2015.05.27 KONFERENCJA "WIEM CO JEM"

W dniu 27 maja 2015r. w budynku WSAP w Ostrołęce odbyła się konferencja zorganizowana przez wojewodę mazowieckiego we współpracy z mazowieckim kuratorem oświaty pod hasłem „ Wiem, co jem – jak wdrażać w szkole od 1 września 2015 r. nowe prawo w zakresie żywienia?” skierowana do dyrektorów szkół i placówek oświatowo-wychowawczych oraz przedstawicieli samorządu z województwa mazowieckiego. Od 1 września szkoły czeka duża zmiana w zakresie żywienia: woda zamiast słodkich napojów, kanapka zamiast batona. Celem zmian jest ograniczenie epidemii otyłości wśród dzieci. Nowe przepisy ustawy o bezpieczeństwie żywienia wprowadzą zakaz sprzedaży niezdrowych przekąsek i napojów w szkołach.

2015.05.26 WYCIECZKA

W dniu 26.05.2015 roku klasa II Technikum handlowego uczestniczyła w rozprawach sądowych z zakresu prawa pracy w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce.

2015.05.23 SPŁYW KAJAKOWY NAUCZYCIELI

23 maja 2015 roku Szkolne Koło PTTK zorganizowało spływ kajakowy dla nauczycieli. Niewielka 10 – osobowa grupa zapaleńców i miłośników kajakarstwa pokonała kolejny etap Szlaku Krutyni ze Spychowa do Krutyni. Pogoda i humory uczestnikom dopisały. Przepiękna przyroda i niezapomniane widoki pozwoliły nam się zrelaksować i odpocząć po ciężkim tygodniu pracy. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w spływie i wytrwałość. Zapraszam do pokonania następnych etapów. Do zobaczenia na” Szlaku Krutyni”.

2015.05.26 "ARCHIPELAG SKARBÓW"

W dniach 25-26 maja 2015 roku uczniowie czterech klas I uczestniczyli w realizacji programu profilaktycznego „Archipelag Skarbów” prowadzonego przez czteroosobową ekipę trenerów Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej w Warszawie.

W ramach programu odbyły się:

- dwa czterogodzinne bloki warsztatów dla młodzieży

- informacyjno– szkoleniowe spotkanie rady pedagogicznej

-spotkanie dla rodziców.

Celem było zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia wolnego od przemocy, narkotyków, alkoholu. Program uczył także mądrego podejścia do miłości i odpowiedzialności za własną seksualność.

Program został sfinansowany przez Urząd Miasta Ostrołęka.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS KULTURY i SZTUKI "SKANSEN"