2013.06.02 FESTYN

Rada osiedla Dzieci Polskich jak co roku przygotowała dla swoich mieszkańców festyn rodzinny. Było mnóstwo występów artystycznych, pokazów tańca, rękodzieła ludowego, sprzętu strażackiego, symulatora policyjnego. Osoby dbające o własne zdrowie, mogły wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Zorganizowano dużo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Przeprowadzono szereg konkursów, miedzy innymi „na najsmaczniejszy wypiek”.

Podczas ośmiogodzinnej imprezy uczniowie klas gastronomicznych:

- Milena Choromańska, Dorota Gawek, Patryk Jastrzębski i Monika Kaczyńska z klasy III tk,
- Dominika Jastrzębska, Aleksandra Piersa i Natalia Sikora z klasy II tg,
- Maria Bednarek, Karol Kruczyk, Hubert Płodzich i Olga Tomaszewska z klasy I tr

dzielnie pomagali w obsłudze poczęstunku dla zaproszonych gości i dla dzieci biorących udział w występach artystycznych oraz częstowali uczestników festynu plackami ziemniaczanymi. Pomogli również w przeprowadzeniu konkursu „na najsmaczniejszy wypiek”.

Opiekunami młodzieży były: pani Barbara  Krzemińska i pani Ewa Okowicka.

2013.05.28 NOWA PRACOWNIA

W ramach innowacyjnego projektu IBIS realizowanego przez fundację Drabina Rozwoju 15 nowych komputerów wraz z oprogramowaniem i 2 tablice multimedialne z rzutnikami trafiło do ZSZ nr 4.

Interdyscyplinarna Bez Barier Interaktywna Szkoła – to pełna nazwa projektu, który już niebawem testowo wystartuje w Ostrołęce. Celem projektu jest stworzenie dwóch innowacyjnych programów edukacyjnych: z geografii i przedsiębiorczości dla pierwszych klas na poziomie ogólnym.

- Interdyscyplinarność tych programów polega na tym, że pewna wiedza z geografii i przedsiębiorczości jest łączona poprzez trójwymiarową grę komputerową oraz interaktywne multibooki połączone z filmami, ćwiczeniami. Uczniowie będą mogli uczyć się poprzez smartfony, tablety i wszystkie inne nowoczesne urządzenia mobilne – powiedziała nam Dorota Drozdowska-Szymborska, prezes fundacji Drabina Rozwoju.

Program testowały będą dwie ostrołęckie szkoły średnie  - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 i Zespół Szkół Zawodowych nr 4, które otrzymały od Drabiny Rozwoju po 2 tablice multimedialne z rzutnikami i po 15 laptopów wyposażonych w niezbędne oprogramowanie.

- To niezwykły prezent, wyróżnienie i promocja naszej szkoły. Jest to także ogromna odpowiedzialność za należyte przeprowadzenie i ocenę tego programu. To od naszych uczniów i nauczycieli w dużej mierze będzie zależało to czy program ten będzie wdrażany w całym systemie edukacyjnym – powiedziała Anna Przygoda Majewska, dyrektor ZSZ nr 4 w Ostrołęce.

- Jest to ogromne wyróżnienie tak dla samych szkół jaki i Ostrołęki, ponieważ jeśli przygotowany przez Drabinę Rozwoju program przejdzie pomyślnie test, zostanie on wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji do podstawy programowej – powiedział nam współpracujący z fundacją Drabina Rozwoju Mariusz Mierzejewski.

Oficjalne przekazanie sprzętu dla dwóch szkół biorących udział w projekcie odbyło się we wtorek, 28 maja. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tekst na podstawie artykułu zamieszczonego:

2013-05-27 ZAWODY STRZELECKIE

Dnia 27 maja 2013r w Kadzidle odbyły się zawody strzeleckie. Uczniowie, którzy reprezentowali szkołę podczas zawodów to: A. Borkowski kl. I Ht1, A. Zadroga kl. I Ht1, M. Zera kl. II Tk1, D. Dzbeński kl. II Tk1. Drużyna otrzymała dyplom za udział w zawodach. W wolnym czasie zwiedzaliśmy, również Zagrodę Kurpiowską w Kadzidle.

Opiekun B. Zaborowska

2013-04-08 do 2013-05-03 PRAKTYKI ZAWODOWE W NIEMCZECH

Uczniowie klasy 3tk- Karolina Dawid, Karolina Górska, Dorota Gawek, Adrian Grec, Robert Szczubełek i 3ht1- Olga Tomaszewska, Emilia Nowak, Kinga Rosochadzka w okresie 08.04 – 03.05 2013r. odbyli praktyki zawodowe w Niemczech w landzie Turyngia.

Praktyki odbyły się w ramach programu praktyk zawodowych wspieranego przez Polsko -Niemiecką Wymianę Młodzieży  (PNWM) w Poczdamie we współpracy z partnerem niemieckim - Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH.  Koordynatorem projektu była Pani Aldona Zadroga.

Praktyki odbywały się w hotelach trzy- i czterogwiazdkowych należących do grupy Gobel`s.

2013-05-21 KONKURS SZKOŁA MISTRZÓW UGOTUJ . TO

„Z radością informujemy, że uczennica Państwa szkoły została nagrodzona w konkursie Szkoła Mistrzów Ugotuj. to. Natalia Laskowska zajęła III miejsce za pieczeń z brokułem w sąsiedztwie z buraczkowym Carpaccio.” Zgodnie z regulaminem przyznajemy Państwa szkole zestaw garnków INGINIO, toster marki Tefal oraz voucher na zioła Swedeponic. Serdecznie gratulujemy w imieniu redakcji Ugotuj.to i Jury” - to informacja jaka dotarła 21.05.2013r. do Naszej Szkoły w odpowiedzi na udział w konkursie uczennicy klasy 1TR o kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych .

Aby wziąć udział w konkursie należało do 30 kwietnia 2013r. przesłać drogą elektroniczną opracowaną przez siebie recepturę potrawy wraz ze zdjęciem pod hasłem „ Sięgnij do źródeł – zapomnianych produktów, rodzinnych przepisów, lokalnych tradycji i stwórz coś własnego na tej podstawie”. Twórca potrawy miał za zadanie uzasadnić wybór rodzaju dania, składników oraz zastosowanych technik kulinarnych. Patronatem konkursu jest Grzegorz Łapanowski.

Natalia do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem pani Ewy Tyszki i pani Ewy Okowickiej , swoje inspiracje czerpała z przepisów swojej mamy przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Serdecznie Gratulujemy!

Zapraszamy do lektury na stronie internetowej: czytaj dalej>>