35 lat Galerii Ostrołęka 1986-2021

W czwartek 25 listopada 2021r.odbyło się uroczyste otwarcie wystawy jubileuszowej.

Z okazji 35- lecia działalności Galerii Ostrołęka możemy podziwiać dzieła malarskie, znanych i cenionych ostrołęckich artystów.

Wernisaż swoją obecnością uświetnili między innymi : nasza zdolna p. Krystyna Korczakowska - Nosek absolwentka Akademii Sztuk Pięknych oraz p. Radosław Jastrzębski, p. Barbara Zdanowicz, p. Ireneusz Żerański, p. Katarzyna Dziekońska. Kuratorem wystawy jest p. Zenon Kowalczyk.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Agnieszka Wilińska

MIKOŁAJKI W PLACÓWCE PIECZY ZASTĘPCZEJ „KORCZAKÓWKA”

Z okazji „MIKOŁAJEK jak co roku podopieczni z Placówki Pieczy Zastępczej „KORCZAKÓWKA” obdarowani zostali słodkościami przez uczniów naszej szkoły.

W imieniu organizatorów akcji , dzieci oraz Dyrekcji placówki chciałybyśmy bardzo podziękować całej społeczności szkolnej za tak piękną akcję, w którą się wszyscy włączyliśmy.

Serdeczne podziękowania za przygotowanie i sprzedaż rozmaitych słodkości dla uczniów z klasy : 3AH, 3A1, 2A, 3SH1, 3TO, 2TO.

Miejmy nadzieję, że za rok uczniowie i nauczyciele z równie wielkim zaangażowaniem włączą się do organizacji podobnego wydarzenia.

Małgorzata Złotkowska

ORGANIZATORZY AKCJI: SKPCK, SZKOLNI AMPASADORZY, PARLAMENT EUROPEJSKI, SU EKONOMIK , WOLONTARIAT.

Barbara Zaborowska, Małgorzata Złotkowska, Edyta Zabielska, Małgorzata Święcicka

SPOTKANIA DLA EKONOMISTÓW

W dniu 25 listopada 2021 r. uczniowie klas ekonomicznych 2A i 3AH uczestniczyli online w prelekcji pt. :„FORMY OPODATKOWANIA DOCHODÓW PRZEDSIĘBIORCÓW”

Osobą prowadzącą była Pani Katarzyna Tomala – doradca podatkowy. Jest to pierwsze spotkanie z całego cyklu mającego przybliżyć praktyczne aspekty pracy księgowego.

Spotkanie realizowane w ramach WSDZ

Małgorzata Złotkowska

miejsce spotkania: Traugutta pierwsze piętro (przy gabinecie Pielęgniarki)

Dni Honorowego Krwiodawstwa dobiegły końca.

Młodzież ze Szkolnego Koła HDK, Koła PCK zorganizowała cykl różnych przedsięwzięć przybliżających społeczności szkolnej temat krwiodawstwa. Codziennie przez cały tydzień uczniowie podejmowali nowe działania. Przygotowali gazetki szkolne, plakaty oraz na wesoło przeprowadzili quiz o krwiodawstwie oraz przygotowali rebusy i krzyżówki do rozwiązania.

Ponadto Młodsi Szkolni Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego z klasy 3AH przygotowali plakaty oraz prezentację na temat krwiodawstwa, którą przedstawili na zajęciach godziny wychowawczej w klasie 4S. Podczas realizacji lekcji uczniowie tej klasy wykonali plakat propagujący hasła krwiodawstwa, który został zawieszony na ścianie korytarza szkoły.

Ostatniego dnia naszej akcji można było podzielić się swoim zdaniem na temat oddawania krwi.

PAMIĘTAJMY!!! Krew jest potrzebna każdego dnia i każdego dnia przez cały rok należy o tym pamiętać i mówić. Nie tylko ten kto oddaje krew pomaga, ale również ten kto propaguje krwiodawstwo. Nasze działania są kroplą w morzu potrzeb, ale jeśli dzięki nim chociaż jedna osoba podejmie decyzję o honorowym oddawaniu krwi to będzie to dla nas wielki sukces.

Opiekunowie SK HDK oraz SK PCK