KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW DEKLARUJĄCYCH UDZIAŁ W OLIMPIADACH

Zmiana terminu OLIMPIAD!

OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWNOŚCI 23.10.2020 (piątek) godzina 9:00 - sale 31,32 i 38 (będą wywieszone listy uczestników na drzwiach sal)

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH 23.10.2020 (piątek) blok TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI godzina 11.00 - Aula
blok GASTRONOMIA - Blok żywieniowy godz.10.00 stołówka szkolna

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

30.09.2020 - tego dnia wszystkie pierwszaki stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, czyli tradycyjnie odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

Przygotowaniem i przeprowadzeniem konkurencji otrzęsinowych zajęły się starsze koleżanki i koledzy z klasy III Tg – Paulina Cichocka, III Te – Aleksandra Olender, Marta Budna, Cezary Kostrzewski oraz Paweł Kiernozek i Jakub Prajs z klasy IV Tg.

Konkurencje, z którymi musieli się zmierzyć przedstawiciele klas pierwszych to: „reklama”, „jaka to melodia”, „picie mleka”, „trudne słowa”, „quizz o szkole”, „jedzenie jogurtu”. Zabawa była przednia, mnóstwo śmiechu i pozytywnej energii podczas bezwzględnej rywalizacji o palmę pierwszeństwa w poszczególnych konkurencjach. Po podsumowaniu punktów najlepsza okazała się drużyna z klasy I To, która otrzymała voucher zwalniający z odpytywania , klasówki itd. w wybranym przez uczniów dniu.

Otrzęsiny jak co roku, były świetną formą rozrywki zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli jednocześnie integrując społeczność szkolną.

X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI

W dniu 2 października 2020 roku w naszej szkole był obchodzony X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczestniczyli w nim uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji naszej szkoły.

Organizatorem Głównym tego wydarzenia było Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania, które promuje zabawową formę nauczania – uczenia się matematyki. W akcji wzięło udział 5242 szkoły z Polski, Europy, Azji, a nawet Ameryki Południowej.

Z klas 2AH, 1S, 2KC1, 4A zostali wytypowani uczniowie egzaminatorzy, którzy w myśl hasła “Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” zadawali pytania matematyczne związane z tabliczką mnożenia. Wszyscy aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia uczestnicząc w zagadkach.

Nauczyciele na lekcjach matematyki stosowali gry, zabawy i łamigłówki dotyczące tabliczki mnożenia.

W tym roku w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, realizowany był również internetowy konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA, w którym nasi uczniowie również aktywnie uczestniczyli.

To już kolejna edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, w której bierzemy udział.

Z niecierpliwością czekamy na następną edycję tego matematycznego święta.

Nauczyciele matematyki

KOMUNIKAT

Od 19 października (do odwołania) przechodzimy na nauczanie hybrydowe. Klasy 3 i 4 technikum uczą się stacjonarnie, a klasy 1 i 2 - mają lekcje zgodnie z tygodniowym planem lekcji, ale ZDALNIE (z domu z wykorzystaniem metod pracy na odległość).

Zajęcia praktyczne dla WSZYSTKICH KLAS odbywają się w trybie stacjonarnym (w stołówce szkolnej, sali technologicznej 7, hotelu Korona i Karczmie Ostoja).

wyjaśnienie: zajęcia praktyczne w stołówce szkolnej i sali technologicznej 7 oznaczają - przedmioty realizowane w systemie blokowym: procesy technologiczne w gastronomii i procesy produkcji wyrobów cukierniczych.

Nauczyciele pracują w trybie stacjonarnym (ze szkoły) zgodnie z tygodniowym planem lekcji.

WYWIAD Z PANIĄ DYREKTOR BARBARĄ STEPNOWSKĄ

Dzień dobry. W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej postanowiłyśmy przeprowadzić wywiad z Panią Dyrektor. Czy zechce nam Pani odpowiedzieć na kilka pytań?

-Proszę bardzo.

-Może na początek opowie nam Pani króko o sobie - co robiła Pani wcześniej przed aktualną pracą?

-Co robiłam wcześniej przed aktualną pracą? Jestem absolwentką I LO im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce - profil humanistyczny. Po liceum poszłam na studia do Łodzi. Studiowałam na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku filologia romańska. Studiowałam język francuski, ale także poznałam dość dobrze język włoski. Z tym, że z językiem włoskim w tej chwili nie mam do czynienia… Po studiach zaczęłam pracę w ostrołęckich szkołach: II Liceum Ogólnokształcące, Społeczne Liceum im. Królowej Jadwigi- obecnie klasyczne, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostrołęce. Od 1996 r. zaczęłam pracę w Czwórce i pracuje tu do dziś. Przez 10 lat byłam wicedyrektorem w naszej szkole, a teraz jestem dyrektorem.

CZWÓRECZKI PRESS