2013-11-26 AKCJA CHARYTATYWNA "ZBIERAMY DLA BARTKA"

Bartek Politowski jest absolwentem naszej szkoły. Przez cztery lata nauki na kierunku gastronomicznym często angażował się w różnorodne akcje Samorządu Uczniowskiego. Stworzył niezapomniane kreacje w wielu przedstawieniach teatralnych. Był uczniem, którego nie sposób nie zauważyć.

Rok temu w wyniku wypadku samochodowego doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym. Od tamtej pory zmaga się z porażeniem czterokończynowym. Bartek porusza się na wózku inwalidzkim i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Teraz my możemy mu pomóc…

Od dwóch tygodni przeprowadzamy w naszej szkole akcję charytatywną „Zbieramy dla Bartka”. Pomysł przedstawili na jednym z zebrań Samorządu Uczniowskiego opiekunowie, Anna Nol i Dariusz Bunkowski. Natychmiast zgłosili się chętni do pomocy uczniowie. Dołączyła do nas p. Barbara Krzemińska- niegdyś wychowawczyni Bartka i koledzy z klasy: Justyna Bobińska, Joanna Dąbrowska, Ewelina Goceł, Dominika Stolarczyk, Adam Drewnowski.

W pierwszym tygodniu sprzedawaliśmy ciasta, które upiekli Justyna Dmochowska i Adrian Grec z kl. IV Tk, Adrianna Jarka, Dominika Wilczyńska, Natalia Pysznik i Karol Waśkiewicz z kl. III Tk (produkty na ciasta sfinansowali uczniowie kl. IV Tk i III Tk), Natalia Laskowska, Aleksandra Gogoł, Patrycja Kaczyńska, Marietta Madrak, Emilia Biedka, Patrycja Stepnowska, Marysia Bednarek, Olga Tomaszewska, Karol Kruczyk, Hubert Płodzich i Paweł Dobrowolski z kl. II Tg1. Wspomogła nas również p. Agnieszka Wilińska, która upiekła i udekorowała 135 gwiazdek bożonarodzeniowych z masy solnej.

W piątek 22 listopada odbyła się licytacja, która na długo zostanie w naszej pamięci. Impreza zaplanowana była na dwie godziny- trwała dwa razy dłużej. Przez cały tydzień uczniowie i nauczyciele przynosili maskotki, książki, puzzle, płyty CD i DVD przeznaczone do sprzedaży. Pani Agnieszka Wojtasik zaoferowała upiec 3 torty a także pozyskała sponsora- restaurację Nikko Sushi, która ufundowała kolację dla dwóch osób. Pani Barbara Krzemińska wraz z kl. III Tg wystawiła do licytacji pizzę, a dyrekcja szkoły- obiady dla uczniów i nauczycieli. Milena Choromańska z kl. IV Tk przekazała 8 niepowtarzalnych przestrzennych egzemplarzy origami własnego autorstwa. Wsparło nas również Koło Europejskie, przekazując kilkanaście maskotek.

Jako pierwsze zostały sprzedane babeczki autorstwa Joanny Dąbrowskiej i od tej chwili emocje nie opadały. Prowadzący, Klaudia Leonarska, Michał Lipiński i Adrian Grec, zagrzewali przybyłych do hojnego wspierania Bartka. Pierwsza maskotka została sprzedana za 20 zł, obiad z p. Sylwią Gałką uczeń kl. IV To, Karol Wesołowski, wylicytował już za 50 zł, a za tort Joanny Dąbrowskiej kl. III To zapłaciła 150 zł. Kolejne torty (autorstwa p. Agnieszki Wojtasik) zostały sprzedane Adamowi Drewnowskiemu, kl. IV To i kl. III To po 300 zł! Za origami Mileny Choromańskiej uzyskaliśmy w sumie 264 zł (najdroższe kosztowało 100 zł!). Kwoty za maskotki były różne, przeważnie kilkadziesiąt złotych. Najbardziej pożądanym okazał się bałwanek pani dyrektor Barbary Stepnowskiej, który osiągnął cenę 195 zł!!! W sumie z licytacji pluszaków uzyskaliśmy ponad 600 zł. W trakcie imprezy zaczęły padać nowe propozycje: uczennice z kl. II Tg1 oraz Aleksandra Werpachowska z kl. IV To zaoferowały upieczenie ciast (sprzedane po 80 zł), kl. III Tg upieczenie pizzy i ciasta, Kacper Michalski z kl. II Tg1 profesjonalne sesje zdjęciowe. Uczennice z kl. I Ht (Olga Pijanowska, Martyna Ciężar, Dominika Dmochowska) i uczniowie z kl. III Tg (Piotr Kowalczyk i Patryk Karczewski) zaoferowali randkę. Zlicytowaliśmy także prowadzącego Michała Lipińskiego- za 40 zł „kupiła” go p. Anna Wiktorska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom: absolwentom, obecnym uczniom, nauczycielom. Gdyby nie wasza empatia, nasza praca nie miałaby sensu. W piątek poczuliśmy, że świat dzięki nam wszystkim stał się lepszy.

To nie koniec naszej akcji. W piątek 29 listopada organizujemy w Hali Widowiskowo- Sportowej im. A. Gołasia koncert. Zagrają: zespół Vinyl, zespół Stone of Rock, Arek Borkowski i Milena Śniedka. To będzie zwieńczenie naszej akcji. Nie może Was zabraknąć. Zapraszamy.