KONKURS NA SZKOLNEGO „PĄCZKOŻERCĘ”

7 lutego (z okazji Tłustego Czwartku) Samorząd Uczniowski wspólnie ze Spółdzielnią Uczniowską „Ekonomik” po raz kolejny zorganizowali konkurs jedzenia pączków na czas.

Do rywalizacji przystąpiło 10m uczniów naszej szkoły. Ich zadaniem było zjedzenie jak największej liczby pączków w 8 minut.

Tegorocznym „PĄCZKOŻERCĄ” został Tomasz Balcerzak z klasy III Tg1, drugie miejsce zajął Wojtek Gumkowski z klasy III Hs a trzecie Daniel Majkowski z III Tg1.

Najlepsi otrzymali upominki ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Ekonomik”.

GATKA SZMATKA

7 lutego 2020 roku grupy uczniów klas 1G oraz 2G uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do restauracji GaTka SzmaTka.

Oprócz zapoznania się z zasadami funkcjonowania lokalu oraz degustacji smakołyków oferowanych przez restaurację mieliśmy okazję porozmawiać z pracownikiem obsługi- Patrycją Janczak, absolwentką naszej szkoły. Patrycja opowiedziała nam co się zmieniło w jej życiu odkąd ukończyła naukę w ZSZ nr 4, jak potoczyła się jej kariera w gastronomii oraz zapewniła naszych uczniów, że wybrali bardzo dobry kierunek nauki, po którym łatwo znajdą pracę.

Wisienką na torcie okazała się prelekcja wygłoszona przez właściciela lokalu i szefa kuchni Pana Maksymiliana Gwiazdowskiego, który życzył naszym uczniom odwagi w podejmowaniu decyzji ponieważ ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Zapewniał młodzież, że to co osiągną w życiu zależy tylko i wyłącznie od nich samych, od tego jak wykorzystają czas spędzony w szkole i czym będą kierować się w życiu.

To była bardzo pyszna i refleksyjna wycieczka, która odbyła się w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego

Ewa Okowicka- Dyl, Milena Tyszka

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

ZAPROSZENIE NA KONKURS

Uprzejmie informujemy, że dnia 13 marca 2020 r. o godz. 11:40 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ul. Traugutta 10 odbędzie się międzyszkolny konkurs matematyczny „LOGIKA NIE TYLKO DLA MATEMATYKA ” z okazji Światowego Dnia Liczby π.

Do konkursu zapraszamy uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz klas I szkoły ponadpodstawowej i ponadgimnazjalnej.

Regulamin konkursu do pobrania

Nauczyciele natematyki

DZIEŃ PROFILAKTYKI

5 lutego odbył się w naszej szkole Dzień profilaktyki. Uczniowie klas: IIG, ISH1, IO1, IG1, IKC1 zaprezentowali uczniom naszej szkoły przygotowane przez siebie spektakle profilaktyczne.

W uroczystości wzięli również udział zaproszeni goście, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2. Mimo że tematyka przedstawień była różna, to związana z nałogami i sposobem radzenia sobie z tym problemem.

Spektakl ,,Zniewoleni” przedstawiła klasa II G. Tematem przewodnim było uzależnienie od substancji psychoaktywnych i ukazanie jego skutków.

Klasa I SH1 w przedstawieniu ,,W sieci nic nie znika, a czasami wszystko znika” dała lekcję związaną z uzależnieniem cyfrowym. Wykorzystano do tego prace napisane przez uczniów w ramach konkursu o tym samym tytule.

W kolejnych przedstawieniach uczniowie zaprezentowali nam sposoby troski o swoje zdrowie, te sposoby, które są zawsze ,,pod ręką” i mają wielką moc.

Klasa IA1 zaprezentowała się w przedstawieniu ,,Uścisk na misia – bezcenny”, klasa IO1 ,,Najlepsze lekarstwo- uśmiech”, przenosząc wszystkich do Krainy Uśmiechu. Klasa I G1 zachęcała do nawiązywania przyjaźni w przedstawieniu ,,Przepis na miłość” a klasa IKC1 przygotowała dla wszystkich uczestników spotkania niespodziankę pod tytułem ,,Proszę weź komplement !

Występy wokalne naszych uczennic budziły emocje i skłaniały do refleksji. Prowadzące uroczystość uczennice doskonale spisały się w roli debiutantek.

My aktorzy, poprzez teatr mieliśmy okazję poszerzyć swoją wiedzę i świadomość w obszarze uzależnień i przekazać ją naszym koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało i zabrali ze sobą coś dla siebie.