POCZĘSTUNEK Z OKAZJI 25-LECIA AMAZONEK

W dniu 21 .10.2019r. uczniowie klasy I i II technik kelner pod opieką p. R. Lech i p.B.Krzemińskiej pomagali przy aranżacji sali oraz obsłudze bankietu z okazji oficjalnej inauguracji 25 -lecia działalności stowarzyszenia Amazonek., która odbyła sie w Ostrołęckim Centrum Kultury. Uczniowie mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności w zakresie przygotowania zastawy stołowej do podawania dań i napojów, technik przenoszenia tac i zastawy stołowej, dekoracji stołów, technik zbierania zastawy po konsumpcji, powitania i pożegnania gości.

Współpraca z stowarzyszeniem Amazonek odbyła się w ramach realizacji zadań wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego.

Renata Lech

KAMPANIA „POLA NADZIEI”

15 października 2019r. wolontariusze naszej szkoły, uczennice 4 KS z uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ostrołęce zasadzili cebulki żonki na terenie Domu Dziecka w Ostrołęce. Wiosną, kiedy kwiatki zakwitną, będą rozdawane w zamian za datki na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce.

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.

Renata Lech

ZAPROSZENIE DO KONKURSU

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie Szkoły Ponadgimnazjalne i Ponadpodstawowe z Ostrołęki do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie „Budowa atomu”

Uprzejmie informujemy, że konkurs odbędzie się 13 listopada 2019 r. o godz. 12:00 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ul. Traugutta 10.

Do konkursu zapraszamy uczniów klas I ze Szkół Ponadgimnazjalnych i ze Szkół Ponadpodstawowych z Ostrołęki.

Do POBRANIA regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.

SZKOLNY TURNIEJ W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ MĘŻCZYZN

24 października 2019 po raz jedenasty odbył się Szkolny Turniej w Halową Piłkę Nożną Mężczyzn. Do rozgrywek przystąpiło jedenaście zespołów z klas: IV Te, IV Tg, IV Ks, III Kch, III Hs, III Te, III Tg, III Tg1, III Kc, II Tg, II Ht, II To, II Kc, I Kc1, I Cs1.

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja z klasy III Hs w składzie: Kacper Skierkowski, Cezary Popielarski, Wojtek Gumkowski, Łukasz Szymczyk, Patryk Przybyła i Mateusz Jędrasik.

Na drugim miejscu turniej zakończyli ubiegłoroczni mistrzowie, czyli skład z klasy III Tg1 : Mateusz Dudek, Juliusz Żebrowski, Michał Nurczyk, Jakub Owczarek, Tyberiusz Grajko, Daniel Majkowski i Piotr Kozłowski.

Tegorocznymi Mistrzami Szkoły zostali panowie z klasy III Tg : Konrad Marchewka, Bartek Kwiatkowski, Jakub Mizerek, Piotr Florek, Patryk Jakubiak i Tomek Białobrzewski.

Medale dla powyższych zawodników ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „Ekonomik”. Turniej przygotowali i przeprowadzili Sylwia Gałka i Cezary Filochowski.

Sylwia Gałka

DZIEŃ KUCHARZA 2019 W ZSZ NR 4

18 października 2019 r uczniowie wszystkich klas o kierunku Technik żywienia i usług gastronomicznych przystąpili do konkursu na Najlepszego Kucharza z okazji szkolnych obchodów Dnia Kucharza.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w drużynach trzyosobowych gdzie musieli wykazać się zręcznością, starannością i szybkością podczas obierania ziemniaków oraz znajomością owoców egzotycznych przez rozpoznanie ich tylko za pomocą zmysłu dotyku. Trzy grupy z uzyskaną największą ilością punktów w finale konkursu miało za zadanie wykonanie placków ziemniaczanych. Jury w składzie p. dyr. Barbara Stepnowska, p. kierownik warsztatów Anna Sawicka, p. Wiesława Kruszewska z restauracji Hotelu Korona, p. Sebastian Polakowski z Centrum Bankietowo-Usługowe Warszawska 34, oraz państwo Aniela Nurczyk i Jakub Fieme z restauracji Natura oceniało przede wszystkim smak dania, sposób wykonania oraz wygląd gotowej potrawy. Ostatecznie:

I miejsce zajęła klasa IV TG1 w składzie Angelika Barbula, Milena Kuzia, Wiktor Małkowski;

II miejsce zajęła klasa II TG1 w składzie Julita Kowalczyk, Paulina Murach , Katarzyna Kordek

III miejsce zajęła klasa III TG1 w składzie Natalia Marchewka, Klaudia Kozicka, Mateusz Dudek

Wszystkich uczestników nagrodzono atrakcyjnymi upominkami oraz słodkimi ciastkami z logo naszej szkoły. Zwycięscy otrzymali vouchery do Restauracji Hotelu Korona, Warszawska 34 oraz wejściówki na koncert w restauracji Natura, dodatkowo każda drużyna wygrała warsztaty kulinarne w wymienionych restauracjach. Oprócz tego zwycięskie drużyny weszły w posiadanie voucherów do Cukierni Romanowski, Pizzerii Brother’s, Kręgielni Łubudu oraz voucher upominkowy do sklepu My Center AGD RTV na dowolne zakupy.

Oprócz zawodów młodzież miała okazję uczestniczyć w fantastycznym pokazie kulinarnym Jakuba Fieme z Restauracji Natura, a następnie skosztować przyrządzonych przez niego wątróbek w oryginalny sposób z przypalanym cukrem trzcinowym.

W kolejnej artystycznej części obchodów uczniowie mieli okazję zaprezentowania swoich zdolności wokalnych oraz aktorskich wcielając się w słynną Magdę Gessler, Annę Starmach czy Ewę Wachowicz , a po oficjalnym wręczeniu nagród i podziękowań wszyscy obecni zostali zaproszeni na okazjonalny poczęstunek jak przystało na obchody Dnia Kucharza.

Ze względu na miłą atmosferę, duże zainteresowanie , ciekawą i zdrową rywalizację, a także za atrakcyjne nagrody mam nadzieję że obchody Dnia Kucharza wpiszą się na stałe w kalendarz imprez w naszej szkole stając się niezwykle ciekawą tradycją.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji i kierownictwu szkoły za możliwość i pomoc w organizacji turnieju, zaproszonym gościom za obecność i aktywne uczestnictwo oraz wszystkim sponsorom za okazane wsparcie przy tworzeniu przedsięwzięcia – organizatorki M.Tyszka, E.Okowicka-Dyl, A.Słota, E.Stepnowska.

E.Okowicka-Dyl