PRACOWITE FERIE ZIMOWE

Kilka dni temu były ferie zimowe. Pamiętacie jeszcze? Chciałabym tylko zaznaczyć, że nie wszyscy leżeli do góry brzuchem i wypoczywali na kanapie lub w inny sposób. Bardzo duża grupa uczniów naszej szkoły inwestowała. Tak, INWESTOWAŁA we własną przyszłość! W szkole realizowane były różne kursy w ramach projektu „Szansa na rynku pracy”, Poddziałanie w ramach Osi Priorytetowej RPO WM 2014 – 2020,10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów:

Kurs Kasjera-sprzedawcy z obsługą kas fiskalnych. Celem było pozyskanie przez uczestników szkolenia wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie sprzedaży z obsługą programów fakturujących, kas fiskalnych w zespołach z wagami i czytnikami kodów.

Kurs Obsługi Programu Księgowego. Uczestnicy szkolenia zdobywali wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktycznych w zakresie obsługi programów księgowych.

Kurs barmański. Celem kursu było przybliżenie teoretycznej wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu znajomości sprzętu barmana, znajomość prawidłowego dobierania sprzętu do charakteru drinka i cocktailu, umiejętność nalewania napojów w zależności od ich rodzaju, umiejętność noszenia naczyń szklanych na tacach, umiejętność dekorowania napojów, znajomość podstawowych drinków i cocktaili oraz umiejętność sporządzenia ich, umiejętność miksowania oraz umiejętność komunikacji z gościem baru w szerokim zakresie.

Kurs na wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży podczas którego uczestnicy bawiąc się jak dzieciaki na koloniach zdobywali wiedzę i umiejętności w zakresie zasad prawnych opieki nad dziećmi i młodzieżą, umiejętność planowania pracy z grupą, znajomość zasad animacji dzieci i młodzieży, znajomość zasad bezpieczeństwa i zdrowia w czasie wypoczynku.

• oraz Kurs pilota wycieczek – edycja druga.

Anna Słota

KREATYWNE WARSZTATY KRAWIECKIE

W drugim tygodniu ferii młodzież z Ostrołęckich i okolicznych szkół podstawowych oraz gimnazjów aktywnie spędzała czas na „Kreatywnych warsztatach krawieckich” w naszej szkole. Dziewczęta w tym czasie zapoznały się z tajnikami szycia ręcznego oraz maszynowego. Własnoręcznie wykonały poduszeczki na igły i szpilki. Następnie według przygotowanego projektu uszyły poduszkę ozdobną typu „Jasiek” i torbę młodzieżową różnego przeznaczenia np. na treningi, zakupy, wyjścia do koleżanek itp. Ostatniego dnia odwiedził nas p. Karol Kurpiewski absolwent International School of Costume and Fashion Design, kierunek „ Projektowanie ubioru”, który już ma pewne osiągnięcia w branży modowej np. projektował sukienkę do jednego z teledysków Justyny Steczkowskiej. Przybliżył on uczestnikom tajniki podstaw projektowania.

Taką nietypową propozycję spędzenia aktywnie i kreatywnie wolnego czasu przygotowały: Krystyna Pyskło i Katarzyna Kowalska.

OGŁOSZENIE EGZAMIN ZAWODOWY

Uprzejmie przypominam, że deklaracje przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji letniej 2019 uczniowie /absolwenci powinni złożyć do 18 lutego 2019 roku.

Adam Zienkiewicz