PROJEKT PLASTYCZNY

W grudniu chętni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w projekcie plastycznym nawiązującym do Świąt Bożego Narodzenia. Można był skorzystać z udostępnionych propozycji lub stworzyć pracę według własnego projektu. I tak powstały ciekawe kartki, wianki adwentowe, stroiki, ozdoby świąteczne, słodkie wypieki.

Dziękuję za udział w projekcie.

Na autorów wszystkich prac czekają nagrody a dla pracy, która otrzyma najwięcej polubień na szkolnym Facebooku przewidziana jest nagroda specjalna.

Zapraszam do obejrzenia galerii prac. Może kogoś zainspiruje i stanie się częścią jego aktywności.

Dorota Ossowska- pedagog

BOŻE NARODZENIE- WITRAŻ

Święta Bożego Narodzenia były inspiracją do powstania prac plastycznych na zajęciach z plastyki. Technika witrażu, którą uczniowie się posłużyli wykonując swoje prace znana była już w starożytności. Tradycyjnie to ozdobne wypełnienie okna kawałkami szkła różnych kolorów, które wprawiane były w ołowiane ramki osadzone pomiędzy metalowymi sztabami. Uczniowie do zrealizowania swoich prac posłużyli się papierową materią, wykorzystując kolorowe bibuły. Prezentowane prace wykonali następujący uczniowie:

- Bucińska Angelika 1S,
- Julia Grodzka 1A,