Konkurs „Co wiem o Polsce”

W kwietniu uczniowie klas turystycznych 2O, 2O1, 3O sprawdzali online swoją wiedzę w szkolnym konkursie „Co wiem o Polsce”. Komisja w składzie:

Adam Zienkiewicz – przewodniczący

Ewa Margiel – członek

Ewelina Sienkiewicz – członek

po sprawdzeniu prac przyznała nagrody n/w uczennicom

I miejsce – Anita Kraśniewska z klasy 2O

II miejsce – Kamila Kubiczek z klasy 2O

III miejsce – Zuzanna Perzan z klasy 3O, Oliwia Szczubełek z klasy 2O1

Ze względu na bardzo wyrównany poziom wiedzy Komisja postanowiła nagrodzić n/w uczennice:

IV miejsce – Patrycja Ratowska , Zuzanna Szymkowska z klasy 2O

Wyróżnienia otrzymały:

Emilia Kozłowska z klasy 3O, oraz Karolina Siemborska i Klaudia Bazylak z klasy 2O1 .

Fundatorem nagród była Rada Rodziców przy ZSZ Nr4 oraz Biuro Turystyki i Podróży „Juventus”.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów

Ewelina Sienkiewicz

9 maja- Dzień Europy

Dzień Europy- jest dniem, w którym, co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. Tego dnia przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana.

Nasza Szkoła od kilku lat należy do programu: Szkoła -Ambasador Parlamentu Europejskiego. Mimo trudnego czasu pandemii i walki z koronawirusem w naszej szkole w trakcie nauczania zdalnego nie zapomnieliśmy o tym wyjątkowym Dniu .Czas pandemii znacznie ograniczył działania zaplanowane z okazji tego święta. Jednak uczennice z klasy 2AH : Oliwia Mikołajczyk i Aleksandra Pietras przygotowały, krótką i interesująca prezentację, aby przypomnieć i utrwalić istotne informacje o Unii Europejskiej i Parlamencie Europejskim. Zapraszamy do obejrzenia tych prezentacji.

Mimo pandemii COVID-19 instytucje UE nadal zapraszają obywateli Europy i świata w odwiedziny, tyle że online. Wirtualne wizyty gwarantują bezpieczeństwo, którego zapewnienie jest w tej chwili trudne w przypadku imprez stacjonarnych lub hybrydowych. Wizyty na żywo będą możliwe, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne. https://www.europarl.europa.eu/visiting/pl/online-activities

Europejczycy powinni wspólnie działać, aby zapewnić pokój i dobrobyt oraz chronić bogactwo kultur, tradycji i języków w Europie.

Prezentacja Unia Europejska

Parlament Europejski

Koordynatorzy szkolnego programu:

M. Święcicka i B. Zaborowska

Akcja „Bezpieczny Senior”

Jesteśmy po pierwszej akcji „Bezpieczny Senior”. W przeciągu trzech godzin rozdaliśmy 180 pakietów środków ochrony osobistej i odblasków. Akcja została przeprowadzona przy współpracy „Ostrołęckiego Legionu”, Policji oraz Szkolnego Koła HDK w ramach realizacji zadania „Przeciwdziałanie COVID-19 w Ostrołęce”. 16 maja powtórzymy akcję, tym razem przy Klasztorze od ulicy Bogusławskiego. Zapraszamy.

Małgorzata Litwa

Finaliści V Memoriału Urszuli Marciniak w Warszawie

Anita Dumała i Ewa Dzięgielewska z kl. 4 technikum ekonomicznego znalazły się wśród 40 finalistów V Memoriału Urszuli Marciniak w Warszawie, który odbył się zdalnie 27 marca 2021 roku.

Nasza szkołą była jedną z 45 szkół zakwalifikowanych do udziału w zawodach w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych.

Uczennice uzyskały rewelacyjny wynik w etapie szkolnym oraz bardzo dobry wynik w zawodach warszawskich. Gratulacje!

V Memoriał Urszuli Marciniak zorganizowany został przez XXII LO w Warszawie.

Memoriał są to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek mające na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak – szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia oraz podnoszenia poziomu kultury matematycznej.

Gratulujemy serdecznie, życzymy powodzenia na maturze i dalszych sukcesów.

G. Napiórkowska

Ósmoklasisto, lubisz gotować?!

Zgłoś się do nas i weź udział w projekcie: "PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA". PROJEKT EROS, FILIA I AGAPE - O MIŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ, organizowanym przez Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce - ks. Marka Spiżewskiego i Agnieszkę Sikorską oraz nauczycieli przedmiotów gastronomicznych - Annę Krasną i Sylwię Dyko.

Możesz wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez ostrołęckie firmy i instytucje. Wystarczy, że prześlesz film lub prezentację, na których przedstawisz, jak w gronie Rodziny lub Przyjaciół przygotowujecie wspólny posiłek.

Wszelkie informacje dotyczące projektu znajdziesz na stronie: http://zsz4.ostroleka.edu.pl w zakładce „Konkursy” lub bezpośrednio pod linkiem: http://zsz4.ostroleka.edu.pl/foldery/artykuly/20210506konkursCaritasZSZ4.php

Swoją pracę wyślij na adres: caritas@zsz4.ostroleka.edu.pl. Termin nadsyłania prac upływa 18.06.2021 r. Ogłoszenie wyników odbędzie się 22.06.2021 r., a wręczenie nagród odbędzie się 23.06.2021 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce, ul. Traugutta 10. Projekt adresowany jest do uczniów z Ostrołęki i regionu.

REGULAMIN PROJEKTU CARITAS

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestnika Projektu Caritas dla klas 8 SP

Marek Spiżewski