- Nosek

NARODOWY SPIS POWSZECHNY

AKCJA REKRUTACJA

Zaproszenie na wydarzenie

Akcja "Zakręcona Czwórka" - mamy wyniki pierwszych uczestników

Miniony tydzień nie był za bardzo sprzyjający do jazdy na rowerze, mimo to mamy pierwsze wyniki miłośników tej aktywności. BRAWO WY….

Ten tydzień się nieźle zapowiada i chyba słońca nam nie zabraknie, zatem liczymy na to, że tabele wyników zaczną się zapełniać.

Sprawdzajcie pogodę, planujcie i wskakujcie na rowery.‍

Tabele z wynikami: https://1drv.ms/x/s!ArzROyfvNJPBjUlc5KKq_Hts1fnJ

Do zobaczenia na trasie.

Małgorzata Litwa

SUKCES NASZYCH W STOLICY

Ta fantastyczna wiadomość dotarła już do nas ponad miesiąc temu, ale dopiero dziś ją przedstawiamy z racji otrzymanych nagród ale zacznijmy od początku. Drużyna z naszej szkoły w składzie Martyna Popielarczyk i Bartek Mierzejewski wraz z opiekunem Ewą Okowicką-Dyl zajęli II MIEJSCE w konkursie kulinarnym Kuchnia Polska z Pomysłem -konkurs kulinarny organizowanego przez ZSGH Majdańska . Zakwalifikowali się oni do finału konkursu już ponad rok temu, to przez panującą pandemię konkurs musiał być odwołany, a jego rozstrzygnięcie przebiegło ostatecznie trochę w innej formie niż wcześniej planowano.

Aby dostać się do konkursu należało stworzyć autorska potrawę składająca się z przystawki wegetariańskiej zawierającej jajko kurze oraz danie główne w skład którego wchodzi element mięsa wieprzowego taki jak karkówka lub schab oraz produktów od sponsora firmy Aviko.

Ostatecznie organizatorzy zmodyfikowali regulamin, aby móc rozstrzygnąć zmagania konkursowe w bezpiecznych warunkach, i tak:

Należało nagrać film prezentujący drużynę z w fartuchach otrzymanych od organizatora, w którym zostaną ujęte aspekty takie jak:

- zaprezentowanie uczestników drużyny oraz opiekuna

- prezentacja dań konkursowych (czym kierowali się przy stworzeniu takiego dania, co w trakcie treningów sprawiało im trudności, co dziś z perspektywy czasu zmieniliby w swoich daniach, itp.)

Film obowiązkowo musiał trwać od 10 do 15 minut. Efekt pracy naszej drużyny na filmie.

Następnie nadszedł czas, aby swoją pracę wykonało Jury konkursu i oceniło nadesłane filmy z 10 drużyn które weszły do finału … czyli Paweł Biskupski (Przewodniczący), Grzegorz Pomietło, Wit Szychowski, Bartłomiej Czerwiński i Kuba Steuermark.

Dziś już wiemy jaki jest werdykt! Niezmiernie cieszymy się z ich sukcesu kulinarnego.

Gdy tylko wrócimy do szkoły Panowie znów zawitają w naszej pracowni by wspólnie pogotować z naszymi laureatami i stworzyć coś pięknego i smacznego. Takie warsztaty pod okiem mistrzów to wielka satysfakcja i niepowtarzalna przygoda dla przyszłych techników. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wygranej.

Ewa Okowicka-Dyl