AKTUALNOŚCI


SPOTKANIE Z PRACODAWCAMI W SPRAWIE PROJEKTU


 

W dniu 29 stycznia 2020r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce odbyło się robocze spotkanie, które dotyczyło realizacji projektu pt. Wdrożenie procedury prowadzącej do określenia specyfikacji wyposażenia pracowni zawodowych zgodnie z potrzebami rynku pracy.

 

W spotkaniu wzięli udział:

  • przedstawiciele KLS Partners Sp. z o.o. (Warszawa): Agnieszka Zając i Rafał Wojszko – Inicjatorzy przedsięwzięcia,
  • przedstawiciele EKPEDEFTIKI PAREMVASI S.A. (Grecja): Kyriaki Akantzilioti i Charalampos Tsairelis – Partner zagraniczny,
  • przedstawiciele ZSZ Nr 4 w Ostrołęce, kierownictwo: Barbara Stepnowska, Adam Zienkiewicz, Anna Słota oraz nauczyciele: Ewa Margiel i Barbara Parzych,
  • pracodawców reprezentowali:
    • Aneta Gutowska-Grucelska (Urząd Miasta Ostrołęka),
    • Marek Szczepanek (SPS Handel),
    • Przemysław Hanc (Karczma Nowa Ostoja),
    • Katarzyna Prusinowska (Korona Hotel Kruki),
    • Jacek Kołakowski i Bogumiła Mrozek-Ponichtera (Mówiący Kij).

 

Celem głównym projektu jest podniesienie jakości pracowni zawodowych poprzez wypracowanie i wdrożenie w KLS Partners sp. z o.o. w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 30 września 2020 r. procedury prowadzącej do określenia specyfikacji wyposażenia pracowni zawodowych zgodnie z potrzebami rynku pracy.

 

Spotkanie miało na celu zapoznanie Partnera zagranicznego - Ekpedeftiki Paremvasi S.A. z obowiązującym w Polsce modelem działań wykonywanych podczas doposażania pracowni zawodowych. Podczas spotkania nastąpiła wymiana informacji pomiędzy ZSZ nr 4, pracodawcami, przedstawicielami KLS Partners oraz Partnerem zagranicznym.

 

Przeprowadzono dyskusję na temat:

Kadra Szkoły: wymagań egzaminacyjnych, już posiadanych zasobów szkoły, potrzeb i braków, możliwości lokalowych i organizacyjnych, planów rozwojowych w zakresie ilości uczniów, Przedstawiciel KLS: budżet zaplanowany do wydatkowania, sposób dokonywania wyboru dostawców, harmonogram, ograniczenia i wykluczenia.  

Pracodawcy: oczekiwania lokalnego rynku pracy, wskazanie brakujących umiejętności wśród pracowników, plany rozwoju branży w bliższej i dalszej przyszłości, poziom niezbędnych umiejętności względem praktyk i staży w trakcie nauki, poziom niezbędnych umiejętności wobec absolwentów szkoły.

 

Spotkanie przyczyni się do zacieśnienia współpracy między szkołą a pracodawcami w zakresie dostosowania systemu kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy, a także stanie się przyczynkiem do kolejnych projektów z obszaru kształcenia zawodowego.

 

 

Anna Słota

WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”


 

W dniu 24 stycznia 2020 roku odbyło się WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK” o charakterze sprawozdawczym, w którym uczestniczyli spółdzielcy z klas: 2 TE, 3TE, 4TE, 1HS oraz 2HS wraz z opiekunami Barbarą Parzych i Małgorzatą Święcicką.

 

Obradom przewodniczyła prezes Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” Izabela Koper.

Podczas Walnego Zgromadzenia zostały podjęte stosowne uchwały związane z prowadzoną działalnością, a także zatwierdzono roczne sprawozdanie finansowe.

Dokonano podsumowania działań podejmowanych w ramach spółdzielni w I okresie bieżącego roku szkolnego, a następnie przedyskutowane i zweryfikowane zostały zadania zaplanowane na II okres. 

 

Pan Wicedyrektor Adam Zienkiewicz podziękował wszystkim spółdzielcom oraz opiekunom za zaangażowanie i wszechstronne działania, które służą całej społeczności szkolnej, poprzez wspieranie realizacji jej statutowych zadań.

