XXV OLIPMIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

UWAGA !Dziś odbył się okręgowy etap XXV OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI, której tematem wiodącym była "Cukrzyca-prewencja i leczenie dietą".

Do II etapu mogło zakwalifikować się co najwyżej 2 najlepszych uczniów danej szkoły (spośród tych, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia w I etapie (szkolnym). To właśnie Wiktoria Kordek i Iza Bielacka reprezentowały dziś naszą szkołę w tej Olimpiadzie, która odbyła się w nietypowy sposób, bo po raz pierwszy zdalnie. Trzymamy mocno kciuki za nasze Uczennice, aby przeszły do kolejnego, centralnego etapu. POWODZENIA? Do okręgowego etapu Olimpiady uczennice przygotowywały nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych : Pani Ewa Tyszka i Pani Magdalena Kacperek

KONKURS „ŚWIĄTECZNE NAKRYCIE STOŁU”

Jeśli masz ciekawy pomysł na dekorację świątecznego stołu - to konkurs dla Ciebie.

Już niebawem zgromadzimy się wokół tradycyjnej kolacji wigilijnej. To wyjątkowe miejsce, przy którym spotykamy się z najbliższymi, śpiewamy kolędy. Zadbajmy o to, aby to miejsce wyglądało pięknie i bajkowo.

Konkurs p.t. „Świąteczne nakrycie stołu” to kultywowanie tradycji, a także rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką nakrywania i dekoracji stołu. Zadaniem jest przygotowanie wystroju, związanego ze Świętem Bożego Narodzenia. Prace będą oceniane pod względem pomysłowości i oryginalności, zgodności z tematyką, pod kątem estetyki oraz doboru zastawy stołowej. Dekoracje należy udokumentować w postaci dwóch zdjęć: pierwsze tylko nakrytego stołu, drugie przedstawiające Ciebie i Twoje dzieło na jednej fotografii. Czas trwania konkursu do dnia 22.12.2020r. Zgłoszenia wysyłamy na adres mailowy: rlech@zsz4.ostroleka.edu.pl

Pamiętaj, aby podpisać e-mail imieniem i nazwiskiem, oraz z której jesteś klasy .Wszystkie nadesłane prace będą oceniane, dla najlepszych czekają oceny celujące z dwóch przedmiotów zawodowych oraz drobne upominki.

Magiczny i najpiękniejszy czas w roku dopiero przed nami . Możesz sprawić, aby twój świąteczny stół był równie piękny w tym wyjątkowym okresie. Uczniowie z klas hotelarskich , gastronomicznych , kelnerskich – liczymy na Was :)

OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ - etap szkolny

W listopadzie, w nieco innej niż dotychczas formie w szkole odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy.

Do testu online przystąpiło 42 osoby z klas 2 Sh1, 3 Ht i 4 Ht. Zwycięzcami szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy hotelarskiej zostały:

1 miejsce: ex aequo Patrycja Ciuchta z kl. 3 Ht i Wiktora Zatryb z kl. 4 Ht.
2 miejsce: ex aequo Marta Jędrzejczyk i Wiktoria Ogniewska - obie z klasy 4 Ht.
3 miejsce: ex aequo Aleksandra Czarniak z kl. 4 Ht i Oliwia Samsel z kl. 2 Sh1.

OGROMNE GRATULACJE DLA DZIEWCZYN!!

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Dziewczyny z 1 miejsca Wiktoria i Patrycja będą reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Warszawie w styczniu, gdzie tematem przewodnim będą: "Działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii"

Już dziś życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Dziękuję wszystkim za udział i do zobaczenia za rok na kolejnej Olimpiadzie Hotelarskiej.

Magdalena Karczewska

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W DEBACIE

Masz 16-26 lat? Uważasz, że młodzi ludzie powinni współdecydować o sprawach europejskich? Weź udział w DEBACIE O PRZYSZŁOŚCI EUROPY!.

Pobierz informacje szcegółowe>>

Małgorzata Święcicka

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „ PROMOCJA ZAWODU SPRZEDAWCY”

Od 2018 r. pod patronatem ORE Akademia Umiejętności Eurocash prowadzi: PROJEKT DLA SZKÓŁ PROMOCJA ZAWODU SPRZEDAWCY. Organizator projektu – jest największym centrum edukacyjno-szkoleniowym dedykowanym dla handlu detalicznego w Polsce. Projekt z zakresu promocji zawodu sprzedawcy odpowiada na potrzeby kwalifikacyjno-zawodowe występujące na rynku pracy. Główny Urząd Statystyczny w 2019 r. szacował, że co 6 oferta pracy już wkrótce skierowana będzie do sprzedawców.

9 listopada uczniowie klas 2CS i 2HS1 rozpoczęli realizację w/w projektu . Była to bardzo cenna lekcja z zakresu doradztwa zawodowego. Przy zastosowaniu interaktywnych ćwiczeń coachingowych podczas całodniowego cyklu kilku webinarów dla szkół z całej Polski, dowiedzieliśmy się:

•Jakie są perspektywy rozwoju zawodowego w zawodzie sprzedawcy w Grupie Eurocash,

•W jaki sposób różnorodność działania Grupy Eurocash daje możliwość pracy w wielu branżach i przyczynia się do stałego rozwoju i awansu zawodowego,

•Jakie są trzy kroki rozwoju zawodowego,
•Jak efektywnie przygotować się do egzaminu zawodowego,
•Jak zaplanować swoją karierę zawodową,
•W jaki sposób Twój potencjał i talent ma wpływ na rozwój kariery,
•Jak wyznaczać cele i konsekwentnie je realizować,
•W jaki sposób rozwijać swoją wiedzę, talenty i umiejętności zawodowe,
•Jak skutecznie wprowadzać zmiany w swoim otoczeniu,
•W jaki sposób uzyskać najlepszy efekt wprowadzania nowych pomysłów w życie,
•Jak skutecznie komunikować się z innymi.

Wirtualne spotkania były w formie interaktywnego warsztatu. Uczniowie i nauczyciele: Anna Przygoda Majewska, Barbara Zatryb i Małgorzata Święcicka uczestniczyli w ciekawych ćwiczeniach prowadzonych metodami coachingowymi, mieli też możliwość zadawania pytań. Głównym celem tego projektu jest promowanie kształcenia zawodowego, doskonalenie kompetencji uczniów, pokazanie im możliwości kariery w zawodzie oraz poprawa wizerunku zawodu sprzedawcy!

Małgorzata Święcicka