OZONOWANIE SAL LEKCYJNYCH

W piątek 30 kwietnia 2021 r w ramach realizacji projektu „Przeciwdziałanie COVID-19 w Ostrołęce” przeprowadziliśmy ozonowanie sal lekcyjnych w naszej szkole. W ramach dobrej współpracy Szkolnego Koła HDK z „Ostrołęckim Legionem” ozonator został pozostawiony do naszej dyspozycji przez najbliższe kilka dni, a pracownicy zostali przeszkoleni w jego obsłudze. Otrzymaliśmy również 600 maseczek jednorazowych, 25 maseczek wielorazowych oraz kilkanaście żeli do dezynfekcji rąk. Dziękujemy panu Pawłowi Stawickiemu, koordynatorowi „Ostrołęckiego Legionu”, za możliwość uczestniczenia w realizacji projektu.

Małgorzata Litwa

Wielkanocny projekt plastyczny

W kwietniu chętni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w wielkanocnym projekcie plastycznym. Przy wykonywaniu ozdób świątecznych można było zaczerpnąć inspiracji z udostępnionego poradnika lub stworzyć pracę według własnego projektu. Warto obejrzeć prace, które powstały. może kogoś zainspirują i staną się częścią jego aktywności. Dziękuję za udział w projekcie.

D. Ossowska - pedagog szkolny

MATURA 2021

Matura z j.polskiego

Matura z matematyki

Zakończenie roku klas maturalnych w Zespole Szkół zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika

„Tak naprawdę, to nie zauważyłam, kiedy minęły te cztery lata…” – powiedziała na powitanie jedna z kończących szkołę uczennic klasy 4S. „A do tego ostatni rok był całkiem kosmiczny” – dodała jej koleżanka. Te słowa świetnie oddają atmosferę chwili: dziś pożegnaliśmy się oficjalnie z uczniami klas maturalnych (chociaż tak naprawdę od roku byli w szkole bardziej „duchem” niż ciałem). Mury Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce opuścił kolejny rocznik – niemal 150 wspaniałych, młodych ludzi. Ich edukacja przypadła na wyjątkowy czas: pandemia COVID19 wywróciła szkołę i życie prywatne każdego z nas do góry nogami… Dziś widzieliśmy się z nimi po raz ostatni przed maturą – końcowym sprawdzianem w naszej szkole. Były spotkania z wychowawcami i dyrekcją (oczywiście w reżimie sanitarnym, każda klasa w innym czasie i innej sali, w maseczkach i „poperfumowani” płynem dezynfekcyjnym…). Były wzruszenia i śmiech, duma ze świadectw, dyplomy uznania, nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce, wysoką frekwencję, nagrody i wyróżnienia za udział i zajęte miejsca w olimpiadach i konkursach (niektóre już się przykurzyły, ale czekaliśmy na spotkanie w „realu”, żeby wręczyć je osobiście). Nie zawiedli nas też przyjaciele, partnerzy i sponsorzy. Wprawdzie – ze względu na pandemię nie przybyli osobiście, ale ufundowali i przekazali cenne nagrody i upominki, m.in. dla najlepszego gastronoma i najlepszego handlowca: dziękujemy.

Najbardziej jednak cieszyliśmy się, że możemy się wreszcie spotkać...

Adam Zienkiewicz

PRAKTYCZNE ASPEKTY PRACY KSIĘGOWEGO

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce nauczyciele zespołu przedmiotów ekonomiczno- handlowych oraz uczniowie klas ekonomicznych 1 A , 2 A 1 , 2 AH i 3 A brali udział w cyklu spotkań mających przybliżyć praktyczne aspekty pracy księgowego. Spotkania realizowane były z wykorzystaniem technik i metod komunikacji na odległość zgodnie z następującym harmonogramem:

Data i godzina spotkania

Temat spotkania

Prowadzący spotkanie

28 stycznia 2021 roku godz. 10.00 – 11.00

Opodatkowanie dochodów uzyskanych przez podmioty gospodarcze – ujęcie praktyczne

Pani Katarzyna Tomala – doradca podatkowy

24 lutego 2021 roku godz. 10.00 – 11.00

Jakie formy zatrudnienia funkcjonują w praktyce gospodarczej?

Pani Elżbieta Młynarska – Wełpa – specjalista ds. kadr i płac

24 marca 2021 roku godz. 10.00 – 11.00

Zakładanie własnej działalności gospodarczej

Pani Maria Marek – radca prawny

28 kwietnia 2021 roku godz. 10.00 – 11.00

Rachunkowość jako system informacyjny jednostek gospodarczych

Pani Jadwiga Godlewska – biegły rewident

Klasa 2 A1 uczestniczyła w spotkaniach w ramach innowacji programowej „PODSTAWY RACHUNKOWOŚCI W PRAKTYCE” objętej patronatem SKwP ODDZIAŁ OKRĘGOWY W WARSZAWIE.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w spotkaniach a organizatorom prowadzącym ze SKwP za praktyczne i fachowe przybliżenie wiedzy ekonomicznej uczniom. Spotkania realizowane były w ramach WSDZ

Przewodnicząca Zespołu Przedmiotów Ekonomiczno - Handlowych

Małgorzata Złotkowska