KONKURSY


2015.09.25 KONKURS "WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!"


Zapraszamy do udziału w konkursie "WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!". Stwórzcie w klasie komiks i pokażcie, że dopalacze to już historia! – to wystarczy, by wygrać w naszym konkursie.

 

Celem konkursu "WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!" jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat szkodliwego działania dopalaczy oraz kształtowanie negatywnej postawy wobec ich używania. Naszymi partnerami są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Zdrowia. To oni razem z MEN zafundują nagrody laureatom.

 

Do udziału w konkursie zapraszamy całe klasy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Z każdej szkoły może zgłosić się dowolna liczba klas.

 

Co należy zrobić? To bardzo proste!

 

Na kartce A4 narysujcie wspólnie komiks i pokażcie w nim historię, jak dopalacze kradną życie. Do 11 października wyślijcie nam swoją pracę na adres e-mail: komiks@men.gov.pl Uczniowie zwycięskich klas wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na uroczystą Galę Finałową oraz zwiedzą Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. 

 

Na zgłoszenia czekamy do 11 października. Więcej informacji na stronie www.men.gov.pl

 

Z wyrazami szacunku

Zespół Departamentu Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej  

2015.09.23 KONKURS "PRZYTOMNI"


 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia. Celem akcji „Przytomni” jest zwiększenie świadomości młodych osób, w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Konkurs jest częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”.

 

W konkursie mogą wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, których motywem przewodnim ma być propagowanie stylu życia wolnego od dopalaczy, nie mogą przekraczać 40 sekund.

 

Zwycięzców wyłoni Jury Konkursowe składające się z ekspertów z Ministerstw Spraw Wewnętrznych, Edukacji Narodowej, Zdrowia. W Jury zasiądą także policjanci oraz przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowej. Trzy najlepsze prace zostaną uhonorowane, a placówki oświatowe, z których spoty pochodzą, otrzymają nagrody pieniężne. Dodatkowo filmy, które decyzją Jury zajmą od 4 do 9, wezmą udział w konkursie internautów. Prace zostaną umieszczone na profilu Facebookowym akcji „Dopalacze Kradną Życie”, a ta która zbierze najwięcej polubień otrzyma specjalną nagrodę internautów. 

 

Termin składania prac upływa 30 września 2015 roku.

 

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. Dodatkowe wiadomości o konkursie można uzyskać także w Departamencie Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerami telefonów (22) 60 149 42  i (22) 60 149 45 lub adresami

e-mail: anna.klimaszek@msw.gov.pl i celina.chelkowska@msw.gov.pl

 

Informację o przystąpieniu do konkursu proszę przekazać do Wicedyrektor do spraw wychowawczych Pani Barbary Stepnowskiej.

 

Więcej informacji na stronie
https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13651,Ruszyl-konkurs-Przytomni.html

 

2015.05.27 MAMY MISTRZA SAVOIR VIVRE! 
 

Dnia 27 maja 2015 roku odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom.

 

Komisja konkursowa w składzie:

 

  1. Barbara Stepnowska – przewodnicząca komisji
  2. Renata Lech – członek komisji
  3. Magdalena Karczewska – członek komisji

dokonała sprawdzenia prac i wyłoniła zwycięzców.

 

Wyniki konkursu:

 

I miejsce i tytuł Mistrza savoir – vivre zdobyła Klaudia Samsel z kl. 1 Ht
II miejsce i tytuł Vice Mistrza savoir – vivre zdobyła Olga Świderska z kl. 3 Ht
III miejsce zdobyła Klaudia Dąbkowska z kl. 1 Ht1

 

czytaj dalej>>

obejrzyj zdjęcia

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS KULTURY i SZTUKI "SKANSEN"


   
   

KONKURS "ADAM CHĘTNIK - WYBITNY DZIAŁACZ KURPIOWSZCZYZNY" 
 

Etap Międzyszkolny Konkursu Historycznego: „Adam Chętnik – wybitny działacz Kurpiowszczyzny” 

 

W tym roku przypada 130 rocznica urodzin Adama Chętnika – patrona naszej Szkoły. Rok 2015 ogłoszono został również na Mazowszu i Podlasiu rokiem Chętnikowskim. Z tej okazji organizowany jest cały cykl imprez i konkursów przybliżających młodzieży życie, twórczość i pracę tego wybitnego znawcy Kurpiowszczyzny. Społeczność naszej Szkoły – włączając się w obchody chętnikowskie – zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Historyczny: „Adam Chętnik – wybitny działacz Kurpiowszczyzny”. Wzięła w nim udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrołęckiego. Do finału Konkursu, który odbędzie się w październiku, zakwalifikowali się następujący uczniowie: Martyna Jędrzejczyk (ZSZ nr 4 w Ostrołęce), Skierkowska Jolanta (ZSP w Goworowie) i Klaudia Ropiak (ZSZ nr 4 w Ostrołęce).

 

Dla uczestników konkursu i ich opiekunów w ramach nagrody dyrektor ZSZ nr 4 w Ostrołęce Anna Przygoda – Majewska ufundowała wycieczkę szlakiem Adama Chętnika.

 

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele: Marek Niewadomski, Adam Zienkiewicz i Anna Nol.

 

Zwycięzcom etapu międzyszkolnego gratulujemy i trzymamy kciuki za październikowy finał. 

 

 


 ...  ...


52 z 68

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl