PODZIĘKOWANIA I DYPLOMY ZA UDZIAŁ W AKCJI EDUKACYJNEJ ŚDTM

Grażyna Napiórkowska

WYZWANIE ETWINNING – Kartka dla Marii Skłodowskiej-Curie

W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w wyzwaniu, podczas którego wspólnie, z nauczycielami i uczniami, zostały stworzone kartki z życzeniami dla jubilatki Marii Skłodowskiej – Curie z okazji jej 154 urodzin.

Zgłoszenia dokonywali nauczyciele chemii Pani Elżbieta Rogalska oraz Ewa Okowicka-Dyl przesyłając wybrane prace za pośrednictwem portalu eTwinning . Ze wszystkich zgłoszeń z całej Polski organizator stworzył multimedialną galerię prac oraz dodatkowo po zakończeniu akcji przesłał dla każdego uczestnika certyfikat.

Wyniki wyzwania Kartka dla Marii Skłodowskiej-Curie | .eTwinning Polska

Projekt bez tytułu (canva.com)

Certyfikaty uczestników

Ewa Okowicka-Dyl

Festive Dinner

KONKURS- WITRAŻ BOŻONARODZENIOWY

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia były inspiracją dla uczestników konkursu plastycznego „Witraż Bożonarodzeniowy”, który został przeprowadzony w grudniu w naszej szkole. Uczniowie klas: 1O, 1G, 1S na zajęciach z plastyki wykonali witraże z wykorzystaniem papieru i bibuły. Komisja konkursowa w składzie: ks. Marek Spiżewski, Krystyna Korczakowska- Nosek, Agnieszka Wilińska ustaliła laureatów:

I. miejsce: Oliwia Szabłowska z klasy 3CS, Zuzanna Szabłowska z klasy 1S

II. miejsce: Dominika Choromańska z klasy 1O

III. miejsce: Anna Maria Grec z klasy 1S

Wyróżnienia:

Oliwia Gostkowska z klasy 1S

Klaudia Bieńkowska z klasy 1S

Zuzanna Sobiech z klasy 1G

Maja Korzeniecka z klasy 1S

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę ks. Marka za ufundowanie nagród oraz Agnieszki Wilińskiej za udział w pracach komisji konkursowej.

Krystyna Korczakowska- Nosek

OLIMPIADA STATYSTYCZNA – ETAP SZKOLNY

9 grudnia 2021r odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników VI Olimpiady Statystycznej. W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie klasy czwartej Technikum Ekonomicznego.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

Podczas konkursu, uczniowie rozwiązywali test on-line przygotowany przez organizatorów – Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Test składał się z trzech części, każda o różnym stopniu trudności.

Nad prawidłowym przygotowaniem i przebiegiem zawodów online czuwała Komisja w składzie: Wicedyrektor Adam Zienkiewicz, oraz nauczyciele Joanna Skarzyńska, Małgorzata Złotkowska i Barbara Parzych.

Ranking w etapie szkolnym:

Patrycja Kałasiewicz– 1 miejsce

Karolina Bakuła– 2 miejsce

Wiktoria Kord – 3 miejsce

Wszystkie ekonomistki uzyskały ilość punktów pozwalającą na reprezentowanie szkoły w etapie okręgowym.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań.

J.Skarzyńska