2013-03-21 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ FRANKOFONII

Dnia 21 marca 2013 odbyły się obchody Dni Języka Francuskiego. Organizatorami imprezy byli ZSZ Nr 4 im. Adama Chętnika i I LO im. Gen. Józefa Bema w Ostrołęce. Obecni byli   wychowawcy i uczniowie klas francuskojęzycznych oraz dyrekcje w/w szkół. W tym roku  w ramach Frankofonii odbył się Festiwal Piosenki Francuskiej.

Mieliśmy okazję wysłuchać oryginalnych wykonań bardziej i mniej znanych piosenek francuskich. Wykonawców oceniało Jury w składzie: p. Bożena Harasimowicz-Pęza, p.Barbara Stepnowska,
p. Dariusz Bunkowski i p. Piotr Grzyb – dziennikarz muzyczny z  Radio Oko.

Uczennice z klasy 1 TO -  Paulina Sitek i Lorena Kochanowicz - zajęły wysokie II miejsce. Akompaniował im na gitarze Arek Borkowski z klasy 3 TK.  Gratulujemy!!!

Naszą szkołę reprezentowały również uczennice z klasy 3 TO. Zdobyły one wyróżnienie.
I miejsce zajęła uczennica I LO – Ewa Wnuk. Wykonała ona  piosenkę zespołu Superbus „À la chaîne”.

Imprezę uświetnił występ zespołu tańca nowoczesnego „Dance and Move”. Zaprezentowane układy taneczne przygotowała pani Agnieszka Popiołek.

Niezapomniane wrażenia wywarł Kankan w  wykonaniu dziewczyn z klasy 2 i 4 TO przygotowany przez panią Dominikę Sakowską.

Gorące podziękowania kierujemy do nauczycieli przedmiotów gastronomicznych: pań Ewy Tyszki, Barbary Krzemińskiej, Ewy Okowickiej i Wiolety Pędzich oraz uczniów: Patrycji Piętki i Anity Domańskiej z kl. 2 TK1 oraz Tomasza Prota i Kamila Opalacha z kl. 3 TK za przygotowanie ciasteczek francuskich. Słodki poczęstunek był miłym akcent naszej imprezy.

Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie nagród oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy i przygotowaniu młodzieży.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Z okazji Świąt Wielkanocnych
miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.
Pracy, która pomaga żyć.
Uśmiechów bliskich i nieznajomych,
które pozwalają lżej oddychać i
szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

Zdrowych, radosnych i spokojnych
Świąt Wielkanocnych oraz
pomyślności w życiu zawodowym i osobistym
życzy Dyrekcja ZSZ Nr4 im. A.Chętnika w Ostrołęce.

2013-03-07 Wycieczka do Warszawy

W ramach doradztwa zawodowego w dniu 7-03-2013 roku odbyła się wycieczka do Warszawy.

Uczniowie klas 4 TE, 4 TG, 4 HT1, 4 TE1, 4 TK, 4 TO, 4 HS, 4 HT, 3 HS wraz z opiekunami uczestniczyli w XIX Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym dla maturzystów. Każdy uczeń miał możliwość zapoznać się z ofertami wyższych uczelni działających na terenie naszego kraju.

2013-03-13 SZKOLNY TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ

Dnia 13.03.2013 odbył się w naszej szkole turniej piłki siatkowej chłopców o Nagrodę Dyrektora Szkoły.

Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn. Zawody rozegrano systemem brazylijskim, który pozwolił każdej z drużyn na rozegranie minimum dwóch spotkań. Wiele spotkań zakończyło się po emocjonującej walce w setach na dwupunktową przewagę.

Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono zespół zwycięski, którym okazała się drużyna z klasy III TE1 w składzie:

• Rafał Ogonowski
  • Patryk Wysocki
  • Daniel Rawa

Drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy II HS:

• Mateusz Turek
  • Artur Rawa
  • Mateusz Kurowski
  • Mateusz Żebrowski

Miejsce III przypadło reprezentacji klasy II TE:

• Mariusz Domarad
  • Hubert Płaszczyński
  • Kamil Perkowski
  • Maciej Kostrzewski

Organizatorzy zawodów – Sylwia Gałka i Wojciech Domański - dziękują zawodnikom za udział i zaangażowanie. Drużyny spoza podium mogą osiągnąć miejsce medalowe w kolejnej edycji turnieju 2013/2014.

2013-03-12 PREZYDENT MIASTA OSTROŁEKI