KONKURSY


III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszy przepis kulinarny


   
    


III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszy przepis kulinarny 
 
 
 

"Produkty regionalne i tradycyjne  wysokiej jakości w nowoczesnej kuchni polskiej”

 

W dniu 11.10.2014r. uczennice klasy IV Technik Kucharz Magda Orzoł i Patrycja Piętka pod kierunkiem p. Ewy Tyszki reprezentowali szkołę w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność . Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wykonawcą – Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego.

 

Część praktyczna konkursu odbywała się w  Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości w Makro Cash & Carry w Warszawie.

 

Celem konkursu było  m.in. poszerzenie wiedzy z dziedziny produktów regionalnych  i tradycyjnych wysokiej   
jakości oraz podwyższanie poziomu i ostatecznie sprawdzenie swoich umiejętności    
kulinarnych. 

 

Skład jury konkursowego:
Jarosław Uściński – prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni
Piotr Szczygielski - Sekretarz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierników
Izabella Byszewska – Prezes Zarządu Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego
Dariusz Goszczyński – Zastępca Dyrektora Departamentu Rynków Rolnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

Praca konkursowa polegała na stworzeniu przepisu kulinarnego z uzasadnieniem wyboru produktów i kompozycji ich zestawienia z wykorzystaniem minimum jednego polskiego produktu aplikującego lub zarejestrowanego jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe umożliwiające przygotowanie do konkursu. 

 

Gratulujemy  Madzi i Patrycji  zakwalifikowania się  jako jedna z 10 drużyn z całej Polski , udziału i godne reprezentowanie naszej  szkoły.  Życzymy dalszych sukcesów.  

 

Ewa Tyszka 

 

KONKURS BEZPIECZNA PRZYJAZNA OSTROŁĘKA NASZA WSPÓLNA SPRAWA


K O N K U R S


organizowany przez Miasto Ostrołęka
na opracowanie strony internetowej „Bezpieczna
Przyjazna Ostrołęka Nasza Wspólna Sprawa”
skierowany do uczniów szkół średnich Miasta Ostrołęki.

Nagroda główna – TABLET 


pobierz szczegóły konkursu

 

2014.06.11 WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "JESTEM SZEFOWĄ"


     

W dniu 11 czerwca 2014 r. w Sali Kolumnowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników V edycji ogólnopolskiego konkursu JESTEM SZEFOWĄ –inicjatywy Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania realizowanej we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Angelika MadrakZespół Szkół Zawodowych nr 4 im. A. Chętnika w Ostrołęce, uczennica klasy 2 TE za pracę Pt. „Szefową rachmistrzów być..” otrzymała wyróżnienie.

Celem konkursu „Jestem szefową” jest przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet – liderek wśród młodzieży. Konkurs skierowany był do uczennic I i II klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zainteresowanych wzmacnianiem swoich zdolności przywódczych. Uczestniczki konkursu przygotowały prace na temat „Jestem szefową”, które oceniło jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej. Pojęcie „szefowej” obejmuje wszystkie obszary aktywności społecznej i zawodowej. Uczestniczki konkursu miały za zadanie wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i opisać, jakie mają cele, co robią na tym stanowisku, dlaczego zdecydowały się je pełnić, czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy? Na finalistki konkursu, które spędziły trzy dni w Warszawie (10-13 czerwca br.) czekały m.in. spotkania z Panią Anną Komorowską Pierwszą Damą, Panią Hanną Gronkiewicz-Waltz Prezydent m. st. Warszawy, Dorotą Zawadzką Supernianią, wizyta w Sejmie i spotkanie z parlamentarzystkami RP. Podobnie jak w zeszłorocznej edycji 20 finalistek oraz towarzyszących im rodziców i nauczycielek/nauczycieli zostało objętych programem rozwojowym zawierającym takie elementy jak: szkolenia z umiejętności przywódczych, mentoring i wizyty studyjne w wybranych instytucjach.

W V Jubileuszowej Gali udział wzięli między innymi: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania, Ewa Dudek Podsekretarz Stanu w MEN, Małgorzata Marcińska, Podsekretarz stanu w MPiPS, Magdalena Kochan, Bożena Szydłowska, Ligia Krajewska Posłanki na Sejm RP, Ewa Synowiec Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Dziękujemy Pani Aleksandrze Nowak konsultantowi Europe Direct Ostrołęka za merytoryczne i finansowe wsparcie.

Serdecznie gratulujemy Angelice i życzymy dalszych sukcesów. 

Małgorzata Święcicka 

obejrzyj zdjęcia

2014.06.03 JESTEŚMY w ŚCISŁYM FINALE


 

Jesteśmy w ogólnopolskim finale!

 

Z przyjemnością informujemy , że uczennica naszej szkoły , klasy 2 TE Angelika Madrak zakwalifikowała się do ścisłego finału V edycji konkursu „Jestem szefową” organizowanego przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania w partnerstwie z Ministerstwem Edukacji Narodowej. 

 

20 finalistek konkursu będzie uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanym programie rozwojowym, który odbędzie się w dniach 10- 13 czerwca br. w Warszawie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 11 czerwca br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy!

 

Małgorzata Święcicka 

 


 ...  ...


55 z 65

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl