Konkurs świąteczno-noworoczny ,,Złóż życzenia Europejkom i Europejczykom''

Idą święta i nowy rok 2022. Czego życzylibyśmy Unii Europejskiej i jej mieszkańcom? Chcemy przecież żyć w naszej wspólnocie w pokoju, w przestrzeni wolnej od nienawistnego języka, w świecie zmieniającym się na lepsze.

Jak wziąć udział w konkursie?

1. Stwórz życzenia, maksymalnie na 900 znaków. Możesz, ale nie musisz dodać do nich ilustrację lub zdjęcie.

2. Skopiuj „Twój osobisty link identyfikacyjny” z zakładki „Mój profil”.

3. Umieść życzenia wraz z linkiem w komentarzu pod postem konkursowym na FB Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce:

Możesz też zgłosić swoją pracę w wiadomości prywatnej w Messengerze na naszym FB.

Pytania nt. konkursu prosimy kierować na e-mail:

krzysztof.szczepaniak@profile.com.pl

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli, 16 stycznia 2022.

Na autorów i autorek najciekawszych życzeń czekają nagrody!

Regulamin i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce:

Zapraszamy do zabawy!

Starsze Ambasadorki EPAS

„NAJLEPSZY KSIĘGOWY W ZSZ NR 4 W OSTROŁĘCE”

W dniu 30 listopada 2021 r. uczniowie klasy czwartej technikum ekonomicznego przystąpili do konkursu na najlepszego księgowego w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce.

Zadanie konkursowe należało rozwiązać z wykorzystaniem programu finansowo-księgowego Rewizor GT. Młodzi księgowi sporządzali: plan kont. dziennik księgowań, zestawienie obrotów i sald . Obliczali zaliczkę miesięczną z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych – CIT , bilans , rachunek zysków i strat w wariancie porównawczym oraz przeprowadzali analizę finansową przedsiębiorstwa.

Komisja konkursowa w składzie:

Przewodnicząca: Małgorzata Złotkowska

Członkowie: Joanna Skarzyńska , Barbara Parzych

wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce – KAROLINA BAKUŁA

2 miejsce – PAULINA OCHTERA , ANNA KUKULSKA

3 miejsce – ANETA POLAK , MAŁGORZATA MURACH

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym życiu zawodowym.

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców i Spółdzielnię uczniowską EKONOMIK za które w imieniu zespołu bardzo dziękuję.

Małgorzata Złotkowska

Warsztaty Czekoladowe

Nic tak nie sprawia radości jak samodzielnie przygotowane upominki. W związku z tym nauczyciele przedmiotów gastronomicznych wyszli z inicjatywą zorganizowania czekoladowych warsztatów, które okazały się “strzałem w dziesiątkę”. Liczba chętnych uczniów, przerosła nasze oczekiwania, dlatego warsztaty przeprowadzono w dwóch turach.

Pomimo wieczornej pory, uczestnicy warsztatów wykazywali się mnóstwem energii i kreatywności, aby ich słodkie boxy były jak najbardziej atrakcyjne. Spotkanie rozpoczęto od przeprowadzenia krótkiego wykładu na temat czekolady- od ziarna kakaowca, poprzez rodzaje czekolad dostępnych na rynku, aż po metody temperowania czekolady. Przeprowadzono przegląd sprzętu oraz dodatków niezbędnych do produkcji wyrobów czekoladowych, a na koniec to co nasi gastronomowie i cukiernicy lubią najbardziej - czyli produkcja!

Uczniowie mieli możliwość przygotowania własnej tabliczki czekolady, z mnóstwem wspaniałych, kolorowych i smakowitych dodatków. Sporządzane były także chocobomb- czyli kule czekoladowe, po brzegi wypełnione kakao oraz marshmallow, które po zalaniu gorącym mlekiem będą idealne na zimowe wieczory. Nie obyło się także bez przygotowania mini czekoladek oraz czekoladowych lizaków- stylizowanych według inwencji twórczej naszych uczniów.

Wszystkim obecnym na warsztatach dziękujemy za przybycie i wspaniałą atmosferę- praca z Wami to sama przyjemność, słodka przyjemność

Ewa Okowicka - Dyl

Milena Tyszka

SPOTKANIA DLA EKONOMISTÓW

W dniu 15 grudnia 2021 r. uczniowie klas ekonomicznych 1A, 2A i 3AH uczestniczyli w spotkaniu online mającym przybliżyć praktyczne aspekty pracy księgowego pt.:„PODSTAWOWE ZAGADNIENIA DOTYCZĄCE PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG”

Osobą prowadzącą była Pani Joanna Podkówka – Sędek – specjalista ds. podatków.

Następne spotkanie odbyło się 17 grudnia 2021. Tematem spotkania było:

„ZNACZENIE RACHUNKOWOŚCI DLA FUNKCJONOWANIA PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH – WYBRANE ZAGADNIENIA”

Osobą prowadzącą była Pani Jadwiga Godlewska – biegły rewident

Są to spotkania w ramach cyklu mającego przybliżyć praktyczne aspekty pracy księgowego.

Realizowane w ramach WSDZ

Małgorzata Złotkowska

Wyjazd integracyjny klasy 3g

W ramach spędzenia wspólnego czasu poza murami szkoły klasa 3g wraz z opiekunami wybrała się na mikołajkową wycieczkę. Pierwsze kroki w stolicy postawiono w Muzeum Świat Iluzji- było magicznie. W niezwykłym świecie pozorów, złudzeń i paradoksów, każdy znalazł coś dla siebie. Był to wspaniały interaktywny, edukacyjno-rozrywkowy czas.

Pomimo mroźnej pogody spacer po Starym Mieście sprawił ogromną radość. Warszawska Starówka zachwyciła swoim świątecznym klimatem, a na Jarmarku Bożonarodzeniowym można było podziwiać wyroby rzemieślnicze oraz skosztować oferowanych potraw.

Punktem kulminacyjnym była wizyta w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego. Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod zostały ułożone w finezyjne kształty. Już od pierwszych kroków dech zapiera świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna, zaś na dziedzińcu wita strzeżona przez orły rozświetlona pergola, za którą rozpościera się Zimowy Ogród Króla. Znajdująca się tam karuzela mieniąca się pięknym światłem, sprawiła, że każdy poczuł się jak dziecko i nie zrezygnował z przejażdżki na rozświetlonym łabędziu.

To był bardzo udany dzień, który sprawił, że uczestnicy świetnie bawili się we własnym towarzystwie.

Milena Tyszka