2013.04.26 WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 26 kwietnia 2013 roku uczniowie klas I To i I Ht uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Organizatorką była Pani Ewelina Sienkiewicz natomiast opiekunkami młodzieży były Pani Ewa Margiel i Krystyna Pyskło. Pierwszym punktem programu było wejście na halę przylotów i odlotów na lotnisku im. Fryderyka Chopina. Następnie wraz z przewodnikiem młodzież spacerowała po parku w Łazienkach Królewskich. Ostatnim punktem programu wycieczki był Teatr Muzyczny „ROMA” a w nim „Deszczowa piosenka”.

Krystyna Pyskło

2013.04.16 i 24 PIŁKA NOŻNA MĘŻCZYZN

W dniach 16 i 24 kwietnia 2013 roku rozegrano turniej w ramach XI Mistrzostw Miasta Ostrołęki Szkół Średnich o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęki w piłce nożnej mężczyzn na trawie.

Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

• Karol Wesołowski – III To
• Marcin Kobrzyński – IV Tg
• Rafał Ogonowski – III Te1
• Patryk Wysocki – III Te1
• Maciej Mierzejewski – III Te1
• Artur Rawa – II Hs
• Mateusz Turek – II Hs
• Rafał Ludwiczak – I To
• Marcin Kraska – I Ht1
• Piotr Dąbrowski – I Ht1
• Andrzej – II Tg

po zaciętej i wyczerpującej walce wygrała turniej. Tym samym, zwyciężając po raz trzeci z rzędu, drużyna otrzymała Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęka na własność. .

Opiekunem drużyny jest Sylwia Gałka.

Gratulujemy drużynie i życzymy powodzenia za rok !!!

2013.04.11 OGÓLNOPOLSKI KONKURS "ŻYCIE ZE SMAKIEM!"

W dniu 11.04.2013r. uczeń klasy 2 technik kucharz Karol Waśkiewicz reprezentował szkołę w ogólnopolskim konkursie kulinarnym pt. „ Życie ze smakiem! – Kulinarny pejzaż Polski” Organizatorem konkursu była firma McCormick Polska S.A oraz Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Warszawie.

Ucznia przygotowywała do konkursu Pani Agnieszka Wojtasik. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe umożliwiające przygotowanie praktyczne Karola do konkursu.

Gratulujemy Karolowi zakwalifikowania się do finału i życzymy dalszych sukcesów.

2013.04.19-20 OLIMPIADA WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

W dniach 19 - 20 kwietnia w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku odbyła się 37 „Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych " eliminacje okręgowe. Z naszej szkoły został do niej zakwalifikowany w wyniku eliminacji szkolnych uczeń klasy 3 Technik Kucharz -Tomasz Prot pod kierunkiem Pana Marka Milczarka.

Olimpiada składała się z dwóch etapów pisemnego i praktycznego. Etap pisemny polegał na rozwiązaniu testu zawierającego 60 zadań.

Etap praktyczny składał się z trzech podetapów :

1) określenie składu surowcowego oraz technologii sporządzania ciasta biszkoptowego, parzonego, kruchego, francuskiego oraz drożdżowego ,
2) sporządzenie jajka w koszulce ,
3)  dobór zastawy stołowej do podanych dań  przystawka, danie główne , deser oraz napoje zimne i gorące .

Tomek zajął 12 miejsce na 27 uczestników Olimpiady z bloku Żywienie człowieka i gospodarstwo domowe. Gratulujemy dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Tyszka

2013.04.03 ZAJĘCIA MUZEALNE

Dnia 3.04.2013 r. uczniowie klasy IHt1 wzięli udział w zajęciach muzealnych pt. "Powstanie styczniowe w Kurpiowskiej Puszczy Białej i Zielonej" zorganizowanych w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Młodzież obejrzała wystawę przygotowaną w 150 rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Poza wykładem historycznym odsłuchała pieśni patriotyczne we współczesnym wydaniu oraz obejrzała fragment filmu "Szwadron". Zdjęcia z lekcji wykonał uczeń kl. IHt1 Adrian Borkowski. Zapraszam do obejrzenia.

Aldona Bacławska