SPOTKANIE SPÓŁDZIELCÓW Z „EKONOMIKA” W PŁOSZYCACH

Szanowni Państwo,

18 września 2020 r. uczniowie technikum handlowego i ekonomicznego , członkowie spółdzielni uczniowskiej „Ekonomik” w sposób aktywny świętowali jubileusz 25-lecia  działalności swojej Spółdzielni w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4.

Po uroczystym Walnym Zgromadzeniu Członków, które miało miejsce 14 września , nadszedł czas na odrobinę relaksu na łonie natury. W związku z tym wybraliśmy się do rezerwatu Olsy Płoszyckie. Na miejscu powitali nas  pracownicy Lasów Państwowych  , panowie: leśniczy Arkadiusz Borkowski oraz podleśniczy Jarosław Domian. Po krótkiej lekcji dotyczącej ekologii i ochrony lasu ruszyliśmy na grzybobranie pod bacznym okiem gospodarzy. Mimo to nie obyło się bez odrobiny adrenaliny, kiedy kilkakrotnie orientowaliśmy się , że przed nami nie ma pana leśniczego, ale za to wokół mnóstwo grzybów. Wówczas szybko przypominaliśmy sobie wskazówki pana leśniczego , uruchamialiśmy własną orientację w terenie, posiłkowaliśmy się nawigacją w telefonach komórkowych oraz wsparciem koleżeńskim. Wszyscy  dotarliśmy do wyznaczonego celu.  Na miejscu czekało na nas wspaniałe ognisko  i zapach pieczonych kiełbasek oraz 2  pojemniki bułek. Po spędzonych kilku godzinach na świeżym  powietrzu  dopisywał  nam apetyt .  Wszyscy  podziwialiśmy także nasze  zbiory, ponieważ  zebraliśmy pełne kosze, torby a co niektórzy „worki „ grzybów. Na miejscu zbiórki złożyliśmy też  zebrane  śmieci pozostawione w lesie przez pseudoturystów. W taki sposób podziękowaliśmy  naturze za jej dary.

W wyjeździe  wzięło udział 78 uczniów z klas: 3S,3A,4S, 4A, 2CS, 2SH1, 1A ,2A1 oraz opiekunowie: M. Złotkowska, B. Parzych, J. Skarzyńska , M.Święcicka, B. Zatryb, U. Kaliszewska, A. Przygoda-Majewska. Wyjazd został sfinansowany ze środków własnych  sklepiku szkolnego.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim , którzy  przyczynili się do organizacji wyjazdu. Szczególnie uczniom klas technikum handlowego, którzy pracowali w sklepiku szkolnym, wszystkim opiekunom i wychowawcom oraz pracownikom Lasów Państwowych w Ostrołęce.

Anna Przygoda-Majewska

TURYSTYCZNE WAKACJE MARZEŃ

O turystyce można opowiadać używając wielu środków przekazu. Klasa I O swoje wakacyjne przygody przedstawiła w formie graficznej. Miejsca, które odwiedzili zaprezentowali w formie pracach plastycznych. W czasie lekcji Organizacji turystyki rysowali, malowali, używali nożyczek, kleju i wielu przyborów oraz materiałów, by później umieścić je na korytarzu w gazetce szkolnej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do obejrzenia efektów pracy klasy I O.

Z młodzieżą pracowała i tekst przygotowała
Krystyna Pyskło

UROCZYSTE WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”

W dniu 14 września 2020 roku odbyło się uroczyste Walne Zgromadzenie związane z obchodami JUBILEUSZU 25 – LECIA funkcjonowania w naszej szkole Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”.

Obradom przewodniczyła PREZES Izabela Koper uczennica klasy 4 TE, zaś WICEPREZES Julita Marczak uczennica klasy 4 TE wygłosiła referat na temat:

„ SPÓŁDZIELCZOŚĆ UCZNIOWSKA SZKOŁĄ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – 25 LAT SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”.

W zebraniu uczestniczyli członkowie z klas: 4 TE, 3 TE, 3 HS, 2 HS, 2 CS, 2 A1, przyjęto również nowych członków. Na zebranie przybyli zaproszeni goście: Pani Dyrektor Barbara Stepnowska, Pani Wicedyrektor Aldona Zadroga, Pani Przewodnicząca Zespołu Przedmiotowego Ekonomiczno-Handlowego Małgorzata Złotkowska, nauczyciele współpracujący ze spółdzielnią: Pani Anna Przygoda - Majewska, Pani Joanna Skarzyńska, Pani Urszula Kaliszewska oraz Pani Małgorzata Lelujka, a także opiekunowie spółdzielni Barbara Parzych i Małgorzata Święcicka.

Podczas zebrania podjęto stosowne uchwały, a także nawiązano do „25 – LAT HISTORII SPÓŁDZIELCZEJ”. Nie zabrakło wspomnień, ale również planów na najbliższy czas.

Pani Dyrektor podziękowała opiekunom oraz młodym spółdzielcom za zaangażowanie w pracę na rzecz spółdzielni, a także życzyła dalszych sukcesów.

Konsumpcja TORTU OKOLICZNOŚCIOWEGO była słodkim akcentem związanym z obchodami JUBILEUSZU – 25 LECIA SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”.

Składamy podziękowania dla Pani Krystyny Korczakowskiej – Nosek za przygotowanie dekoracji.

Relację fotograficzną wykonali: Jakub Augustyniak oraz Julia Ścibek z klasy 4 TE.

Barbara Parzych

RAJD ROWEROWY „SZLAKAMI ADAMA CHĘTNIKA”

Jak co roku we wrześniu odbył się Rajd Rowerowy „Szlakami Adama Chętnika”, upamiętniający Patrona naszej szkoły. 16 września 2020 r. siedmioro uczniów podjęło wyzwanie przejechania rowerami do Nowogrodu.

Na miejscu odwiedziliśmy grób Adama Chętnika, gdzie zapaliliśmy znicze oraz zatrzymaliśmy się na dłuższą chwilę w Skansenie Kurpiowskim. Po zwiedzeniu Skansenu i posiłku regeneracyjnym ruszyliśmy w drogę powrotną do Ostrołęki.

Pogoda po raz kolejny nas nie zawiodła i z wielką przyjemnością pokonaliśmy tego dnia dystans 75km.

Organizatorami tego rajdu byli p. Małgorzata Litwa i p. Cezary Filochowski.

A oto odważni, dzięki którym ten rajd mógł się odbyć:

Oliwia Tyszka
Natalia Żychowska
Marcin Lutrzykowski
Adrian Pszczółkowski
Robert Kobus
Kacper Grzybowiński
Mateusz Wójcik

Gratulujemy kondycji i zapraszamy na  kolejne rowerowe wycieczki.

Małgorzata Litwa

KONKURS NA PLAKAT Z OKAZJI EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na plakat z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Plakaty z ciekawostkami językowymi w językach niemieckim, angielskim, francuskim, należy złożyć do nauczycieli języków obcych do 24 września. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28 września.

Katarzyna Dzwonkowska , Michał Wojtan