Konkurs graficzny

Poszukujemy zdolnych i kreatywnych młodych grafików i graficzek, którzy wykonają projekt oficjalnego plecaka polskiej edycji programu Szkoła-Ambasador PE. Do końca stycznia czekamy na zgłoszenia wysłane pod adres mateusz.wojcieszak@ceo.org.pl. Zwycięskie projekty wybierzecie sami w głosowaniu, a szczęśliwcy otrzymają od nas aparaty Instax lub słuchawki douszne oraz - co najważniejsze - realizację swoich projektów!

TO OSTATNIE TYGODNIE KONKURSU!

Wszystkie szczegóły na temat konkursu znajdziecie w Regulaminie:https://cutt.ly/2TKu3bg

Starsze Ambasadorki EPAS

DYPLOM UNICEF

Nasza Szkoła 22 listopada 2021 włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka:

W poniedziałek przyszliśmy do szkoły ubrani na niebiesko - w kolorze UNICEF

Przynieśliśmy niebieskie balony, dekoracje, girlandy, aby przystroić korytarz na parterze

Na korytarzowej tablicy rysowaliśmy ikony przedstawiające konkretne artykuły z Konwencji o prawach dziecka

Stworzyliśmy prace plastyczne prezentujące wybrane, najważniejsze dla nas prawa dziecka i powiesiliśmy je nad sofą na korytarzu

Wychowawcy mieli możliwość przedstawić swoim klasom materiały związane z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka

Projekt MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA z UNICEF miał na celu:

- uświadomienie uczniom znaczenia praw dziecka w codziennym życiu

- przybliżenie tematyki praw dziecka społeczności szkolnej

- włączenie placówki w uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF

Grażyna Napiórkowska

Akademia Wiedzy o Mięsie

Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w konkursie “Akademia Wiedzy o Mięsie- od pola do stołu”. Jest to konkurs skierowany do uczniów szkół o profilu spożywczym, rolniczym, gastronomicznym na terenie województw: mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i śląskiego. Konkurs jest częścią kampanii informacyjnej, której celem jest edukowanie i budowanie młodych ludzi w zakresie tradycji dorobku polskiej branży mięsnej oraz informowanie o przebiegu procesu produkcji zwierzęcej i przetwórstwa mięsnego, a także zaprezentowanie etapów tej produkcji na przykładzie mięsa wołowego i indyczego.

Zadaniem konkursowym w tej edycji było przygotowanie autorskich, kreatywnych receptur potraw z wykorzystaniem mięsa wołowego lub indyczego. Niestety, naszym drużynom nie udało się zdobyć miejsca na podium, mimo wszystko jesteśmy pełni uznania za godne reprezentowanie szkoły. Uczniowie oraz opiekunowie otrzymali nagrody w postaci powerbanków oraz informatorów na temat branży mięsnej w Polsce.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii “Akademia Wiedzy o Mięsie od pola do stołu” jest Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego, zaś kampania finansowana jest z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego i Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego

Ewa Okowicka- Dyl

Milena Tyszka

KONKURS DLA EKONOMISTÓW - „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

W dniu 6 grudnia 2021 r. uczniowie z klasy III i IV technikum ekonomicznego przystąpili do ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - etap szkolny pt. „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

SZKOLNY KOMITET KONKURSOWY powołany do zorganizowania IX edycji konkursu na rok szkolny 2021/2022

W składzie :

MAŁGORZATA ZŁOTKOWSKA - Przewodnicząca Szkolnego Komitetu Konkursowego

CZŁONKOWIE :

1.JOANNA SKARZYŃSKA

2.BARBARA PARZYCH

3.IWONA MRÓZ

wyłonił następujących 2 zwycięzców, którzy będą reprezentować szkołę na etapie regionalnym w Warszawie.

KAROLINA BAKUŁA - Klasa 4A

MATEUSZ SIOK - KLASA 3A1

Ogółem w zawodach szkolnych wzięło udział 29 uczniów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu regionalnym.

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców i Spółdzielnię uczniowską EKONOMIK za które w imieniu zespołu ekonomiczno-handlowego dziękuję.

Złotkowska Małgorzata