2015.05.27 „Wiem, co jem” - konferencja o zdrowym żywieniu w szkołach

W dniu 27 maja 2015r. w budynku WSAP w Ostrołęce odbyła się konferencja zorganizowana przez wojewodę mazowieckiego we współpracy z mazowieckim kuratorem oświaty pod hasłem „ Wiem, co jem – jak wdrażać w szkole od 1 września 2015 r. nowe prawo w zakresie żywienia?” skierowana do dyrektorów szkół i placówek oświatowo-wychowawczych oraz przedstawicieli samorządu z województwa mazowieckiego. Od 1 września szkoły czeka duża zmiana w zakresie żywienia: woda zamiast słodkich napojów, kanapka zamiast batona. Celem zmian jest ograniczenie epidemii otyłości wśród dzieci. Nowe przepisy ustawy o bezpieczeństwie żywienia wprowadzą zakaz sprzedaży niezdrowych przekąsek i napojów w szkołach.

Nasza szkoła wzięła aktywny udział w tej konferencji. Zaprezentowaliśmy uczestnikom nasze umiejętności kulinarne w formie carvingu oraz zdrowych przekąsek. Uczniowie z trzeciej klasy żywienia i usług gastronomicznych - Natalia i Hubert - przedstawili uczestnikom konferencji podejmowane przez szkołę działania w zakresie zdrowego żywienia z ostatniego roku szkolnego.

Szkoła zyskała miano ambasadora zdrowego żywienia na lokalnym rynku. Podczas przerwy zebrani mieli możliwość zapoznania się z jej osiągnięciami w tym zakresie.

Więcej zdjęć, między innymi smakowicie wyglądających i jednocześnie zdrowych potraw znajdziecie tu: http://zdjecia.eostroleka.pl/fotoreportaze/8222wiem-co-jem8221---konferencja-o-zdrowym-zywieniu-w-szkolach-27052015-7020/