ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR4

im. Adama Chętnika w Ostrołęce

  



AKTUALNOŚCI


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


Zdobywamy umiejętności zawodowe hotelarskie w Portugalii


  

Uczniów klas hotelarskich (w szczególności klas trzecich), zapraszamy do zdobywania umiejętności zawodowych w Portugalii. Przy współpracy z Ostrołęckim Towarzystwem Naukowym im. Adama Chętnika organizujemy dwutygodniowy wyjazd. Prócz umiejętności zawodowych można będzie również podszkolić znajomość języka angielskiego. Wyjazd jest w całości finansowany z Funduszy Europejskich, uczestnik nie ponosi żadnych kosztów.

 

Więcej informacji:

praktyki w Portugalii-załącznik

pobierz formularz zgłoszeniowy

 

Regulamin rekrutacji do wglądu u kierownika szkolenia praktycznego oraz w sekretariacie szkoły. 

 

DZIEŃ KARIERY



   

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego i „Dnia Kariery” został zorganizowany dniu 25 października 2016 roku wyjazd do Warszawy na Absolvent Talent Days. Uczniowie klas 3 i 4 naszej szkoły uczestniczyli w największych targach pracy, praktyk i staży w Polsce.

 

Celem wyjazdu była możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych w rozwoju Swojej kariery zawodowej, oraz nawiązania współpracy z przedstawicielami wielu zakładów pracy. Młodzież miała możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych, certyfikowanych szkoleniach, debatach i spotkaniach z gwiazdami oraz przedstawicielami największych firm w Polsce. Dużą popularnością cieszyły się indywidualne rozmowy ze specjalistami HR.

 

Absolvent Talent Days dają absolwentom oraz młodym profesjonalistom możliwość nawiązania pierwszych kontaktów biznesowych oraz znalezienia pracy lub praktyk u renomowanych pracodawców.

Wyjazd ten zaowocował nawiązaniem współpracy naszej szkoły z zakładami pracy. A młodzież, która przyniosła swoje CV miała również okazję do bezpośredniej aplikacji na wybrane stanowiska spośród wielu ofert pracy tymczasowej.

Doradca zawodowy
Urszula Kaliszewska

 

SZKOLNE ROZGRYWKI W PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW


   

Dnia 24 października 2016 r. w hali im. Arkadiusza Gołasia odbył się Szkolny Turniej w Piłkę Nożną Chłopców.

 

Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn z klas: I To, II Tk, II Te, II To, II Tz, II Tg, II Hs, III Hs, III Tg, III Tz, IV Te, IV Tz i IV Hs.

 

Drużyny drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. Mecze w grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym. Do dalszych zmagań zakwalifikowały się 4 drużyny (po 2 najlepsze z każdej grupy), które również grały „każdy z każdym”. O zajęciu poszczególnych miejsc zadecydowała ilość zdobytych punktów. Ostatecznie, na miejscu 3 znaleźli się reprezentanci klasy IV To i Tz w składzie: Michał Kruczkow, Kamil Pietrasiak, Karol Samsel, Tomasz Marzewski, Dawid Łempicki, Kamil Murach i Paweł Dmoch. Drugie miejsce zajęli ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli klasa III Hs: Łukasz Czerwiński, Mateusz Dziewiński, Konrad Deptuła, Michał Zięba, Krystian Kalinowski, Damian Duszak i Radosław Olkowski. Zwycięstwo przypadło reprezentacji klas III Tg i I To w składzie: Adrian Chilicki, Łukasz Bednarczyk, Damian Długołęcki, Jakub Kaczyński, Patryk Duszak. Kacper Kowalczyk i Krzysztof Trzciński.

 

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Sylwia Gałka i Cezary Filochowski.  

 

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok

 

KRYTERIA OCENY PRACOWNIKA


  

W dniu 24.10.2016 r. pani Hanna Głażewska – doradca zawodowy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy Filia w Ostrołęce przedstawiła uczniom klasy II TE kryteria oceny pracownika .

 

Miedzy innymi zwróciła uwagę na :

- Wykształcenie

- Osobowość

- Doświadczenie zawodowe

 

Ponadto uczniowie otrzymali do wypełnienia ćwiczenia pozwalające na bliższe przyjrzenie się własnemu potencjałowi zawodowemu. Małgorzata Złotkowska

 

Małgorzata Złotkowska