XX JUBILEUSZOWY ZLOT PTTK SOCZEWKA 2019

W dniach 5-6 października 2019 roku grupa nauczycieli członków Szkoknego Koła PTTK brała udział w XX jubileuszowym Zlocie Turystów woj. Mazowieckiego w ośrodku wypoczynkowym w Soczewce, organizwanym przez Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK. Jak przystało na jubileusz impreza ta miaą szczegóny charakter. Zasłużeni działacze otrzymali podziękowanie od Marszałka województwa mazowieckiego w postaci dyplomów za zasługi na rzecz rozwoju turystyki w województwie mazowieckim. Zaszczyt ten przypadł w udziale Panie Ewie Margiel oraz Barbarze Stepnowskiej. Wyróżniono również Prezesa Oddziału PTTK „Celuloza” w Ostrołęce Pawła Dąbrowskiego, za wspólną współpracę na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa w województwie mazowieckim. Wszyscy uczestnicy zlotu otrzymali drobne upominki. Program imprezy uświetnił wystep pary tanecznej oraz uroczysta kolacja integracyjna.Podczas 2 – dniowego pobytu zwiedziliśmy Skansen Budownictwa Nadwiślańskiego w Wiąćminie oraz miasto Płock. XX Zlot przeszedł do historii. Do zobaczenia za rok.

Ewa Margiel

Dyrekcja i zespół kierowniczy

WYSTAWA PRAC ARTYSTÓW Z MEPPEN W GALERII OSTROŁĘKA

Dnia 26 września 2019 r. klasa I KC1 odwiedziła ostrołęcką galerię, gdzie prezentowane były prace z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, ceramiki i fotografii grupy artystów z Meppen, miasta partnerskiego Ostrołęki. Artyści są członkami Meppen Kunstkreis- Związku Artystów Plastyków w Meppen, mieście położonym w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia. Swoje prace w sali wystawowej galerii przedstawili: Hans- Wilhelm Acquistapace, Christel Altevers, Andrea Christen, Alexander Hasekamp, Dietmar Hasse, Heinrich Jansen, Ruth Jansen, Renate Krebs, Melanie Kuipers, Klaus Streeck, Anna Solbach, Julia Solbach, Astrid Sturmann. Odwiedziny w galerii miały miejsce w ramach przedmiotu: plastyka.

Krystyna Korczakowska- Nosek

PODZIĘKOWANIE

Opiekunowie i członkowie SK PCK składają podziękowanie dla całej społeczności szkolnej
ZSZ nr4 za aktywne wspieranie podczas I edycji konkursu :
„GORĄCZKA ZŁOTA PCK – DETEKTYW GROSIK”
Dzięki państwa wspólnemu  wsparciu   zajęliśmy III miejsce zebraliśmy
10kg 28dag żółtych monet.

Barbara Zaborowska

WYCHOWANIE FIZYCZNE ZE SZTANGISTAMI

24 września w naszej szkole odbyła się lekcja wychowania fizycznego ze sztangistami UKS Atleta Ostrołęka.

Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka przeprowadził zajęcia z zakresu uprawiania olimpijskiej dyscypliny sportowej tj. podnoszenie ciężarów (dwubój olimpijski).

O tym, czym jest dwubój olimpijski i jakie są osiągnięcia ciężarowców z naszego regionu opowiedział trener Władysław Niedźwiedzki, a jak poprawnie dźwigać zademonstrowali klubowi zawodnicy: 12 letnia Oliwia Janczewska trenująca wielobój atletyczny, 17 letni Marcin Kulesza uprawiający podnoszenie cieżarów i Justyna Niedźwiedzka sześciokrotna rekordzistka Polski dwuboju olimpijskiego w kategorii wiekowej Masters (mama uczennicy z klasy II Tg).

Każdy uczestnik tych zajęć mógł dotknąć sztangi, sprawdzić swoje umiejętności techniczne w rwaniu i podrzucie pod czujnym okiem specjalistów.

Sylwia Gałka