2013.04.17 KONKURS "CHEMIK NA 5"

W dniu 17.04.2013 roku odbyło się podsumowanie wyników szkolnego konkursu chemicznego „ Chemik na 5” .

Uroczystości przewodniczyła pani dyrektor A.Przygoda-Majewska, która wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureatom nagrody książkowe.

Eliminacje konkursowe odbyły się w dniu 20.03.2013 roku. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas I i II. Pytania dotyczyły tematu „ Woda i rozwory wodne”. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Karolina Ropiak (klasa I TE) i Karol Waśkiewicz ( klasa II TK)
II miejsce – Martyna Jędrzejczyk (I TG)
III miejsce – Aleksandra Piersa (IITG)

Uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów

Organizatorzy konkursu
E. Nejman , E. Rogalska, B. Zatryb

WYCIECZKA LAZUROWE WYBRZEŻE - PILNE

• Koszt wycieczki 1710zł (możliwość rozłożenia na raty)

• 9 dni niezapomnianych wrażeń i bajecznych widoków

• W programie zwiedzanie miejsc widocznych na zdjęciach: Włochy – Werona, Liguria, Francja – Saint Tropez, Arles, Nicea, Cannes, Port Grimaud, Saintes-Maries de la mer, Avignon, Monako – Monte Carlo

Zapisy u p. Barbary Stepnowskiej lub p. Dominiki Sakowskiej (jak najszybciej należy przynieść 200zł zaliczki)

Pobierz PLAN WYCIECZKI

2013.04.17 DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

17 kwietnia 2013r. w ramach projektu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Dzień Przedsiębiorczości” uczniowie klasy I TE wraz ze szkolnym koordynatorem uczestniczyli w jednodniowej praktyce w Urzędzie Skarbowym w Ostrołęce. "Dzień przedsiębiorczości" jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Ze strukturą Urzędu i podstawowymi zasadami podatkowymi zapoznała nas Pani Kierownik Referatu Teresa Nakielska. Następnie pod kierunkiem i ze wsparciem 9 pracowników Urzędu uczniowie wykonywali proste czynności związane z funkcjonowaniem Urzędu i obsługą podatników.

Serdecznie dziękujemy Panu Edwardowi Choromańskiemu Naczelnikowi Urzędu Skarbowego w Ostrołęce i Pani Kierownik Teresie Nakielskiej za umożliwienie uczniom naszej szkoły zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie.

2013.04.10 KONKURS BHP

W dniu 10 kwietnia uczennice klasy II  Technikum  Ekonomicznego Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce:

Agnieszka Żbikowska, Karolina Ziemak, Monika Rurka

brały udział w Wojewódzkim Konkursie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy organizowanym przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu.

Po pełnej emocji dogrywce na etapie drużynowym uczennice zajęły 4 miejsce. Indywidualnie Karolina Ziemak zajęła VI miejsce w Finale Wojewódzkim Konkursu .

GRATULUJEMY

Zapraszamy do galerii zdjęć, aby zobaczyć rywali i nasze dzielne dziewczyny

2013-03 14-15 DNI BIZNESU

W dniach 14-15 marca już po raz kolejny odbyły się w naszej szkole „Dni Biznesu”.
Inicjatywa ta powstała z myślą o integrowaniu środowisk szkolnych ze środowiskiem instytucji i przedsiębiorców obecnych na lokalnym rynku.

Cykl spotkań z przedstawicielami firm poprzedził panel dyskusyjny pt. „Innowacyjność i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw- gdzie leży „pies pogrzebany?” poprowadzony przez Pana Stefana Dunin-Wąsowicza Prezesa Zarządu Efekt Technologies oraz Pana Ryszarda Niedziółkę Prezesa Spółki Energa Elektrownie Ostrołęka. Uczniowie zadawali naszym Gościom szereg pytań dotyczących m.in. obecnej sytuacji ekonomicznej w kraju, możliwości zatrudnienia itp.

Podczas drugiego Dnia Biznesu osoby pracujące na co dzień w różnych branżach podzieliły się z uczniami  naszej szkoły swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

Nasze zaproszenie przyjęli:
- Hanna Głażewska- WUP Ostrołęka,
- Joanna Zielińska- lektor języka angielskiego, właścicielka prywatnej szkoły ,
- Lech Augustyniak- restaurator,
- Adam Pszczółkowski- PIP Ostrołęka,
- Helena Amilkiewicz- Pekpol Ostrołęka.

Rozstrzygnięty został także konkurs na projekt biznes planu. Laureatem został Łukasz Choromański  uczeń klasy I TE . Zwycięzcy gratulujemy a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagrody.

Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji Szkoły oraz wszystkim osobom i instytucjom za udział i wsparcie w organizacji tego przedsięwzięcia. Szczególnie dziękujemy Pani Aleksandrze Nowak Konsultantowi Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Ostrołęka za zaangażowanie i współpracę.

obejrzyj zdjęcia DNI BIZNESU TARGI

obejrzyj zdjęcia DNI BIZNESU SPOTKANIE