WIOSENNY TURNIEJ TRÓJEK W PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT

Dnia 13 marca 2019 r. odbył się Wiosenny Turniej Trójek w Piłkę Siatkową Dziewcząt. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Drużyna za każdy wygrany set otrzymała po jednym punkcie. Wygrał zespół zdobywający największą liczbę punktów. W przypadku tej samej liczby punktów wyższe miejsce otrzymała drużyna, która wygrała mecz bezpośredni.

Do rywalizacji przystąpiło 6 klas – II Hs, II Tg, II To, III Te, IV Tk, IV Hs. Zwycięską drużyną okazała się klasa II To w składzie Klaudia Domurad, Dominika Komuda, Anna Turek. Dziewczęta zdobyły 10 punktów, nie przegrywając żadnego meczu.

Na 2 miejscu z 8 punktami uplasowała się klasa II Hs. Klasę reprezentowały Aleksandra Zięba, Nina Szabłowska, Bogumiła Drężek. Taka samą liczbę punktów, bo 6, wywalczyły dwie klasy – III Te i IV Tk. W tym przypadku to mecz bezpośredni tych dwóch drużyn zdecydował o tym, że to III Te, w składzie Klaudia Zadroga, Wiktoria Chełstowska, Oliwia Przybylska, zajęła 3 miejsce.

Zwycięskie zespoły zostały udekorowane pamiątkowymi medalami. Dekoracji dokonał wicedyrektor szkoły pan Adam Zienkiewicz.

Dziękujemy wszystkim klasom za udział w turnieju i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Małgorzata Litwa, Katarzyna Kowalska

WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4

4 marca grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami gościła w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrołęce. Przedstawiciele ZSZ nr 4 zapoznali uczniów klasy 3 gimnazjum z ofertą edukacyjną, którą przygotowano na nadchodzący rok szkolny. Przybliżyli „sylwetkę” Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika, zapoznali młodszych kolegów z kierunkami kształcenia , a także zaprezentowali umiejętności zawodowe, które zdobyli podczas nauki na kierunkach gastronomicznych.

Paweł Drzyzguła z klasy IV TK przedstawił niesamowity pokaz barmański, podczas którego można było degustować pyszne koktajle. Uczennice klasy 3R przeprowadziły szybki kurs składania serwetek oraz dekorowania babeczek. Reprezentanci klasy IV TG –Mateusz Perkowski i Dominik Ambrzykowski przedstawili techniki kuchni molekularnej. Przygotowali pyszny deser z kawiorem sporządzonym z soku pomarańczowego.

Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy uczniów SP nr 4 naszą szkołą i ofertą kształcenia. Trzymamy za nich kciuki na egzaminach i zapraszamy do ZSZ nr4!

Ogromne podziękowania należą się Wiktorowi Małkowskiemu, uczniowi klasy 3R, który zorganizował wizytę w SP nr 4.

Do spotkania promocyjnego uczniów przygotowały: p. Renata Lech, p. Ewa Okowicka-Dyl oraz p.Milena Tyszka

FUNDUSZE EUROPEJSKIE – SPOTKANIE W PUNKCIE INFORMACYJNYM

W dniu 25.02.2019 r. uczniowie klasy III Technikum Turystycznego wraz z opiekunem Małgorzatą Złotkowską w ramach lekcji przedmiotowej udali się do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Na miejscu zapoznali się z warunkami i procedurą pozyskiwania środków finansowych skierowanych do młodych osób z powyższych funduszy

Z uzyskanych informacji uczniowie dowiedzieli się że Fundusze są nie tylko w postaci finansowej ale również w formie szkoleń, możliwości zdobycia doświadczenia lub innych rodzajów wsparcia. Biorąc udział w projektach skierowanych dla osób młodych można także skorzystać z ciekawej oferty uczelni czy założyć własną firmę.

Uczniowie otrzymali pakiet informacji o funduszach oraz inne niespodzianki jak miedzy innymi grę planszową MAZOPOLIS, w której można się wcielić w rolę samorządowców, przedsiębiorców, naukowców, pracowników fundacji i innych potencjalnych beneficjentów funduszy. W trakcie gry można dowiedzieć się jak ubiegać się o dofinansowanie swoich pomysłów i gdzie szukać informacji.

Małgorzata Złotkowska

WYCIECZKA DO URZĘDU MIASTA OSTROŁĘKA

W dniu 04.03.2019 r. uczniowie klasy II Technikum Turystycznego wraz z opiekunem Małgorzatą Złotkowską w ramach lekcji przedmiotowej gościli w Urzędzie Miasta Ostrołęka.

Celem wycieczki było poznanie procedur związanych z rejestracją działalności gospodarczej. Uczniowie pod okiem specjalisty z Referatu Działalności Gospodarczej UM Ostrołęka Pana Jarosława Sender, zostali zapoznani z przepisami regulującymi rejestrację działalności gospodarczej, sposobami wypełniania i składania wniosku CEIDG, oraz pozostałymi formalnościami związanymi z prowadzeniem, zawieszeniem i likwidacją własnej firmy.

Małgorzata Złotkowska

SZKOLNY KONKURS MAM TALENT

W piątek 8 marca odbyła się VIII Edycja Szkolnego Konkursu „Mam Talent”. W tym roku na udział zdecydowało się 7 osób: Agnieszka Dziesińska z kl. IV Tk zaproponowała nam utwór Anny Jantar „Radość najpiękniejszych dni”, Aneta Gałązka z kl. II To wyśpiewała hit z musicalu „Nędznicy” pt. „Wyśniłam sen”, Aleksandra Ram z kl. IV Tg i Natalia Prusińska z kl. III Te zaskoczyły wszystkich piosenką „Miasto 44”. Największą niespodzianką był występ Wojtka Gumkowskiego i Arka Krzynówka z kl. II Hs, którzy z dedykacją dla wszystkich pań zaśpiewali utwór disco polo pt. „Łobuz” grupy Boys. Niezwykły talent recytatorski pokazała Paula Zawadzka z kl. III To, recytując „Litanię o zbawienie od głupoty” Romana Brandstaettera.

Wykonawców oceniało jury w składzie: pani dyrektor Anna Przygoda- Majewska, , pani Sylwia Gałka, pan Cezary Filochowski, Jakub Dubaj i Julek Żebrowski. Bardzo ważną rolę jak zawsze odegrała publiczność- każdy widz mógł oddać jeden głos na swojego kandydata. O miłą atmosferę zadbały prowadzące: Daria Kawa i Wiktoria Kawa.

Największą ilość głosów oraz punktów jury otrzymały Aleksandra Ram i Natalia Prusińska. Drugie miejsce zajęli Wojtek Gumkowski i Arkadiusz Krzynówek. Trzecie miejsce przypadło Anecie Gałązce. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs zorganizowali opiekunowie SU: Anna Nol oraz Dariusz Bunkowski.

Z okazji Dnia Kobiet przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, Jakub Dubaj, w imieniu wszystkich mężczyzn złożył życzenia paniom oraz wręczył kwiaty Pani Dyrektor Annie Przygodzie- Majewskiej.

Anna Nol