TERMINY EGZAMINÓW w SESJI CZERWIEC 2017r.

Egzamin zawodowy (stara formuła)

Pisemny – 12.06.2017, godzina 12.00, sala 4

Praktyczny – 13.06.2017r. godzina 9.00, sala 8, sala 4

Absolwentów proszę o przybycie pół godziny przed egzaminem.

Konieczny dowód osobisty, czarno piszący długopis oraz inne wg wytycznych CKE. kacji.

Egzamin zawodowy (nowa formuła) – wg list zamieszczonych w szkole.

Dla absolwentów:

T.6 – pisemny: 20.06.2017r. godz. 10.00 sala wg list

T.15 – praktyczny: 26.06.2017r. godz. 13.00, sala 4

Absolwentów proszę o przybycie pół godziny przed egzaminem.

Konieczny dowód osobisty, czarno piszący długopis oraz inne wg wytycznych CKE.

w razie pytań – proszę o kontakt: a_slota@op.pl Anna Słota

Wizyta w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

25 maja uczniowie z klas 3 TO, 3 TE i 3 HS uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Młodzież miała możliwość poznać uczelnię oraz kierunki, na jakich można studiować. Z bogatej oferty wybraliśmy kilka zajęć, które nas najbardziej zainteresowały. Uczestniczyliśmy w wykładzie „Efektywne budowanie zespołu”, zwiedzaliśmy halę półtechniki – jedną z najnowocześniejszych w północno-wschodniej Polsce, w której zajęcia mają m.in., studenci Instytutu Technologii Żywności i Gastronomii. Mieliśmy okazję spróbować liofilizowanych truskawek ( były pyszne:)) i uczestniczyć w produkcji brzeczki piwnej oraz poznać etapy produkcji piwa. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się warsztaty połączone z pokazem zabiegów kosmetycznych. Nie brakowało chętnych do zabiegów na twarz i na dłonie. Dużym powodzeniem cieszyły się też warsztaty, na których uczestnicy mogli wykonać badania analizy składu ciała. Studenci kierunku dietetyka wyjaśniali co zostało zmierzone, czy wynik jest prawidłowy i co należy ewentualnie zmienić w swojej diecie.

Po wizycie w uczelni pojechaliśmy do Nowogrodu. Zapaliliśmy znicz na grobie naszego patrona Adama Chętnika i zwiedziliśmy Skansen w Nowogrodzie. Nie mogło zabraknąć też ogniska z kiełbaskami. Pogoda dopisała, więc wróciliśmy zadowoleni i z pewnością chętnie do Skansenu wrócimy.

Dziękuję pani Agnieszce Sikorskiej i pani Ewelinie Sienkiewicz za pomoc w organizacji wycieczki.

Barbara Stepnowska

WYCIECZKA ZAWODOWA HOTELARZY

25 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 1 Ht, 1 Te, 1 Tg i 2 To wraz z wychowawcą klasy I Ht p. Krystyną Pyskło i wychowawcą klasy I Te p. Joanną  Skarzyńską wybrali się na zawodową wycieczkę do Kazimierza Dolnego i okolic.

Zobaczyliśmy tam rynek starego miasta, kamienice Przybyłowskie – pod św. Mikołajem i św. Krzysztofem, zabytkową studnie, w piekarni Sarzyński mogliśmy kupić wykonywane według tradycyjnego przepisu słynne kazimierskie koguty, Jatki, kościół Farny z XVI w renesansowe Spichlerze, ruiny Zespołu Zamkowego, wzgórze klasztorne z punktem widokowym .

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji hotelarstwa w Hotelu Kazimierski Zdrój*** SPA & Wellness w Janowcu k. Kazimierza. Po hotelu oprowadził nas Dyrektor Hotelu, który bardzo miło przyjął młodych hotelarzy w progach tego obiektu. Obejrzeliśmy pokoje hotelowe, sale restauracyjne, sale konferencyjne, SPA i inne działy hotelu. Zwiedziliśmy też Hotel Izabella w Puławach. Uczniowie mogli porównać te obiekty pod względem rodzaju i zakresu usług przez nie świadczonych. Pogłębić swoją wiedzę teoretyczną oraz poznać zasady funkcjonowania oraz działalność usługową obiektów.

Krystyna Pyskło

DYPLOM POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe po sesji egzaminacyjnej w styczniu 2017r. (oraz wszystkie dyplomy wcześniej uzyskane) można odbierać u kierownika szkolenia praktycznego.

Dyplomy mogą być również odbierane razem z wynikami egzaminu maturalnego w dniu 30 czerwca 2017r.

Anna Słota

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

Członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” w dniu 25.05.2017 r. wybrali się na spotkanie z przedszkolakami.

Kolejny raz odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 w celu kontynuacji podjętych działań o charakterze wolontaryjnym - czytanie ulubionych bajek oraz wspólna zabawa.

Zadowolone maluchy z grupy „NUTKI” odwdzięczyły się śpiewając piosenki z dedykacją dla Huberta Kabacik, Patryka Olszewskiego, Patrycji Miecznikowskiej oraz Patrycji Ejzemberg.

W grupie „SŁONECZEK” ulubione bajki z dzieciństwa czytały: Angelika Krawczyk oraz Amelia Zyśk.

Do grupy „KRASNOLUDKÓW” wybrały się: Aleksandra Koziatek, Dominika Piórkowska oraz Karolina Skorupska.

W grupie „BIEDRONEK” bawiły się Katarzyna Brzozowska oraz Angelika Nurczyk. Z grupą „MUCHOMORKÓW” spotkały się Kinga Kurpiewska oraz Patrycja Jakubiak.

Serdecznie dziękuję młodzieży za zaangażowanie i bezinteresowne działania, które dają nam wiele satysfakcji.

Barbara Parzych