2014.05.23 SPOTKANIE Z p. KAJETANEM RAJSKIM

W dniu 23 maja br. młodzież z klas 2 Kch, 1 TG 1 oraz 1 HT naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z p. Kajetanem Rajskim - autorem bestsellerowej książki pt: "Wilczęta: Rozmowy z Dziećmi Żołnierzy Wyklętych", które odbyło się w Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Książka ta, napisana w formie wywiadu, jest poruszającą i wstrząsającą zarazem relacją losów rodzin Żołnierzy walczących z narzuconym Polsce po wojnie jarzmem komunistycznym, prześladowanych przez system przez wiele lat, żyjących z piętnem "dzieci bandytów", bez szans na wymarzoną szkołę, studia, pracę, awans czy godne życie...

Gośćmi specjalnymi byli p. Krzysztof Bukowski - jeden z Bohaterów tejże ksiązki oraz kpt. Franciszek Chrostowski ps. "Mały" - jeden z ostatnich żyjących Żołnierzy z oddziału legendarnego mjr Jana Tabortowskiego 'Bruzdy', Poseł na Sejm RP p. Arkadiusz Czartoryski, Wiceprezydent Ostrołęki p. Grzegorz Płocha, Przewodniczący Rady Miasta p. Dariusz Maciak oraz Radni. Ostrołęckie spotkanie, trwające prawie trzy godziny, w czasie którego m. in. odśpiewano Pieśń pt: "Hymn Konfederatów Barskich" słuchano wypowiedzi Gości, a także zadawano Im pytania, zrobiło na obecnych bardzo duże wrażenie. Na miejscu można było zakupić również egzemplarz książki. Na spoktanie przyszło ponad 40 osób, z czego jedynie nasza szkoła przysłała delegację młodzieży. Organizatorem była Grupa Rekonstrukcji Historycznej XVI Okręgu NZW "Mazowsze - Orzeł - Tęcza" oraz Stowarzyszenie Historii Ziemi Ostrołęckiej im. kpt. Aleksandra Bednarczyka. Opiekunem delegacji ZSZ Nr 4 był p. Zbigniew Janiszewski - nauczyciel i jednocześnie członek GRH i SHZO. (ZJ)

Zbigniew Janiszewski

DYPLOM i PODZIĘKOWANIE

2014.05.23 SZKOŁA ZBIERA OFERTY NA ZAKUP PIECA

Zespół Szkół Zawodowych Nr4 im. A. Chętnika zbiera oferty na zakup pieca konwekcyjno parowego elektrycznego RATIONAL CM PLUS 101 10xGN 1/1 z uwzględnieniem zamykanej podstawy pod piec, półautomatycznego zmiękczacza do wody, standardowe pojemniki, montaż i szkolenie pracowników.

tel. kontaktowy Anna Sawicka 692372848

2014.04.24 IX MEMORIAŁ im. H.BRZOSTKA w KOSZYKÓWCE

IX Memoriał im. H.Brzostka w koszykówce

Dnia 24 kwietnia 2014 r. Uczniowski Klub Sportowy "Elektryczniak" działający przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 wraz z dyrekcją szkoły zorganizował turniej chłopców upamiętniający nieżyjące nauczyciela tej placówki Henryka Brzostka, pasjonata i miłośnika koszykówki. Do rywalizacji zaproszone zostały drużyny z czterech szkół średnich z terenu Ostrołęki: ZSZ 2, ZSZ3, ZSZ 4 i gospodarze. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Po wyrównanych i zaciętych meczach pierwsze miejsce zajęli gospodarze - ZSZ Nr 1. Drugie miejsce, przegrane o tzw. ”włos” zajęła nasza drużyna w składzie:

- Paweł Markiewicz – IV Tg

- Artur Milewski – IV Ht1

- Daniel Rawa – IV Te1

- Daniel Tyszka – III TK1

- Darek Dzbeński – III Tk1

- Adrian Koźliczak – I Tg1

Trzecie miejsce powędrowało do ZSZ Nr 2 i czwarte do ZSZ Nr 3

Katarzyna Kowalska

2014.04.15-25 PIŁKA NOŻNA na TRAWIE

I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH MIASTA OSTROŁĘKI SZKÓŁ ŚREDNICH W PIŁCE NOŻNEJ NA TRAWIE

W dniach 15 i 24 kwietnia 2014 roku rozegrano turniej w ramach XII Mistrzostw Miasta Ostrołęki Szkół Średnich o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęki w Piłce Nożnej Mężczyzn na trawie.

Do rywalizacji przystąpiło 8 szkół – I LO, II LO, III LO, ZSZ Nr 1, ZSZ Nr 2, ZSZ Nr 3, ZSZ Nr 4 i LK. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Karol Wesołowski IV To, Piotr Dąbrowski IV To, Wojciech Gawrych IV To, Rafał Ogonowski IV Te1, Artur Rawa III Hs, Mateusz Turek III Hs, Piotr Kowalczyk III Tg, Andrzej Bączek III Tg, Piotr Dąbrowski II Ht1, Rafał Ludwiczak II To, Sebastian Parzych II To, Michał Kruczkow I To

po zaciętej i wyczerpującej grze wygrała turniej (po raz czwarty z rzędu).

Trenerem drużyny jest Sylwia Gałka.

Gratulujemy drużynie i życzymy powodzenia za rok !!!