2014.04.25-30 PIELGRZYMKA DO RZYMU

W dniach 25 – 30 kwietnia 2014 r. czteroosobowa delegacja w składzie: Pani Dyrektor Anna Przygoda - Majewska, nauczyciele Bożena Struniawska i Katarzyna Kowalska, oraz uczniowie klasy III Tk1 Anita Domańska i Patrycja Piętka; reprezentowała naszą szkołę w uroczystościach Kanonizacyjnych Jana Pawła II i Jana XXIII w Rzymie.

Wiadomość o uczestnictwie w pielgrzymce przyjęliśmy z wielką radością. Do Rzymu mieliśmy dotrzeć “Ekspresem Miłosierdzia”, który niestety dwa dni wcześnie został odwołany. Mimo to, dzięki zmaganiom Pana Wiceprezydenta Grzegorza Płochy i wielu innych osób, w piątkowy poranek wyruszyliśmy autokarem w ponad trzydziestogodzinną podróż do Watykanu. W trasie spotykaliśmy liczne grupy pielgrzymkowe z całej Polski. W te dni „wszystkie drogi prowadziły do Rzymu”.

2014-05-10 PARADA SCHUMANA

10 maja 2014r.członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego wraz z opiekunami uczestniczyli w Paradzie Schumana organizowanej przez euroentuzjastów i zwolenników Unii Europejskiej ulicami Warszawy.  Biorą w niej udział tysiące osób z Warszawy, Polski i innych krajów europejskich.  Co roku specjalnie na Paradę przyjeżdżają uczniowie szkolnych klubów europejskich  współpracujących z Fundacją Schumana.

Spotkania Europejskie Fundacji Schumana organizowane są z okazji Dnia Europy nieprzerwanie od 21 lat. W tym roku obchody były szczególnie radosne – 1 maja minęło bowiem 10 lat od naszego przystąpienia do Unii Europejskiej.

Kolorowa, pełna energii, roztańczona Parada  wyruszyła punkt 12:00, w rytm "Ody do radości", spod kościoła św. Anny i skweru Hoovera, w kierunku ulicy Królewskiej, Moliera, Placu Tetaralnego, aby powrócić na Krakowskie Przedmieście, gdzie na uczestników czekały atrakcje Miasteczka Schumana.

Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Nowak Konsultantowi Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct za zorganizowanie i sfinansowanie wyjazdu .

Małgorzata Święcicka

2014.03.23 PIŁKA KOSZYKOWA MĘŻCZYZN

Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Piłce Koszykowej Mężczyzn o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęka.

W dniach 21 i 23 marca 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1, odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Piłce Koszykowej Mężczyzn. Do rozgrywek przystąpiło sześć reprezentacji z ostrołęckich szkół ponadgimnazjalnych: II Lo, III Lo, ZSZ Nr1, ZSZ Nr2, ZSZ Nr3, ZSZ Nr4.

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Komplet zwycięstw i Puchar Przechodni zasłużenie zdobyła nasza reprezentacja w składzie:

Paweł Markiewicz – IV Tg, Patryk Białobrzewski – IV Tg, Artur Milewski – IV Ht1, Rafał Ogonowski – IV Te1, Daniel Rawa – IV Te1, Daniel Tyszka – III TK1, Darek Dzbeński – III Tk1, Adrian Koźliczak – I Tg1

Drugie miejsce przypadło zespołowi ZSZ nr 1, trze miejsce ZSZ nr 2. Tegoroczne zawody pokazały , że poziom koszykówki w szkołach się wyrównał.

Wyniki poszczególnych meczów:

4. ZSZ Nr 3   -  8 pkt
  5. III LO       -   6  pkt
  6. II LO        -   5 pkt

2014.04.14 PRYWATNE PRZEDSZKOLE "CHATKA PUCHATKA"

Dnia 14.04.2014 SK PCK odwiedziło Prywatne Przedszkole "Chatka Puchatka" na Stacji. Uczniowie z kl. I TG1 A. Kozliczak, M. Chełchowska , K. Brzuzy przeprowadzili szkolenie z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków. Natomiast I. Danieluk i N. Milewska czytały bajki dzieciom w wieku 3 i 4 latka w ramach akcji: Cała Polska Czyta Dzieciom SK PCK Czyta Dzieciom.

opiekun B. Zaborowska

2014.04.28 ŻYWIENIOWY ZAWRÓT GŁOWY

W dniach 27 i 28.04.2014 r odbyły się spotkania z Panią Pauliną Szczerbo- wykładowcą na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku .

Tematem spotkań był : "Żywieniowy zawrót głowy czyli dekalog każdego konsu- menta ”. Uczestnikami były klasy : I Hs, II Hs, II Ht, II Tg, I To, II To, II Te, I Te, III Hs, III Tk, III Tg.

Spotkania odbyły się na lekcjach wychowania fizycznego w ramach edukacji zdrowotnej realizowanej w klasach I i II- gich .

Zajęcia dla młodzieży zorganizowali Małgorzata Litwa i pielęgniarka szkolna przy współpracy pozostałych nauczycieli wychowania fizycznego .