Projekt Torby ZSZ4

Dzięki współpracy uczniów z projektu ,,European cuisine of XXI century" i Pani kierownik praktyk - Annie Słocie zostały zaprojektowane i wykonane torby, promujące projekt. Dzięki Spółdzielni Uczniowskiej "Ekonomik'', a w szczególności Małgorzacie Święcickiej torby zostały wysłane jako upominki dla nauczycieli - opiekunów gr​up projektowych z różnych krajów Europy: Francji, Portugalii, Ukrainy, Litwy, Chorwacji, Włoch, Turcji i Polski

Elżbieta Rogalska

"Ekomaniacy" i " Projektanci edukacji"

Grupa " Ekomaniacy" z klasy II S przystąpiła do projektu " Projektancji edukacji" - ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Nową Erę.

Projekt " Ekomaniacy-światełko dla czystego środowiska" zakłada realizację działań na rzecz ochrony środowiska.

W galerii projektów opis pomysłu i jego założenia znajdują się pod numerem 351.

Nagrodą w konkursie jest grant w wysokości 1000 złotych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki , które jury ogłosi 13 stycznia 2022.

Opiekunkami projektu są panie Urszula Kaliszewska i Agnieszka Stefańska.

Wycieczka do schroniska CANIS w Kruszewie

W dniu 13.12.2021r uczniowie z klas 3KC1 i 3AH oraz członkowie SK PCK i Młodsi Szkolni Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego wzięli udział w Akcji : „Pełna Miska Na Święta” zorganizowanej przez Biuro Podróży „Gabriella” oraz sklep AquaZoo. Celem akcji było zakupienie i przekazanie karmy dla zwierząt przebywających w Schronisku CANIS w Kruszewie. Uczniowie mieli również możliwość, a zarazem przyjemność wyprowadzić niektóre psy na spacer. Mawia się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dlaczego pies jest najlepszym przyjacielem człowieka? Poznaj 5 powodów!

1. Kocha Cię bezwarunkowo

2. Nikt tak jak on nie cieszy się na Twój widok

3. Przebywanie z nim rozładowuje stres i napięcie

4. Dba o Twoje zdrowie i kondycję

5.Jest niewyczerpanym źródłem rozrywki

Jeśli masz psa, nie musimy Ci tego zresztą tłumaczyć – to się po prostu czuje. Jeśli zaś dopiero zastanawiasz się nad przygarnięciem pod swój dach czworonożnego kumpla, nie wahaj się ze schroniska można adoptować pieski . Te cudowne stworzenia czekają, aż ktoś się nimi zaopiekuje oraz otoczy je opieką.

E. Rogalska, B. Zaborowska

III Olimpiada Wiedzy o Kurpiach za nami

W naszej szkole odbyła się dzisiaj III Olimpiada Wiedzy o KURPIACH. W rywalizacji wzięło udział 9 szkół i 27 uczestników. W kategorii indywidualnej Amelia Szkodzińska zajęła III miejsce a Karolina Bakuła II miejsce. W kategorii zespołowej naszą szkołę reprezentowali: Karolina Bakuła z 4A, Amelia Szkodzińska z 2A oraz Maciej Ciak z 2S. Nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce. Gratulujemy.

Więcej dowiecie się na:

Ogłoszenie wyników etapu szkolnego III Olimpiady Wiedzy o Kurpiach 14.grudnia 2021 roku