KONKURSY


EKONOMISTKI W ETAPIE CENTRALNYM KONKURSU „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”


28 maja 2021 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie odbył się etap centralny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. W tym roku decyzją Pani Katarzyny Łażewskiej-Hrycko, Głównego Inspektora Pracy, finał VIII edycji konkursu realizowany był w formie stacjonarnej, z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego, w siedzibach okręgowych inspektoratów pracy.

W zmaganiach uczestniczyli laureaci etapu wojewódzkiego: Karolina Bakuła i Anita Dumała z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce oraz Marta Krawczak z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Laureaci etapu wojewódzkiego mieli za zadanie rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru składającego się z 50 pytań.

Wyniki tego etapu zostaną ogłoszone do 4 czerwca. Rozdanie nagród zwycięzcom nastąpi w siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy.

Spotkanie z uczniami i opiekunami poprowadził Sobiesław Jaroszek, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy. W trakcie spotkania Sobiesław Jaroszek wręczył dyplomy Głównego Inspektora Pracy za udział w konkursie oraz dyplomy za zajęcie poszczególnych miejsc w etapie wojewódzkim. Opiekunowie otrzymali listy gratulacyjne za przygotowanie uczniów do konkursu. Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy podczas spotkania życzył laureatom doskonałej znajomości zagadnień prawa pracy nie tylko podczas konkursu ale i podczas całej kariery zawodowej. 

 

Joanna Skarzyńska

FINAŁ KONKURSU„NA NAJCIEKAWSZY PROJEKT KOSZULKI DLA SPÓŁDZIELCÓW”


Ogłoszony w marcu, na FB szkoły, konkurs został podsumowany 17 maja 2021 r. – zaraz po powrocie do stacjonarnej nauki. Najciekawszy projekt koszulki dla spółdzielców wykonała Natalia Bachmura z klasy 3 KC. Nad przebiegiem konkursu, w roli jury, czuwał zarząd Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” na czele z prezes Aleksandrą Olender oraz Martą Budną uczennicą z klasy 3 Technikum ekonomicznego. Nagrodę ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „EKONOMIK”. Natalii serdecznie gratulujemy sukcesu, a także dziękujemy za ciekawy projekt koszulki, który wyróżnia się inwencją twórczą poprzez kreatywną szatę graficzną oraz pomysłowe motywy charakterystyczne dla naszej szkoły. Mam nadzieję, że w przyszłości nowe koszulki będą stanowiły nagrodę dla najbardziej aktywnych spółdzielców. Będą one inspiracją do realizacji nowych wyzwań ponieważ najbardziej twórczy i otwarty na nowe pomysły  spółdzielca będzie nosił ten model koszulki. Niech projekt Natalii dobrze służy działalności naszej spółdzielni i jest wyznacznikiem jej rozwoju.

Barbara Parzych

PROJEKTY ZWOLNIENI Z TEORII w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce


Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada wspierająca uczniów w realizacji projektów społecznych. Uczniowie, działając dla innych, zdobywają kompetencje miękkie potrzebne w pracy i prawdziwym życiu - współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem, rozwiązywania problemów. Przy okazji zdobywają również międzynarodowe certyfikaty.

Uczestnicy olimpiady działają w zespołach i mają za zadanie zrealizować własny projekt społeczny, czyli lokalną inicjatywę zmieniającą otoczenie na lepsze. Wspierają ich w tym materiały umieszczone na platformie internetowej www.zwolnienizteorii.pl

Każdy uczestnik, który ukończy projekt zostaje finalistą olimpiady, a najlepsi dostają wyróżnienia w różnych kategoriach.

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczą w Olimpiadzie. W ubiegłym roku szkolnym z projektem: Bezglutenowo to jest zdrowo! znaleźliśmy się wśród 289 finalistów z całej Polski.

Projekty zaplanowane przez uczniów do realizacji w roku szkolnym 2020/2021

1. Krótka historia
2. Bądź świadomym seniorem!
3. #wyjmijciekartki - czyli poradnik radzenia sobie ze stresem
4. Czerwona, malutka, a tak wiele znaczy.
5. ,,Zdrowo w przedszkolu"
6. Prokrastynacja - jak nie odkładać na później?
7. Uważność w edukacji (MINDFULNESS)
8. Jak się uczyć
9. Wszystko o zdrowym odżywianiu
10. Sport to zdrowie

Opiekunami projektów realizowanych przez uczniów z klas: 2 KC1, 2 G, 2 O, 4 A, 2 CS są nauczyciele: Agnieszka Wojtasik, Milena Tyszka, Katarzyna Kowalska, Grażyna Napiórkowska.

Projekty: #wyjmijciekartki - czyli poradnik radzenia sobie ze stresem, Zdrowo w przedszkolu, Bądź świadomym seniorem! bardzo aktywnie działają na facebook’u.

Dzięki swoim działaniom uczniowie zmieniają system edukacji na bardziej praktyczny. Drodzy uczniowie! Trzymamy kciuki za Wasze działania i zachęcamy do aktywności w kolejnych edycjach Olimpiady.

Graficzny przewodnik po Zwolnionych z Teorii

Grażyna Napiórkowska

nauczyciel Zwolniony Z Teorii

Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę”


22 maja 2021 roku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach w Kampinoskim Parku Narodowym miało miejsce podsumowanie konkursu „Poznajemy Ojcowiznę’. Praca multimedialna „Adam Chetnik - piewca Kurpiowszczyzny”, wykonana przez uczennice Wiktorie Koziatek, Paulinę Przybyła, Kingę Sikora i Natalię Święcicką otrzymała 2 miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe. Opiekunami pracy byli nauczyciele Ewa Margiel i Robert Piątek. Organizatorem konkursu było Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Ewa Margiel

KONKURS NA PRACĘ GRAFICZNĄ dla społeczności wspólnie.eu „Europejski Zielony Ład w Polsce”


Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza wolontariuszy i wolontariuszki wspolnie.eu oraz inne zainteresowane osoby do udziału w konkursie na pracę graficzną na temat „Europejski Zielony Ład w Polsce”.

Konkurs jest skierowany do uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych oraz studentów i studentek w wieku 16-26 lat, którzy zarejestrowali się lub zarejestrują się na platformie Parlamentu Europejskiego wspolnie.eu.

Do konkursu można zgłosić jedną niepublikowaną wcześniej pracę graficzną wykonaną w dowolnej technice (grafiki komputerowej, rysunku, malarstwa, kolażu, fotografii i innej), która będzie nawiązywała do tematu konkursu, tj. unijnej strategii „Europejski Zielony Ład” i jej realizacji w Polsce.

NAGRODY

I miejsce – Tablet graficzny HUION 1060 Plus oraz mysz bezprzewodowa LOGITECH MX Master 3, dyplom

II miejsce – Tablet graficzny HUION 1060 Plus, dyplom

III miejsce – Tablet graficzny HUION H640P, dyplom

Jury konkursowe może przyznać wyróżnienia – zestawy gadżetów i dyplomy.

Zwycięskie i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronach Parlamentu Europejskiego.

ZGŁOSZENIA PRAC 

Pracę graficzną wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres: konkurs.zielonylad@gmail.com do dnia 15.06.2021 r. (włącznie).

Przed zgłoszeniem pracy prosimy zapoznać się z regulaminem konkursu. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod tym adresem.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: konkurs.zielonylad@gmail.com.

Starsze Ambasadorki Programu

Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego  


 ...  ...


28 z 89

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl