KONKURSY


2014.04 VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O TURYSTYCE I HOTELARSTWIE


 

 
 
 

W dniu 4.04.2014 r. uczniowie klasy IV Ht1 Aleksandra Choromańska i Artur Milewski wraz z opiekunem Magdaleną Karczewską brali udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie w Elblągu.

 

Uczniowie zostali wytypowani do reprezentowania naszej szkoły jako laureaci Szkolnego Etapu Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

 

Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w organizowanym przez Zespół Szkół Turystyczno – Hotelarskich w Elblągu konkursie. Do zmagań z wiedzą hotelarską przystąpiło 37 uczniów ze szkół hotelarsko – turystycznych z północno – wschodniej Polski.

 

Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań z zakresu hotelarstwa i turystki. 10 najlepszych uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu – części praktycznej polegającej na wykonaniu procedury przyjęcia rezerwacji telefonicznej od gościa zagranicznego.

 

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Choromańska zajęła bardzo wysokie 11 miejsce, zdobywając tylko jeden punkt mniej, niż osoba która jako 10 dostała się do finału.

 

Serdecznie gratulujemy Oli sukcesu!  

Magdalena Karczewska

 

2014.03.12 - 3 MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BHP!!!


 

   

  

12 marca 2014 roku drużyna naszej Szkoły w składzie: Agnieszka Żbikowska, Karolina Ziemak, Monika Rurka (kl.3te) zdobyła 3 miejsce w Finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o BHP w Radomiu.

 

Zawody organizowane były po raz kolejny przez Wyższą Szkołę Inżynierską Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W tegorocznym ścisłym finale wzięło udział ponad dwadzieścia drużyn (ponad setka uczniów szkół ponadgimnazjalnych) z całego województwa mazowieckiego. Po pełnych emocji rozgrywkach jury ogłosiło: I miejsce – szkoła z Siedlec; II – Radom; III miejsce – ZSZ4 OSTROŁĘKA!!!

 

Uczennice do zawodów przygotowały: Renata Sawicka i Barbara Zaborowska. Opiekunem w trakcie zawodów był Adam Zienkiewicz. 

 

PS. Dziękujemy p. dyr. Annie Przygodzie-Majewskiej za udzieloną pomoc oraz p. Mirkowi Łępickiemu za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem i komfortem w trakcie podróży.

 

Adam Zienkiewicz


PS. Dziękujemy p. dyr. Annie Przygodzie-Majewskiej za udzieloną pomoc oraz p. Mirkowi Łępickiemu za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem i komfortem w trakcie podróży.

2014.03.12 KONKURS KLASA Z KLASĄ


I EDYCJA
SZKOLNEGO KONKURSU
„KLASA Z KLASĄ"
W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 4 im. A CHĘTNIKA
W OSTROŁĘCE


REGULAMIN DO POBRANIA  

2014.02.17 ŻYCIE ZE SMAKIEM - CZTERY PORY ROKU 
 

 

„ ŻYCIE ZE SMAKIEM ! – CZTERY PORY ROKU „ W dniu 17.02.2014r. odbył się test kreatywności wśród zespołów uczniów, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca w etapie szkolnym konkursu kulinarnego pt. „ Drób na polskim stole” w dniu 03.02.2014r. Celem testu było wytypowanie najlepszego ucznia do udziału w ogólnopolskim konkursie kulinarnym pt. „ Życie ze smakiem! – cztery pory roku” organizowanym przez „Kamis” i Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Warszawie ul. Majdańsak 30/36 , który odbędzie się w dniu 03.04. 2014r.

 

W konkursie brali udział uczniowie:
1. Tomasz Prot – klasa 4 Tk
2. Mateusz Kisiel – klasa 3 Tk
3. Karol Jeziorkowski – klasa 3 Tk
4. Mateusz Łasiewicki – klasa 3 C
5. Dariusz Dzbeński – klasa 3 C


Uczniowie musieli przygotować potrawę - zakąskę w ciągu 1 godziny na podstawie przepisu według własnego pomysłu przy użyciu produktów z tzw. „black box”, które poznali tuż przed rozpoczęciem pracy.  

czytaj dalej

obejrzyj zdjęcia

2014.02.13 - WYSZKÓW - "DRÓB NA POLSKIM STOLE" 
  
 
 

W dniu 13.02.2014r. uczniowie klasy III Technik Kucharz- Mateusz Kisiel i Karol Jeziorkowski pod kierunkiem p. Marka Milczarka reprezentowali szkołę w konkursie kulinarnym pt. „Drób na polskim stole”, który odbył się w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.

 

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie oraz „Koneser” Firma Produkcyjno – Usługowo - Handlowa Julian S. Bielawski w Wyszkowie Polski Producent Przetworów Regionalnych, Lokalnych i Tradycyjnych Przetworów Mięsnych z mięs pozyskanych w Polsce z gospodarstw rolnych prowadzących ekologiczną produkcję rolną, zlokalizowanych szczególnie na terenie województwa mazowieckiego.

 

czytaj dalej

obejrzyj zdjęcia


 ...  ...


57 z 65

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl