2015.03.18 I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się prelekcje dotyczące oddawania szpiku. Prelekcje poprowadził Pan Wojciech Niewinowski z fundacji DKMS Polska wraz z Panią Joanną Trościanko. Na spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się na czym polega zostanie potencjalnym dawcą szpiku oraz jakie dwie metody pobrania występują.

Więcej informacji odnośnie zostania dawcą znajdziemy na stornie DKMS:

W ciągu następnych dwóch dni będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca u nas w szkole

-czwartek (19.03), godzina 12 do 13

-piątek (20.03) , godzina 9.30 do 10.30

Rejestracja odbywać się będzie w gabinecie Pani pielęgniarki. Spotkanie oraz zapisy przygotowały:

Aleksandra Olbryś i Marta Kobrzeniecka z klasy IV Te.

XIII PREZENTACJE EDUKACYJNE ZA NAMI! ZOBACZCIE JAK BYŁO!

2015.03.10 KONKURS WIEDZY o FRANCJI i KRAJACH FRANKOFOŃSKICH

Dnia 10 marca 2015 r. w ZSZ Nr 4 im. A.Chętnika odbył się II etap „Konkursu Wiedzy o Francji i krajach frankofońskich”, etap finałowy. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z różnych szkół m.in. ZSZ Nr 4, I LO im.Gen J. Bema, Liceum i Gimnazjum Klasycznego im. Jana Pawła II, Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego oraz z Publicznego Gimnazjum im. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” w Kadzidle.

Jury w składzie: p. Barbara Stepnowska, p. Dominika Sakowska i p. Katarzyna Wasyk wyłoniło zwycięzców. Wyniki zostaną ogłoszone na uroczystościach z okazji obchodów Dni Języka Francuskiego „Frankofonia 2015” 18 marca o godz.12.00 w Auli ZKN.

Barbara Stepnowska, Dominika Sakowska

RAJD ROWEROWY - "ŚLADAMI ADAMA CHĘTNIKA"

Rok 2015 został ogłoszony rokiem Adama Chętnika. Honorowy Patronat nad obchodami objęli Prezydent Miasta Ostrołęki - Pan Janusz Kotowski oraz Starosta Powiatu Ostrołęckiego - Pan Stanisław Kubeł. Z tej okazji organizowane są różnego rodzaju imprezy kulturalne i turystyczne na terenie województwa ostrołęckiego i podlaskiego, mające na celu przybliżenie społeczeństwu postaci Adama Chętnika . Szczególny wymiar mają imprezy organizowane na Kurpiach.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika przyłącza się do obchodów Roku Patrona naszej szkoły, piewcy Kurpiowszczyzny i cenionego etnografa . Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić młodzież Państwa szkoły do uczestnictwa w rajdzie rowerowym „Śladami Adama Chętnika”.

W załączeniu przesyłamy Państwu regulamin rajdu oraz formularz zgłoszeniowy. Liczymy na współpracę i uczestnictwo Państwa uczniów w rajdzie.

Z turystycznym pozdrowieniem Koło PTTK przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce

Barbara Stepnowska

pobierz regulamin konkursu