HARMONOGRAM ELIMINACJI

2.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

23-24.10.2020

A.Krasna, S.Dyko, ( blok gastronomiczny )
E.Okowicka-Dyl, M.Tyszka ( blok technologia żywności )

3.

Olimpiada o Żywności.

R.Lech, , A.Wojtasik

PLENEROWA WYSTAWA O PAPIEŻU JANIE PAWLE II- „PIELGRZYM”

We wrześniu klasy 1A, 1S i 1O w ramach przedmiotu plastyka obejrzały plenerową wystawę o Papieżu Polaku Janie Pawle II - „Pielgrzym”. Wystawa zorganizowana została w związku z 100. rocznicą Urodzin Ojca Świętego. Fotografie wykonane przez wieloletniego fotoreportera „Rzeczpospolitej” Mariana Zubrzyckiego przedstawiają pielgrzymki Jana Pawła II po Polsce w czasie pontyfikatu. Wystawa dokumentuje wątki z życia Karola Wojtyły, narodziny, czas studiów, okupacji, wybór na Stolicę Piotrową, czas choroby i ostatnich chwil życia. Na prezentowanych pracach można także zobaczyć grupę pielgrzymów z Kadzidła obecnych podczas wizyty Papieża w Łomży w 1991 roku.

Ojciec Święty Jan Paweł II od 24 kwietnia 2014 r. jest patronem Ostrołęki.

Wystawę można obejrzeć do 16 października na placu Bema w Ostrołęce.

Krystyna Korczakowska- Nosek

DZIEŃ DRESA

We wtorek obchodziliśmy Dzień Dresa zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Jak zawsze finansowo wsparła nas Spółdzielnia Uczniowska EKONOMIK, która ufundowała koszulki dla zwycięzców konkursu o tytuł Dresa Roku 2020. Wzięli w nim udział chętni uczniowie oraz nauczyciele. Komisja konkursowa po zaskakujących prezentacjach uczestników wyłoniła najlepszych. Konkurencja była tak mocna, iż  konieczne było przeprowadzenie dogrywki. I miejsce zajęła Otylia Olbryś z kl. I G, II miejsce- Damian Załęski z kl. II G, III miejsce –Julia Morawska z kl. II SH1.Wśród nauczycieli wygrała pani kierownik kształcenia praktycznego- Anna Słota. Klasa, która miała najwięcej reprezentantów w dresiarskim świecie, wygrała zwolnienie z kartkówki. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę.

26 WRZEŚNIA- EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych zorganizowany został konkurs na plakat . Uczniowie poproszeni zostali o przygotowanie plakatów z ciekawostkami językowymi w różnych językach.

Wygrani otrzymali nagrody a najlepsze plakaty zawisły na korytarzu szkolnym .

I miejce: Marta Gawek klasa IIG

II miejsce: Dominika Kuś, Zuzanna Szymkowska klasa IIO

III miejsce: Kinga Sikora klasa II SH1

Dziękujemy za udział w konkursie :)

Katarzyna Dzwonkowska, Michał Wojtan

DZIEŃ PATRONA

25 września 2020 roku w hali im. Arkadiusza Gołasia obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły- Adama Chętnika. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Barbara Stepnowska krótkim przemówieniem, w którym przywitała uczniów klas pierwszych w gronie społeczności szkolnej, życząc im także sukcesów w nauce. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie klas I. Uczniowie przysięgali godnie reprezentować szkołę, sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz zachowywać się wzorowo. W imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrała Kinga Sikora z klasy II SH1. Święto Patrona było również doskonałą okazją do ogłoszenia wyników konkursu wiedzy o Patronie Adamie Chętniku, który kierowany jest przede wszystkim do uczniów klas pierwszych. Część artystyczna przybliżyła sylwetkę sylwetkę patrona szkoły. Uroczystość przygotowali p. Ewa Zych, p. Agnieszka Sikorska , p. Anna Nol, p.Dariusz Bunkowski.