2015.03.20 ENGLISH SONG CONTEST

Dnia 20 marca 2015r. z okazji I dnia wiosny odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Angielskiej, II edycja. Celem konkursu było propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki, motywowanie do rozwijania kompetencji językowych, a także prezentacja umiejętności językowych i wokalnych. Gościem specjalnym i jednocześnie członkiem jury była Jace Wambui Kimani – a native speaker of English. Konkurs niemal w całości był prowadzony w języku angielskim, toteż wszyscy obecni mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności rozumienia wypowiedzi ustnych.

W konkursie wzięło udział sześciu wykonawców, którzy zaśpiewali wybraną przez siebie piosenkę w języku angielskim. Jury w składzie: Barbara Stepnowska, Dariusz Bunkowski, Agata Dąbrowska oraz Jace Wambui Kimani przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Patrycja Zakrzewska z kl. 1Z,
II miejsce – Natalia Laskowska z kl. 3R,
III miejsce – Daniel Magdziński z kl. 2H.

Wyróżnienie otrzymała Martyna Abramczyk z klasy 4O. W konkursie wzięli również udział: Justyna Podolak z kl. 2H oraz Kacper Michalski z kl. 3R. Gospodarzami imprezy byli uczniowie klasy 3R: Paweł Dobrowolski i Piotr Rogalski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców ZSZ nr 4 i firmę Best Office.

Gratulujemy zwycięzcom, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Aneta Łyszkowska, Swietłana Kupis

2015.03.19-21 XIX OLIMPIADA WIEDZY o ŻYWIENIU i ŻYWNOŚCI

W dniach 19 -21 marca 2015 roku w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie odbyła się centralna edycja XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Tematyka wiodąca tegorocznej XIX edycji to "Bezpieczeństwo żywności i żywienia" . Finał XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności po raz kolejny rozegrał się w Szczecinie. Przewodniczącym Komitetu Głównego był prof. dr hab. Jan Gawęcki z Katedry Higieny Żywienia Człowieka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W edycji centralnej XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III technik żywienia i usług gastronomicznych Martyna Anna Jędrzejczyk, która uzyskała tytuł finalisty.

Tytuł ten uprawnia do kontynuowania nauki na studiach wyższych oraz zwalnia z części pisemnych egzaminów zawodowych.

Do olimpiady przygotowywała Martynę nauczycielka mgr inż. Agnieszka Wojtasik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2015.03.13 KONKURS MATEMATYCZNY

13 marca 2015 roku w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny „ Najsłynniejsza liczba świata” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki.

W konkursie brali udział najlepsi uczniowie z ostrołęckich oraz powiatowych szkół: z Gimnazjum nr 1 im. J. Kusocińskiego, z Gimnazjum Nr 2 im. Danuty Siedzikówny „Inki”, z Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej oraz z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie – Borkach. Uczniowie w ciągu godziny rozwiązywali zadania otwarte i zamknięte związane z liczbą π.

Komisja w składzie:

1. p. Grażyna Napiórkowska
2. p. Krystyna Rozwadowska
3. p. Anna Szczepaniak
4. p. Jolanta Mysiewicz
5. p. Jan Borkowski

wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce – Damian Dobkowski – Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce
II miejsce – Daniel Mackiewicz – Zespół Szkół nr 5 w Ostrołęce
III miejsce – Julia Szcześniak – Gimnazjum w Olszewie – Borkach

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu upominki i dyplomy.

Nagrody w konkursie ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki pan Janusz Kotowski.

Konkurs matematyczny był efektem projektu matematycznego „Najsłynniejsza liczba świata” realizowanego przez uczennice klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu  gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów oraz powodzenia na egzaminach gimnazjalnych.

Grażyna Napiórkowska i uczennice z kl. II TG

2015.03.18 I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się prelekcje dotyczące oddawania szpiku. Prelekcje poprowadził Pan Wojciech Niewinowski z fundacji DKMS Polska wraz z Panią Joanną Trościanko. Na spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się na czym polega zostanie potencjalnym dawcą szpiku oraz jakie dwie metody pobrania występują.

Więcej informacji odnośnie zostania dawcą znajdziemy na stornie DKMS:

W ciągu następnych dwóch dni będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca u nas w szkole

-czwartek (19.03), godzina 12 do 13

-piątek (20.03) , godzina 9.30 do 10.30

Rejestracja odbywać się będzie w gabinecie Pani pielęgniarki. Spotkanie oraz zapisy przygotowały:

Aleksandra Olbryś i Marta Kobrzeniecka z klasy IV Te.