2014.04.14 PRYWATNE PRZEDSZKOLE "CHATKA PUCHATKA"

Dnia 14.04.2014 SK PCK odwiedziło Prywatne Przedszkole "Chatka Puchatka" na Stacji. Uczniowie z kl. I TG1 A. Kozliczak, M. Chełchowska , K. Brzuzy przeprowadzili szkolenie z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków. Natomiast I. Danieluk i N. Milewska czytały bajki dzieciom w wieku 3 i 4 latka w ramach akcji: Cała Polska Czyta Dzieciom SK PCK Czyta Dzieciom.

opiekun B. Zaborowska

2014.04.28 ŻYWIENIOWY ZAWRÓT GŁOWY

W dniach 27 i 28.04.2014 r odbyły się spotkania z Panią Pauliną Szczerbo- wykładowcą na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku .

Tematem spotkań był : "Żywieniowy zawrót głowy czyli dekalog każdego konsu- menta ”. Uczestnikami były klasy : I Hs, II Hs, II Ht, II Tg, I To, II To, II Te, I Te, III Hs, III Tk, III Tg.

Spotkania odbyły się na lekcjach wychowania fizycznego w ramach edukacji zdrowotnej realizowanej w klasach I i II- gich .

Zajęcia dla młodzieży zorganizowali Małgorzata Litwa i pielęgniarka szkolna przy współpracy pozostałych nauczycieli wychowania fizycznego .

2014.04.11-12 XXXVIII OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

W dniach 11-12 kwietnia 2014 roku w Bielsku Podlaskim odbył się etap okręgowy XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W etapie tym uczestnicy mieli do zaliczenia test, składający się z 60 pytań zamkniętych oraz część praktyczną polegającą na:

• wykonaniu i omówieniu produkcji rogalików krucho-drożdżowych,
  • rozpoznaniu produktów spożywczych oraz omówieniu ich wartości odżywczej i sposobu produkcji,
  • rozpoznaniu noży i urządzeń do produkcji żywności oraz wskazaniu ich zastosowania.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III tg: Aleksandra Piersa. Ola uzyskała 84 punktów zajmując 10 miejsce. Do olimpiady uczennicę przygotowała p. Barbara Krzemińska.

Barbara Krzemińska

2014.04.10-11 WIOSENNA AKCJA SPRZĄTANIE MIASTA

Jak co roku nasza szkoła włączyła się do Wiosennej akcji sprzątania miasta, która została przeprowadzona  w czwartek i piątek, 10 - 11 kwietnia 2014r.

Uczniowie klasy 2TE wraz z opiekunem wyruszyli w miasto. Teren wyznaczony do sprzątania który wybraliśmy to pobocza ulicy Witosa. Wyposażeni w worki oraz rękawice staraliśmy się zbierać nawet najmniejsze nieczystości. Największą plagą są papierki, puszki po napojach i butelki które ludzie bezmyślnie wyrzucają na ziemię, podczas gdy wokół stoi wiele śmietników.

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne. Rozwiązaniem problemu odpadów nie jest coroczna zbiórka śmieci na szkolnych boiskach i osiedlowych trawnikach, lecz zmiana w codziennym życiu polegająca na robieniu świadomych zakupów, unikaniu odpadów i odpowiednim nimi gospodarowaniu.

2014.04.10-11 ETAP CENTRALNY I OLIMPIADY WIEDZY O TURYSTYCE

W dniach 10-11.04.2014 roku w Ośrodku Badawczym Uniwersytetu Łódzkiego w Spale odbył się etap centralny I Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Hasłem przewodnim olimpiady było "Turystyka – przepis na sukces". W etapie centralnym wzięło udział 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Technikum Obsługi Turystycznej. Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika reprezentowała uczennica klasy IV TO Ilona Gawrych z nuczycielem Panią Eweliną Sienkiewicz. .Na etapie tym uczestnicy zmagali się z testem oraz przedstawiali prezentację produktu turystycznego. Do finału zostało wyłonionych 15 uczestników. Ilona Gawrych w ostatecznej klasyfikacji zajęła 22 miejsce.

Do olimpiady uczennicę przygotowywały nauczycielki Pani Ewelina Sienkiewicz i Pani Ewa Margiel. Szkoła oraz nauczyciele zostali uchonorowani dyplomami natomiast Ilona otrzymała dyplom oraz upominki w postacu wydawnictw książkowych o tematyce turystycznej. Gratulujemy Ilonie.

Ewa Margiel