2012-11-27 V KONGRES SPÓŁDZIELCZOŚCI

V Kongres Spółdzielczości odbył się w dniach 27-28 listopada w Centrum Konferencyjno-Hotelowym Spółdzielni Turystycznej "Gromada" w Warszawie. Oprócz władz spółdzielczych z Alfredem Domagalskim i Jerzym Janowskim, uczestniczyło w nim blisko 600 delegatów reprezentujących 8 milionów polskich spółdzielców. O randze V Kongresu świadczy obecność kilkunastu posłów i senatorów, przewodniczących klubów parlamentarnych z Leszkiem Milerem i Januszem Piechocińskim, pięciu ministrów oraz przedstawicieli światowych i europejskich organizacji spółdzielczych. Nasza delegacja w składzie: Karlona Dziczek – Prezes S.U. EKONOMIK, Małgorzata Majkowska, Karolina Ropiak, Karolina Kupis, Karolina Ruszczyk i opiekun S.U. EKONOMIK Robert Piątek, reprezentowała nie tylko swoją spółdzielnie, ale byliśmy przedstawicielami blisko 70 tysięcznej rzeszy młodych spółdzielców na tym najwyższym zgromadzeniu spółdzielczym.

2012-11-30 KONKURS ZAKRES HIV/AIDS

Dnia 30 listopada 2012r odbył się szkolny konkurs dotyczący wiadomości i umiejętności z zakresu HIV / AIDS i zasad udzielania Pierwszej Pomocy. Do konkursu przystąpiło 35 osób. Byli to uczniowie z następujących klas: I Hs, I Tg1, I Ht1, I Kch, II Tk, II Tk1, III Tg, III Te1. Rywalizacja była dość trudna I miejsce zajęła uczennica Kl. I Hs Olga Tomaszewska, II miejsce zajęła uczennica Kl. II Tk Adrianna Jarka, natomiast III miejsce zajął uczeń KI. I Tg1 Kacper Michalski. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział, a zwycięscy I, II i III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów Organizatorzy konkursu SK PCK H. Kozikowska, E. Zabielska, B. Zaborowska. Zapraszamy do galerii zdjęć: Zdjęcia wykonał uczeń kl. I Ht1 Adrian Borkowski.

2012-11-26 MUZEUM KULTURY KURPIOWSKIEJ

W dniu 26 listopada 2012 r. uczniowie z klasy II TE wraz z wychowawcą Małgorzatą Złotkowską wzięli udział w warsztatach etnograficznych zorganizowanych przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce pt. : " Nim rozbłyśnie pierwsza gwiazdka".

W części teoretycznej na wystawie czasowej uczniowie dowiedzieli się o zwyczajach i obrzędach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia na Kurpiach" , zaś w części warsztatowej tworzyli "światy" z opłatków, które były świąteczną ozdobą chałupy kurpiowskiej.

2012-12-03 OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK

W dniu 03.12.2012r. odbył się etap rejonowy XXI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK. Naszą szkołę reprezentował Szymczyk Przemysław z kl. IV TG. Uczeń przygotował się do konkursu pod kierunkiem p. Agnieszki Wojtasik. Przemek zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

2012-11-29 LEKCJA OTWARTA

29 listopada 2012r. w naszej szkole odbyło się w ramach kampanii społecznej "Uwaga nadwaga" spotkanie z Panią Dietetyk inż. Sylwią Dobkowską z Centrum dietetycznego NATURHOUSE w Ostrołęce. W ramach bezpłatnej konsultacji mogliśmy poznać zasady prawidłowego żywienia i dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas 3 TG, 3 TE wraz z nauczycielami.

Małgorzata Święcicka.