2015.02.26 MAZOWIECKIE SMAKI - RYBY NA POLSKIM STOLE

W dniu 26 lutego, w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie odbyło się wydarzenie pod nazwą „Mazowieckie Smaki – ryby na polskim stole i ich tradycja”. Impreza składała się z dwóch równolegle odbywających się części: X Konferencji Produktu Lokalnego i Regionalnego oraz Turnieju Szkół Gastronomicznych, nad którymi patronat objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Starosta Powiatu Wyszkowskiego. Podczas konferencji można było posłuchać prelekcji nt. hodowli ryb, ich przetwórstwa a także bezpieczeństwa żywności. Odbyła się także dyskusja związana z w/w zagadnieniami.

Rywalizacja w turnieju rozpoczęła się od wylosowania miejsc startowych, po czym osiem dwuosobowych zespołów przystąpiło do pracy. W tegorocznej edycji konkursu naszą szkołę reprezentował zespół uczniów z klasy III TG 1 Klaudia Mierzejewska i Hubert Płodzich, których przygotowywała Pani Wioleta Pędzich. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu sześciu porcji dania, którego głównymi składnikami był pstrąg i kapusta włoska. Oprócz cech samej potrawy oceniana była także technika filetowania ryby.

Na zakończenie konferencji jury, któremu przewodniczył Carlos Gonzàlez – Tejera wyłoniło laureatów. Zwycięzcy otrzymali nagrody a wszyscy uczestnicy zestawy upominków ufundowane przez Agencję Rynku Rolnego. Wręczył je przedstawiciel Sekcji Informacji i Promocji Oddziału Terenowego ARR w Warszawie – Andrzej Kołodziejczyk. Nasz zespół ze swoją potrawą zajął czwarte miejsce.

Gratulujemy Klaudii i Hubertowi za udziału i godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów.

Wioleta Pędzich

PRZEDSTAWICIELE SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ ODWIEDZILI GRÓB PATRONA

Adam Chętnik stanowi wzór do naśladowania dla całych pokoleń mieszkańców Kurpiowszczyzny, zwłaszcza dla uczniów i pracowników naszej Szkoły. Jego działalności społeczno – kulturowej zawdzięczamy zachowanie wielu bezcennych skarbów regionalnej kultury i tradycji. Staramy się, aby dokonania Patrona pozostawały żywe. Temu służą liczne konkursy, ekspozycje wystawy „chętnikowskie”, ale również odwiedziny miejsca ostatniego spoczynku Adama Chętnika – na cmentarzu parafialnym w Nowogrodzie. Społeczność szkolna dba o grób Patrona i kultywowanie pamięci o Nim – to dla nas obowiązek i zaszczyt.

Grób Patrona odwiedziła delegacja Szkolnego Klubu Europejskiego CZWÓRKA, działającego w naszej szkole, z opiekunem Adamem Zienkiewiczem (na zdjęciach). Uczniowie złożyli – w imieniu dyrekcji Szkoły i całej społeczności szkolnej – kwiaty oraz zapalili symboliczne znicze.

Adam Zienkiewicz

2015.02.18 SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

18 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się Turniej w Piłkę Siatkową Chłopców o Nagrodę Dyrektora Szkoły.

Do turnieju, który ciesz się bardzo dużym zainteresowaniem, zgłosiło się 12 drużyn z klas: I Te, II To, II Te, II Tg, II kch, III Tg1 , III kch, III Ht1 , IV Te, IV Tk1 , IV Hs i IV To.

Mecze zostały rozegrane systemem brazylijskim, czyli do dwóch przegranych. Po trwających kilka godzin, kosztujących litry potu i poświęceń walkach na boisku, najlepsza okazała się drużyna z klasy IV Te w składzie: Mariusz Domurad, Hubert Płaszczyński, Kamil Perkowski i Maciej Kostrzewski.

Na drugim miejscu znaleźli się reprezentanci z klasy IV To – Dawid Kamrat, Grzegorz Staśkiewicz, Adrian Duszak.

Trzecie miejsce ciężko wywalczyli panowie z klasy IV Tk1 – Daniel Tyszka, Adrian Szymaniak, Łukasz Podporski, Kamil Lemański.

Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez Dyrekcję Szkoły.

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Sylwia Gałka i Cezary Filochowski.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za udział i walkę fair play.

ŻYCZENIA

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet wszystkim przedstawicielkom płci pięknej składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Życzymy by uśmiech rozpromieniał wasze twarze i byście zawsze czuły się szczęśliwe i doceniane.

2015.03.05 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

Uprzejmie informujemy, że dnia 13 marca 2015 r. o godz. 11:00 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ul. Traugutta 10 odbędzie się międzyszkolny konkurs matematyczny „Najsłynniejsza liczba świata” z okazji Światowego Dnia Liczby π.

Do konkursu zapraszamy uczniów klas III gimnazjum. W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.

Serdecznie zapraszamy.

Uczennice klasy II technikum żywienia i

usług gastronomicznych z nauczycielem matematyki

pobierz regulamin konkursu