Mistrzostwa Miasta Ostrołęki w Piłkę Nożną Mężczyzn

W dniach 25-26.04.2018 odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Piłkę Nożną Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta.

Podczas dwudniowych zmagań reprezentacja naszej szkoły wywalczyła III miejsce zdobywając brązowe medale, które wręczył dyrektor MZOSTiIT Robert Juchniewicz.

Skład brązowej drużyny:
Damian Duszak, Konrad Deptuła, Radosław Olkowski, Adrian Chilicki, Łukasz Bednarczyk, Jakub Kaczyński, Kamil Różycki, Tomasz Białobrzewski, Konrad Marchewka, Jakub Ciak, Patryk Jakubiak, Tyberiusz Grajko, Daniel Majkowski, Michał Nurczyk

Opiekun drużyny: Sylwia Gałka

WYJAZD NA MECZ EKSTRAKLASY

W dniu 27 kwietnia uczniowie Klasy I TO i III HT uczestniczyli w wyjeździe na mecz Ekstraklasy piłkarskiej pomiędzy Legią Warszawa a Koroną Kielce. Mecz był bardzo emocjonujący padło w nim 4 gole, Legia pokonała Koronę 3 -1. Na koniec uczestnicy mogli "zbić piątki" z piłkarzami drużyny stołecznej :) . Dzięki zaangażowaniu wychowawcy Michała Wojtana, Ostrołęckie Stowarzyszenie Przyjaciół Legii Warszawa oraz Grupa Ostrołęccy Legioniści pokryły koszty biletów oraz koszty przejazdu. W imieniu swoim jak i uczestników chciałbym serdecznie podziękować wszystkim członkom Ostrołęckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Legii Warszawa i Grupie Ostrołęckich Legionistów.

Michał Wojtan

9 MAJA- DZIEŃ EUROPY

Dzień Europy zwany także Dniem Unii Europejskiej to święto europejskich państw obchodzone corocznie 9 maja. Dzień ten został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu Schumana w 1950 roku. Co roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy. Działania te mają na celu informowanie i uświadamianie społeczeństwa na tematy związane z UE.

Młodsi Ambasadorowie Parlamentu Europejskiego z naszej szkoły wyszli w tym dniu w miasto, aby wręczając mieszkańcom Ostrołęki żółte goździki z niebieską kokardką uczcić 14-letnie członkostwo Polski we Wspólnocie.

Małgorzata Święcicka

Opiekun SKE

WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA

W dniu 20 kwietnia 2018 roku klasa II KS wraz z opiekunem, Barbarą Zatryb uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej na terenie miasta Ostrołęka nt: Być konsumentem – podstawowe prawa i ich ochrona.

Dla uczniów była to okazja do uświadomienia i przypomnienia mieszkańcom Ostrołęki i okolic o tym, jakie my konsumenci mamy prawa i kto nam może pomóc w ich egzekwowaniu.

Barbara Zatryb

03.05.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ

Ostatni dzień praktyk to czas na pożegnania i wspominania z całego miesiąc praktyk odbytych w Grecji przez naszych uczniów. Doświadczenie z wielości stanowisk i prac jakich się podejmowali na pewno przyda się w ich przyszłej karierze i życiu zawodowym. Oprócz wiedzy zawodowej, mieli oni okazje zapoznać się z Grecją, jej kulturą, historią, gospodarką czy gastronomią.

Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów numer 2017-1-PL01-KA102-037656, realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kardy kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. #POWER