2014.09.26 „Czwórka” w Ogólnopolskim Klubie   Przodujących Szkół

„Czwórka” w Ogólnopolskim Klubie Przodujących Szkół

26 września Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im A. Chętnika obchodził w Hali widowiskowo – sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce podwójną uroczystość. Szkoła świętowała przyjęcie do Klubu Przodujących Szkół Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole i obchody Dnia Patrona Szkoły – Adama Chętnika w 130 – rocznicę urodzin tego znanego działacza Kurpiowszczyzny. Tą uroczystością zapoczątkowano obchody Roku Adama Chętnika w 2015r.

W klimat uroczystości wprowadził obecnych program artystyczny zaprezentowany przez uczniów, który nawiązywał do tradycji naszego regionu.

Następnie Dyrektor szkoły pani Anna Przygoda-Majewska powitała wszystkich zebranych gości, w szczególności przedstawicieli ostrołęckiego ratusza, władz oświatowych, przedstawicieli szkół i stowarzyszeń oraz wnuka Adama Chętnika, pana Jacka Chętnika. Podziękowała również za wszelką pomoc, zarówno ze strony pedagogów, rodziców, samorządu lokalnego, jak też wszystkich osób i przedsiębiorców, którzy współpracują ze szkołą i przyczyniają się do jej sukcesów.

Uroczystość swą obecnością zaszczycili goście, m.in:

• Prezydent miasta Ostrołęki – p. Janusz Kotowski
• Prezes Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole – Pani Zofia Grzebisz Nowicka
• Prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole - Pan Grzegorz Oracz
• Przewodniczący Rady Miasta- p. Dariusz Maciak
• Przedstawiciele Szkół Klubowych z Małkinii, Chorzel, Wyszkowa, Zabrodzia i Ostrołęki: ZS nr 5, SP nr 10, SP nr 2
• Wnuk Patrona Szkoły – p. Jacek Chętnik
• Przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół: z Ostrołęki i Jednorożca
• Przedstawiciele organizacji, zakładów pracy, stowarzyszeń, a także uczniowie i przyjaciele szkoły.

Zaproszeni goście gratulowali szkole jej dorobku i przyjęcia do tak prestiżowego klubu, jakim jest Klub Przodujących Szkół.

Swoją rekomendację wygłosił p. Waldemar Salis, dyrektor ZS nr 5, który mówił, że dorobek szkoły jest imponujący we wszystkich dziedzinach pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz działaniach na rzecz środowiska lokalnego. Szkoła spełniła wszystkie wymagania stawiane placówkom, które chcą dołączyć do Klubu. Życzył także dalszych sukcesów w nowoczesnym kształceniu, pielęgnowaniu tradycji i wartości narodowych.

Bardzo ciepłe przemówienie do młodzieży, pedagogów i władz samorządowych wygłosiła Prezes Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Pani Zofia Grzebisz – Nowicka, gratulując osiągnięć szkole, która swą nowoczesnością i innowacyjnością w pracy pedagogów, dużym zaangażowaniem rodziców i przyjaciół szkoły przedstawia uczniom bardzo ciekawą ofertę nauczania i wychowania.

Podczas uroczystości Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. A. Chętnika został oficjalnie przyjęty do Klubu Przodujących Szkół KSPS. W imieniu Krajowej Rady Klubu – Akt przynależności do Klubu Przodujących Szkół, Pani Dyrektor Annie Przygodzie Majewskiej, Agacie Stepnowskiej- Przewodniczącej Rady Rodziców i Natalii Laskowskiej Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – wręczyli pani Zofia Grzebisz -Nowicka i pan Grzegorz Oracz.

Na pamiątkę wyjątkowego dnia  odsłonięto w budynku szkoły tablicę, która będzie przypominała uczniom i nauczycielom o otrzymanym wyróżnieniu – bo „Członkostwo w Klubie Przodujących Szkół, to wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie".

Całe spotkanie uważamy za udane, mamy również nadzieję, że na długo zapadnie w pamięci uczestników. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które zasyciły nas swoją obecnością w tym ważnym dniu, a szczególnie tym, które wsparły nas w przygotowaniu całej uroczystości.

Agnieszka Sikorska