Dziękuję za pomoc w przygotowaniu relacji fotograficznej Jakubowi Augustyniak oraz Julii Ścibek z klasy 3TE.

Wysoka frekwencja na walnym zgromadzeniu jest dowodem na to, iż młodzież jest zainteresowana pracą w spółdzielni oraz chce aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły.  

 

Barbara Parzych

 

WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO WARSZAWY


 

22 stycznia 2020 roku uczniowie z klas 1CS, 1SH1, 1O oraz przedstawiciele klas 2S, 2H, i 2G wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Warszawy. Realizację programu rozpoczęliśmy od FunEscape Rooms. Pobyt w pokojach zagadek wszystkim dostarczył wielu emocji, jednak świetnie poradziliśmy sobie z trudnościami. Pełni wrażeń udaliśmy się na koncert „Vintage – piosenki międzywojenne” w wykonaniu Anny Sroki- Hryń przy akompaniamencie Urszuli Borkowskiej. Uroczysta Gala była poświęcona wszystkim babciom i dziadkom, którą prowadzili: Zofia Czernicka i Michał Olszański. Mieliśmy także okazję spotkać osoby znane z telewizji i scen teatralnych np. panią Teresę Lipowską, Grażynę Barszczewską, Magdalena Zawadzka, Andrzeja Seweryna, Janusza Tylmana, Czesław Majewkiego i wielu innych. Na koncert zaprosiła nas Fundacja Żyj z Pasją oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole oddział w Ostrołęce. Bardzo dziękujemy.

 

Serdecznie dziękuję młodzieży za udział oraz opiekunom: p. A. Christowskiej, D. Sakowskiej, E. Litwińczuk. 

 

A.Przygoda-Majewska

 

Spotkania informacyjne dotyczące Budżetu Obywatelskiego Mazowsza!


 

 

WIZYTA ABSOLWENTÓW W KLASIE II TG


 

W miniony piątek tj. 24.01.2020 r. zeszłoroczni absolwenci naszej szkoły o profilu Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych z klasy IV Tg odwiedzili mury placówki.

 

Mateusz Perkowski, Dominik Ambrzykowski i Paweł Moroniewicz przyszli na lekcję do klasy 2 Tg ( gr. 2) by w ramach doradztwa zawodowego opowiedzieć co się u nich wydarzyło, zmieniło od czasu kiedy skończyli naukę w ZSZ nr 4 , a przede wszystkim zachęcali młodzież do udziału w różnego rodzaju warsztatach czy stażach zawodowych w kraju lub za granicą.

 

Panowie właśnie niedawno wrócili z dwumiesięcznego stażu na Cyprze , gdzie pracowali na kuchni jak i sali obsługi gości w trzygwiazdkowym hotelu Pefkos City Hotel w miejscowości Limassol. Absolwenci udzielali cennych wskazówek co zrobić aby ubiegać o tego typu staże. Przekonywali jak ważna jest zdobyta wiedza w szkole , dająca podstawy do profesjonalizmu zawodowego; jak również jak ważna jest znajomość języków obcych zapewniająca płynną komunikację w pracy.

 

Obecnie panowie chcą podjąć pracę w Warszawie w swoim zawodzie , a od października kontynuować naukę w systemie zaocznym by móc czynnie pracować.

 

Uczniowie chętnie słuchali starszych kolegów, zadawali pytania, dopytywali i oglądali zdjęcia z odbytego stażu, a na koniec zapytali czy ponownie wybraliby ten sam kierunek kształcenia: wszyscy trzej odpowiedzieli bez zastanowienia – tak!. „To była jedna z lepszych decyzji! Kierunek, zawód ten jest wszechstronny, można się wciąż rozwijać , łatwo znaleźć dobrą pracę, a jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia!” - usłyszeliśmy od jednego z nich.

 

Paweł, Dominik i Mateusz przyszli do szkoły na zaproszenie byłego wychowawcy, za co im serdecznie dziękujemy. Życzymy im samych sukcesów zawodowych i mamy nadzieję „do zobaczenia”!

 

Ewa Okowicka-Dyl 

 



197 z 411

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl