8 MARCA

KONKURS NA „PĄCZKOŻERCĘ”

28 lutego w Tłusty Czwartek opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik” zorganizowali w naszej szkole konkurs na „Pączkożercę”. Do rywalizacji zgłosiło się 10 uczniów z różnych klas. Zadaniem uczestników było zjedzenie jak największej liczby pączków w czasie 10 minut.

Zwycięzcą konkursu i „Szkolnym Pączkożercą” został uczeń klasy 2 RT Juliusz Żebrowski, który w określonym czasie zjadł 12 pączków. Gratulujemy:)

Nagrodę w konkursie ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „Ekonomik”.

Małgorzata Święcicka

OGŁOSZENIE !!!!!

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie

W naszej szkole Szkolne Koło PCK od 01.03.2019 do 31.05.2019 organizuje charytatywną akcja „GÓRA GROSZA” w dwóch budynkach szkoły na Traugutta i Parkowej na I piętrach będzie pojemnik wystawiony do którego można wrzucać monety. Wszystkich zachęcamy do aktywnego udziału w akcji i z góry dziękujemy.

„ …Możemy pomagać na wiele sposobów, w zależności od tego co mamy do zaoferowania i na co jesteśmy gotowi. Każdy ludzki gest może budować siłę i wiarę…..”

Opiekunowie Akcji SK PCK:

B.Zaborowska, E.Zabielska, H.Kozikowska

KONKURS ŁOMŻA

1 marca 2019 roku uczniowie klasy 1H: Patrycja Ciuchta i Wojciech Janecki wzięli udział w Konkursie „Samorząd terytorialny w Polsce – 20 lat trójstopniowego podziału terytorialnego państwa”. Finał składał się z dwóch etapów – pisemnego (test wiadomości) oraz egzaminu ustnego. Do części pisemnej zakwalifikowało się 84 uczniów, m.in. z Łomży, Ciechanowca i Ostrołęki. W części ustnej wystąpiło już tylko 8 uczestników. Nasi uczniowie nie zajęli w konkursie premiowanych miejsc, jednak godnie reprezentowali Szkołę i zdobyli cenne doświadczenia. W drodze powrotnej do Ostrołęki Patrycja i Wojtek zarzekali się, że w kolejnej edycji konkursu „pokażą na co ich stać!” trzymam ich za słowo ;-).

Tematyka konkursu wykracza daleko poza program nauczania i jest, jak zauważyła przewodnicząca jury konkursowego prof. Joanna Salachna, raczej mało pasjonująca dla młodych ludzi. Tym bardziej naszym zawodnikom należą się słowa uznania!

Organizatorem Konkursu była Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Adam Zienkiewicz

ODWIEDZILIŚMY WYDZIAŁ ZAMIEJSCOWY UCZELNI TECHNICZO – HANDLOWEJ

27 lutego uczniowie klasy 2s i 3ks wraz z nauczycielami: Małgorzatą Święciecką, Barbarą Zatryb i Adamem Zienkiewiczem odwiedzili Kampus Uczelni Techniczo – Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Płońsku. Tego dnia uczelnia zorganizowała dzień otwarty dla kandydatów na studia wyższe, połączony z szeregiem spotkań i wykładów, dotyczących m.in.: walki z narkotykami i narkomanią, zagrożeń związanych z hazardem, kształtowania swojego wizerunku w internecie, cyberbezpieczeństwa oraz zakazanych pamiątek (czego nie wolno przywozić z zagranicznych wycieczek).

Adam Zienkiewicz